Програма на Радио Кајгана 2014 (пријави)

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од .Sky., 13 февруари 2014.

 1. TIPEE

  TIPEE

  Член од:
  4 март 2014
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  52
  Eve i jas se prijavuvam odlicna ideja e ova.

  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  (Classic and Modern Rock)
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  (Ponedelnik 15.00-17.00) ili bilo koj den samo da e toa vreme moze i od 16.00-18.00 sloboden sum
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  (Muzika)
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  Poijma nemam ako ima nekoj so znae a ima slobodno vreme slobodno bi mu bil blagodarem,
   
 2. Fastyofficial

  Fastyofficial Егизстенцијалист

  Член од:
  24 март 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  @.Sky. ???? sto prajme admine so mojata aplikacija ke se zeme u predvid li
  --- Споено дупло мислење, 25 март 2014 ---
  @.Sky. ???? sto prajme admine so mojata aplikacija ke se zeme u predvid li
   
 3. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.947
  Допаѓања:
  28.937
  Добро бе Скај ако чекаш цел распоред да ти се пополни коа ќе го пуштиш радиото знаеш? Радио Кајгана 2018 да не е пректов?

  Слободното време што е фазла ќе го попунуваат или заинтересирани членови или пуштај ги ти твоите тралалајки и готово.
   
 4. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Другар радиото не е мое, не сум јас тој кој треба да каже јас чекам од друг вие чекате од мене... ќе се обидам да ургирам во управата и ќе видиме што ќе направиме.
   
 5. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  @Xfire
  @StormRage
  @Morgan Freeman
  @DIJAMANTE
  @BilboBaggins
  @langelina
  @_Филип
  @Клипче
  @Ska Maniac
  @Vori
  @HristijanWR10
  @Andrew

  Бидејќи веќе вас ве има во распоредот би ве замолил да го потврдите вашиот термин повторно, доколку се повеќе не сакате да пуштате музика откажете го вашиот термин бидејќи има и други кои сакаат да се пријават.


  Доколку останеме 7-8 души можеме да се договориме секој од нас да има по еден ден од неделата каде што ќе пуштаме музика и така да си имаме за цела недела распоред и вооедно ќе имаме 24/7 музика. :)
   
 6. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.947
  Допаѓања:
  28.937
  Ke pisam vecer okolu ova. Drzete mi go terminot do togas.
   
 7. HristijanWR10

  HristijanWR10 Bryan Kearney

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  10.676
  Допаѓања:
  20.134
  @.Sky. викенд термин имав така? Ако са, сега не ми одговара. Слободно ако има од понеделник до четврток од 21-23 таму ќе се префлам.
   
 8. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Еве го твојот термин:

  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  Trance, House, Dance
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  Петок и Понеделник од 22:00 до 00:00
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  Сетови од најпознатите DJ радио емисии
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  Неќу и не знам.
   
 9. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.218
  Допаѓања:
  7.901
  @.Sky.
  Терминот што ми е пријавен го откажувам, ноќен термин ако е можно ќе земам од септември, кога ќе почнам пак со факултетот, а сега засега би сакал дневен термин, само не знам кога точно. Ќе ти пишам кога ќе се одлучам.
   
  На .Sky. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.986
  Допаѓања:
  4.172
  Да
   
  На .Sky. му/ѝ се допаѓа ова.
 11. HristijanWR10

  HristijanWR10 Bryan Kearney

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  10.676
  Допаѓања:
  20.134
  Ќе ги задржам терминиве. Ама ако @StormRage оди во четврток еден час поназад ќе го префрлам терминот од петок во четврток, ако не нека остани.
   
  На .Sky. му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.237
  Ае овака.
   
  На .Sky. му/ѝ се допаѓа ова.
 13. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Сите термини кои се обележани со црвено тие се потврдени.
   
 14. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  17.283
  Допаѓања:
  26.793
  Daj be mali afterdark, so e ova pi4kino vreme..
  baska samo vtornik.. (n)
   
 15. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.237
  @.Sky.

  Пиши ме и у сабота од 01:00 па даље, додека некој друг не превземе или ја не паднам. Исто рок.
   
  На Толстој му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: