Програма на Радио Кајгана 2014 (пријави)

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Jas mozam da go zemam bilo koj den od ponedelnik do petok od 16.00 do 18.00 gledam toj del na rasporedod vi e totalno prazen ?
Кои денови ти одговара на тебе за да те пишам во распоредот?
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
@Xfire
@StormRage
@Morgan Freeman
@DIJAMANTE
@BilboBaggins
@langelina
@_Филип
@Клипче
@Ska Maniac
@Vori
@HristijanWR10
@Andrew

Бидејќи веќе вас ве има во распоредот би ве замолил да го потврдите вашиот термин повторно, доколку се повеќе не сакате да пуштате музика откажете го вашиот термин бидејќи има и други кои сакаат да се пријават.


Доколку останеме 7-8 души можеме да се договориме секој од нас да има по еден ден од неделата каде што ќе пуштаме музика и така да си имаме за цела недела распоред и вооедно ќе имаме 24/7 музика. :)
Го потврдувам мојот термин. Недела 22-23. АМа не од вечерва :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
@Xfire
@StormRage
@Morgan Freeman
@DIJAMANTE
@BilboBaggins
@langelina
@_Филип
@Клипче
@Ska Maniac
@Vori
@HristijanWR10
@Andrew

Бидејќи веќе вас ве има во распоредот би ве замолил да го потврдите вашиот термин повторно, доколку се повеќе не сакате да пуштате музика откажете го вашиот термин бидејќи има и други кои сакаат да се пријават.


Доколку останеме 7-8 души можеме да се договориме секој од нас да има по еден ден од неделата каде што ќе пуштаме музика и така да си имаме за цела недела распоред и вооедно ќе имаме 24/7 музика. :)
Ја заборавив кога ми беше терминот. Бидејки сум во смени на работа можи преку 1 недела да пуштам во Петок околу 19:00.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Дајте и упатства како да пуштам музика во недела.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom