Програма на Радио Кајгана 2014 (пријави)

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од .Sky., 13 февруари 2014.

 1. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Лејдис енд џентлмен, на мое а верувам и на ваше задоволство дојде време конечно да го комплетираме и да стартуваме Кајгана Радио. После првиот неуспешен обид да се го комплетираме распоредот, откако поминаа горе-долу некои шест месеци ова е нова шанса да го сториме тоа. Што се бара од вас откако ќе се комплетира распоредот? да бидете редовни со вашиот термин да не биде тоа само за две до три недели колку разонода, туку да се има редовност и точност бидејќи сепак се работи за радио. Доколку евентуално не можете да пуштате музика во вашиот термин имате некоја обврска тогаш, пријавете се некој друг ќе го превземе вашиот термин. @STEALTH Би ми било драго да се придружиш во креирањето на програмата.


  Еве што треба да одговорите:

  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија


  Распоредот можете да го погледнете на следниов линк
   
  Последно уредено: 5 јули 2014
  На Mojso и G@rfielD им се допаѓа ова.
 2. G@rfielD

  G@rfielD Модератор

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  9.962
  Допаѓања:
  5.923
  Ајде овојпат ваљда ќе го биде распоредов. :)

  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  Trance & Progressive
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  Петок и сабота од 1-3/4 навечер и понеделник од 19-21 часот.
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  Non-stopping сетови во живо.
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  Не знам, ама имам некои што ги користам направени од други членови.
   
  На .Sky. му/ѝ се допаѓа ова.
 3. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  (Love songs) Мешано, за сабота исто така мешано бидејќи ќе биде посветено на одреден бенд/музичар.
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  Вторник - 23:00-01:00
  Сабота - 16:00-17:00 тип на емисија посветена на одреден музичар/бенд.

  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  Музика + Говор.
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  Знам да си направам и веќе имам направено.
   
  Последно уредено: 5 јули 2014
 4. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.851
  Допаѓања:
  1.191
  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  - ex-yu, (metal, rock)
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  - тој што е слободен термин, ваљда некаде после 6, може и викенд за атмосфера накај 7-8 да направиме, сеедно
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  - музика
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  - слабо, ако може некој да го направи, би го пуштувал ;)
   
  На Dragonborn122 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Смрт за зони и пајак воз.

  Смрт за зони и пајак воз.

  Член од:
  20 септември 2011
  Мислења:
  8.143
  Допаѓања:
  8.518
  Moe e мислење дека музиката која ќе се пушта на Радио Кајгана треба да биде од еден тип и препознатлива. Ако почне да се пуштаат разни видови музика ќе настане каша-попара и ќе заличи на „ поздрави и честитки “
  Предлагам да се пуштаат исклучиво големи хитови и евергрини, исклучиво во инструментална верзија и исполнувани исклучиво од синфониски оркестри
   
 6. StormRage

  StormRage Гостин

  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  - Рап, D'n'B, Dubstep, понекогаш во зависност од расположение и нешто рок/метал
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  - Среда/Четврток после 20:00 е океј, а и други слободни термини што се после ова време ми одговараат
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  - музика + говор :)
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  - знам и ќе пробам да направам :)
   
 7. Morgan Freeman

  Morgan Freeman Немодератор

  Член од:
  23 април 2010
  Мислења:
  2.412
  Допаѓања:
  3.352
  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  - билборд топ 100 или барем топ 40-50
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  -Вторник/среда после 18/19 ч.
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  -музика
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  -незнам
   
 8. DIJAMANTE

  DIJAMANTE

  Член од:
  13 април 2008
  Мислења:
  3.963
  Допаѓања:
  1.072
  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  - за да биде поразлично од другите, предлагам да има македонска од типот на Тоше, Каролина, Владо, Калиопи...
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  - секој ден од понеделник до недела во претпладневните часови
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  - музика и говор
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  - не знам, но нека биде краток микс од неколку познати македонски песни
   
 9. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.216
  Допаѓања:
  7.901
  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  -рок, метал и нешто инди
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  -Среда од 24, па до даљнег. Ако се пријави некој да пушта после мене, ќе си завршам според терминот, ако не ќе пуштам додека не ми се приспие...
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  - музика
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  - не знам, така да ќе користам постоечки
   
  На Anne. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. langelina

  langelina

  Член од:
  6 јули 2011
  Мислења:
  3.728
  Допаѓања:
  7.578
  Еве што треба да одговорите:

  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  џез

  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  недела 22:00 - 23:00

  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  музика + говор

  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  Не знам да направам, ама сакам. :)
   
  На Anne., .Sky., Morgan Freeman и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. Смрт за зони и пајак воз.

  Смрт за зони и пајак воз.

  Член од:
  20 септември 2011
  Мислења:
  8.143
  Допаѓања:
  8.518
  На Hyperz и langelina им се допаѓа ова.
 12. _Филип

  _Филип

  Член од:
  18 април 2010
  Мислења:
  2.362
  Допаѓања:
  3.038
  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  Популарна музика во моментот од сите жанрови.
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  Вторник 20:00-21:00
  Сабота 13:00-14:00
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  Сега музика, подоцна може и говор
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  Ќе се обидам
   
 13. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.237
  Ќе покривам празни термини кога ќе можам. Жанр, сите видови и подвидови на рок музиката.
   
  На Anne. му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Morgan Freeman

  Morgan Freeman Немодератор

  Член од:
  23 април 2010
  Мислења:
  2.412
  Допаѓања:
  3.352
  Да се надоврзам, за третата точка за почеток само музика потоа би можел да уфрлам и говор. За точка 4 незнам да направам, ама би сакал истиот да го направам.
   
 15. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.940
  Допаѓања:
  28.901
  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  Rap(domashen i stranskI)
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  Sreda - (23-01)
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  Muzika sea za sea
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  Ne sakam :D
   
  На Memento Mori и StormRage им се допаѓа ова.

Сподели преку: