Провокативна гардероба

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
.. ако не Бичето ќе ве брише.. ИДИ ПРОВЕРИ ТОА САНДАЧЕТО МОРИ!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
123 напиша:
ПС Имам такви гаќи и маж ми збеснува кога ќе ме види во нив...
123...
so seta pocit kon tebe, moram da te prasam nesto..
koj po gjavolite zbori tuka za gaki ?
Nikoja ne rece deka ne bi gi oblekla kako gakicki!
Tuka zborime da gi nosi nadvor, niz grad ovie...:icon_eek:
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Алал да и е на цурата пошо супер изглеа, али за мене поим за секси е облека што открива али не до толку. Ваквата облека не остава ни трошка фантазија и возбуда за тоа што има под шорцевите, све е однапред јасно и затоа не е ни толку секси.
За споредба, мене не ми е ич секси коа ќе видам тип у ептен стегнати фармерки кај што све се оцртава, или онакви стегнати купачи на плажа на пример. Не да не ми е секси него ме тера да вриштам од смеење :pos:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
MarthaGraham напиша:
Алал да и е на цурата пошо супер изглеа, али за мене поим за секси е облека што открива али не до толку. Ваквата облека не остава ни трошка фантазија и возбуда за тоа што има под шорцевите, све е однапред јасно и затоа не е ни толку секси.
За споредба, мене не ми е ич секси коа ќе видам тип у ептен стегнати фармерки кај што све се оцртава, или онакви стегнати купачи на плажа на пример. Не да не ми е секси него ме тера да вриштам од смеење :pos:
Така е!
зелено квадратче од мене за ова:icon_lol:
риспект!:music3:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Гаќи како гаќи, таков модел па не верувам дека некоја нема. Со тоа што и мене ми изгледа поефикасно ако се носат по дома, а не пред цел град, затоа што како што сите скоро се сложивме, тоа сепак се гаќи.:) :wink:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Абе луѓе вие сте во 19 век, а зошто да не шета така. Во Македонија девојките се затапени и за танга и за гаќицки и за топлес....
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
filip_sk напиша:
Абе луѓе вие сте во 19 век, а зошто да не шета така. Во Македонија девојките се затапени и за танга и за гаќицки и за топлес....
:ne:
Не глобализирај така ... може има сеуште затапени, ама тоа се сигурно девојки од некои затапени села, каде што немаат ни бутик да видат дека е нормално да се продаваат танги. А за топлес ... тука кај нас секако нема ни каде, за други места чему би биле затапени?:wink:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Дечко-неможе секоја девојка да носи танга.И ја да имам топ тело и те како би се појавила на плажа со танга.И тоа у Охрид!
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
10
Поени од реакции
0
heh zamisli ja nevestava se seta po nasva ni Makedonija ili pak Skopje ili pak Ohrid na plaza a kamo li Struga .
Ja licno mojata Volcica ne bi sakal bas da bide vaka razgolena (stegnata)
ali dareceme vreli hlacici kratok minic ,ubavi komotni gakicki hm svezo doterana i se setame po Skopje a vetreto nezno dufka i ja gali pomegu nozete:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
i.........:wink::wink::wink::wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.200
Поени од реакции
34.434
Dani^^^ напиша:
Дечко-неможе секоја девојка да носи танга.И ја да имам топ тело и те како би се појавила на плажа со танга.И тоа у Охрид!
Немаш топ тело? :(
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Acid напиша:
Немаш топ тело? :(
Па сеа....:icon_rollЖизел(она ми е мерка за топ тело:icon_lol:) малце ми бега ама ќе ја стигнам !! :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Шала на страна,поштувам девојки у танга само со тело ко на погоре споменатата -да ти е мерak да ги гледаш!А пошто реално си ги проценувам своите можности и знам дека не се ко нејзините од принцип не облакам танга:wink:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
filip_sk напиша:
ОК ти би се појавила по танга на плажа?
jas se izjasniv...no bi oblekla tanga za na plaza, pa i topless zoshto da ne...plaza si e mesto za takvi raboti...i tamu izgleda sexy kolku i da golo...no za niz grad ne...nema shansi...jas im se divam na tipki koi odat toples i so tanga na plaza...pa i na maski vo tanga kupaki ili pripieni bokserki...samo da im stoi...da imaat telo za taa rabota i da se nosat so toa:icon_lol: ...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
VOLKOT_SAMOTNIK напиша:
heh zamisli ja nevestava se seta po nasva ni Makedonija ili pak Skopje ili pak Ohrid na plaza a kamo li Struga .
Ja licno mojata Volcica ne bi sakal bas da bide vaka razgolena (stegnata)
ali dareceme vreli hlacici kratok minic ,ubavi komotni gakicki hm svezo doterana i se setame po Skopje a vetreto nezno dufka i ja gali pomegu nozete:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
i.........:wink::wink::wink::wink:
Јас немам ништо против мојата вака да се шета, покрај тоа што е поубава и постегната, родила дете и зигледа прекрасно, баш би ми било ќеиф да шета вака. Ќе морам да и купам. Така, ќе препознаете која ми е моја, љубов, кога ќе видите низ Скопје некоја вака облечена.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
filip_sk напиша:
Абе луѓе вие сте во 19 век, а зошто да не шета така. Во Македонија девојките се затапени и за танга и за гаќицки и за топлес....
Е ова ме нервира кога ќе го прочитам. И во 19-ти, и во 25-ти век, невкус е невкус. Мислиш дека по 100 години ќе се шетаме голи по улици? Дека голотијата е показател за напредокот на една цивилизација? Значи црнците од афричките племиња што уште не го познаваат тркалото ама шетаат угул голи или со една врвка меѓу нозете, се најнапредни? Свашта.

Едно е да изгледа убаво, привлечно, елегантно и секси, а сосема друго е да се избаци со дундата на виделина. А онаа што има убаво тело, се зебележува и без да се разгологази.

Поштувам гардероба што открива повеќе отколку што покрива, де факто. Ама глетката на оцртана пи*ка нема никаква врска со убавина, нити ќе има некојпат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom