Провокација или комфорност и мода?

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Eden sovet Hanky panky ima extremno sexy gakicki za na farmerki so nizok struk , nema nisto da izbrcnuva ;)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Што е па сеа тоа Hanky (S)panky? :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
ОБДН колку убаво кажано. Апсолутно во све те поддржувам ... баш пред некој ден бев излезена со една другарка, и тоа ни беше тема скоро цела вечер ... ги гледаме девојчињата што до вчера не знаеле како да си ги избришат мрсулчињата како се стегнале, разголиле ... а од шминката фацата не им се познава ... надвор минус илјада степени тие седнати или станати по сите кафичи исклучиво надвор! Се осетивме дури посрамени со другарка ми што седнавме внатре, дека бевме сами :lol:
А што фајде од све тоа? Кога влегувавме и кога излегувавме и по нас се завртија сите машки присутни таму ... или може имаат друга цел младиве со све тоа? Само ајде, кому да кажеш :?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Дивајн и јас кога беф пубертетлија многу ми беа интересни девојките со околу 25 години, затоа немој да се чудиш зш сите се вртеле по тебе. Плус ова девојчињава мали се љубопитни, па и тие се сфртеле.
Инаку и сестра ми кога имаше 16 или 17 години шеташе разголема во зима, па се испоразболе, цело торзо ја болеше, и и дојде паметот. Оттогаш натаму гледа барем да и биде топло.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Кај прочита дека сум пишала како пубертетлии ми се вртат? :lol: Нема врска, во целост се сложуваме сите :P
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
OBDN напиша:
Devilish, toa e samo moe mislenje, koe tebe licno a i bilo koj drug ne obvrzuva na nishto :) Vtoro ne mi ja svakjas poentata -- dobro aj 31ec :)
POentata e deka ne smee da se nosat raboti koi ne ti prilegaat. Ima mnogu isklucoci, kade i na po krupni devojki ubavo im stojat nekoi raboti koi jas po definicija ne bi mislela deka im stojat... nejse.. jas zboram za edna po druga kategorija koja uzasno nemoze da skonta nekoi raboti, pa mi se cini deka treba da se sredat so DEKRET :)
Slobodno nosi si so ti dusa ljubi!
У реду :) се сложувам за 31ецот, а се сложуавм и со тоа дека не треба да се носи нешто што не ти прилега и што не ти стои, ја сфатив поентата само тоа 29ката ме погоди всрце :P
Иначе во право си за се што кажа :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Koга сме веќе кај провокативна облека...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Nema cellulit nema salce merak za oko :) Eh da bef masko nemase ich da se zalam:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Панталончињата се топ! :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Девојчето во позадина со бела чорапа на црна сандала е закон!
Иначе типката алал да и е ... т.е. зашто да и е, кога нема маана да ја скрие :shock: :pos: :pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Стварно, чиста кртина 45 кила!
Нема ни грам салце, а не изгледа „коскено“ - се е затегнато. :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Acid напиша:
Стварно, чиста кртина 45 кила!
Нема ни грам салце, а не изгледа „коскено“ - се е затегнато. :wink:
Тоа најмногу поштовам кај девојки, затоа ми е екстра типкава ... секаква друга да е вака облечена, ќе се згадам :pos: :wink:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Да кажеше од кај е сликава? Да одиме да исплакнеме очи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom