Провокација или комфорност и мода?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Знам дека нема, ама и сама знаеш каков ефект има кај мажите. :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Кога сме веќе кај провокациите... Што за вас жените е провокативно кај нас мажите?
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ne e do oblekata do coekot e :) Eptem sirok poim e , ama farmerka so dobro stegnato gze e stalno vo red , kosulce po moznost Polo , a za sekoj den da e majci malce stegnati da se gleda muskul stomache :)) A da ne zboram za Italo stile bate crno zgodno vo kostum so osmeh mmm bombonce :love1:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Ceca e kriva. I planet i ostali sranja... i mama i tato doma. Boze mili ko ke se setam na tie godini (14-15 decinja btw imam pred faca koga go citam opisot vo prasanjata od Acid) pragot nemashe da mozam da go pominam taka oblecena.
Aj shto e razgoleno, aj shto e ne na mesto tuku e totalno nevkusno.
Ona ja imitiram Ceca, ama pokusavam da sklopam neshto shto ne se sklopuva.
Neznam shto e? Ne imanje nishto drugo da se istai, so neshto drugo da se istaknes, pa ajde da probame so ona shto gospod dal?
Aj shto e nevkusno, ama i site se isti, barbiki, vozocni kuklu so 100 kila sminka na faca.... nikad ne sakav zeni, ama i da bev masko vo makedonija neznam dali ke mozev da gi zasakam - IKAD. Sekoja cest na isklucocite.
Batali toa shto se nema poima shto e dnevna sminka (po doma), dnevna (u komsii kaj komsika,za na skola,za na rabota...itn) shto e vecerna,(kafe sema ,sto e kafanska,diskoteka,klub, za na gosti kaj drugarkata, za na priem, za na pop koncert, za na koncert na klasicna muzika, teatari sl).
Grdo, nevkusno uzasno ne sofisticirano.
Tanga -zena koja ne nosi tanga ne e zena. Nemoze na bela pantalona ili sukjna ili druga boja so potenok materijal da se oblece cirada za fico, izgleda grdo ko ke se vidat linii. Ama da mi se prosti, nekoj koj ima visok kilogrami, i ocrtuvanja od butini ne SMEE da se tokmi u tanga. Nekoj treba da zabrani da se pravat tangi pogolemi od velicina M ili low rise farmerki pogolemi od 29ka -- tocka!
Stikla (povisoka od 3 santima) samiot fakt deka posle samo 4 saati (bez razlika na kvalitet i udobnost), nozite ti pagjaat od bolka, treba da ti dade do znaenje deka toa cudo e za od doma, u kola od kola na priem, sednuvanje, saat i TOLKU.
Ima instanci koga odish u klub na primer, sakash da izgledash ko "piz*da" OK, kewl, ama ne sekoja vecer sem ako ne si tipkata kacena na podium na koja baksisot i zarabotuvackata i zavisi od toa kolku ke gi napali musteriite.
Biznis ponekogash zahteva dobra visoka stikla, jeb ga nishto bolje od stikla na zena, ama perle od 14 godini da se puka na stikla -- za shto? Koj ja gleda? mockoto od 15 godini? Jas se izvinuvam ama stvarno ne razbiram.

Edno znam, za da se oblekuvash na odreden nacin treba da go imash statusot i da znaesh toa da go nosish. Dzabe tebi Armani i Versace ako ne si kvalitet i ako neznaes da go nosis ti toa na sebe.
Covek treba da znae kolku vredi, i deka nitu garderobata nitu nishto drugo ne go otslikuva nego, tuku toj ja otslikuva garderobata. Nekoi devojki/mazi zracat mokj i uspeh i vo trenerki, nekoi ni za na Palnet ne se kolku i da se lickaat.
Ouch ova e tema shto me nervira - aj da prekinam.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Хехе супер пост Ана нема што 8)
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
ni jas ne sum za razgolvejneto vo zima, nitu se razgoluvam vo zima samo ako ima poseben povod ama 15 god voopsto ne gi opravduvam so e to ne znajt da odit kako so trebit pak so stikli i site ajde ko tetki da neznajs koja kolku godini imat,i zatoa koga ke vidis ednata ja videla drugata pa da ne e pokuso i taja se slekla samo ocekuvam vreme koga site goli ke setet pa taka da vidime koj se isklucocite ak ne pak....
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
поштувам кога девојче се облекува складно на својата возраст, претеризам е кога со сила изиграваат тетки на штикли
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
ragazza напиша:
A da ne zboram za Italo stile bate crno zgodno vo kostum so osmeh mmm bombonce :love1:
Само ќе те цитирам :oops: :D

OBDN, супер кажано :wink:

Bile напиша:
ama 15 god voopsto ne gi opravduvam so e to ne znajt da odit kako so trebit pak so stikli i site ajde ko tetki da neznajs koja kolku godini imat,i zatoa koga ke vidis ednata ja videla drugata pa da ne e pokuso i taja se slekla samo ocekuvam vreme koga site goli ke setet pa taka da vidime koj se isklucocite ak ne pak....
:D :D :D :D :D :D :D
Се извинувам, ама морав да се насмеам :lol: :lol:
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
OBDN напиша:
Nekoj treba da zabrani da se pravat tangi pogolemi od velicina M ili low rise farmerki pogolemi od 29ka -- tocka!
OBDN во се се сложувам со тебе, само за тоа фармерките ме погоди во ептем слаба точка. Види вака low rise фармерки мора да има и поголеми од 29ка, зошто? Затоа што има луге кои се високи и на кои не им одговара 29ка број. Еве мене на пример на мои 180см висина и 70 кг, 29ка фармерки до колена само ме собираат :oops: така да ние повисоките и со тројчка вишок килограмчиња шо сме не треба да носиме фармерки??? Мене лично фармерки со висок струк воопшто не ми стојат, и што би предложила ти за вакви случаеви како мене? :D

А за тоа малишаните што носат облека што не им прилега се сложувам и со тебе и со сите други што дадоа негатвни коментари за таквиот начин на облекување.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Додатно прашање:
Носите низок струк фармерки, а под нив танга. Зошто танга? Ради удобност? :P - yeah sure. И ај што е танга, него е танга со висок струк, па се гледаат гаќите одоздола... и после не било за да буљаат машките во тоа :P
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Ејјјјјјј, најмногу што мразам е било на фармерки или пантолони или било што друго да ми зирка тангата надвор. Многу невкусно ми делува. На фармерки преферирам да носам боксерици, а на пантолони секогаш коа носам танга пазам да не зирка надвор. А ако зирка коа седнуам обавезно ставам јакна или блуза нешто што ке ми се најде при рака за да ме покрие :D :D :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
StenmarC напиша:
Додатно прашање:
Носите низок струк фармерки, а под нив танга. Зошто танга? Ради удобност? :P - yeah sure. И ај што е танга, него е танга со висок струк, па се гледаат гаќите одоздола... и после не било за да буљаат машките во тоа :P
Добра забелешка Даре. Еднаш кога беф излезен на кафе у Елит со другарка и седефме у сепарињата на долниот кат одма под ова што е на спрат делот. Типот што седеше горе му испаднаа очи гледајки во црвената танга што и штрчеше на девојката од фармерки.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
меѓутоа многу е секси кога ѕирка тангата кај некоја згодна, слаба, витка женска, со тесни фармерки и кратка маичка
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Гижо напиша:
меѓутоа многу е секси кога ѕирка тангата кај некоја згодна, слаба, витка женска, со тесни фармерки и кратка маичка
АУУУУУУУУУУУУУУ колку само си во правоооо :!:
8) 8) 8) 8) 8) 8)
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Devilish Angel напиша:
OBDN напиша:
Nekoj treba da zabrani da se pravat tangi pogolemi od velicina M ili low rise farmerki pogolemi od 29ka -- tocka!
OBDN во се се сложувам со тебе, само за тоа фармерките ме погоди во ептем слаба точка. Види вака low rise фармерки мора да има и поголеми од 29ка, зошто? Затоа што има луге кои се високи и на кои не им одговара 29ка број. Еве мене на пример на мои 180см висина и 70 кг, 29ка фармерки до колена само ме собираат :oops: така да ние повисоките и со тројчка вишок килограмчиња шо сме не треба да носиме фармерки??? Мене лично фармерки со висок струк воопшто не ми стојат, и што би предложила ти за вакви случаеви како мене? :D

А за тоа малишаните што носат облека што не им прилега се сложувам и со тебе и со сите други што дадоа негатвни коментари за таквиот начин на облекување.
Devilish, toa e samo moe mislenje, koe tebe licno a i bilo koj drug ne obvrzuva na nishto :) Vtoro ne mi ja svakjas poentata -- dobro aj 31ec :)
POentata e deka ne smee da se nosat raboti koi ne ti prilegaat. Ima mnogu isklucoci, kade i na po krupni devojki ubavo im stojat nekoi raboti koi jas po definicija ne bi mislela deka im stojat... nejse.. jas zboram za edna po druga kategorija koja uzasno nemoze da skonta nekoi raboti, pa mi se cini deka treba da se sredat so DEKRET :)
Slobodno nosi si so ti dusa ljubi!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom