Пробугарскиот карактер на членови на ДПМНЕ

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Kaj vide be ti losi raboti tamu ?

koj si ti vasilije li ?

nisto ne razbiram sto si napravil arno za makedonija ???

ova ti si go pisal ?

Љубчо Георгиевски,
књижевник (1966, Штип), вођа ВМРО-ДПМНЕ од 1990 до 2005 Вицепредседник БЈР Македоније и Премијер (1998-2002).Променио крштено име Љупчо у варијанту сагласну бугарском правопису “Љубчо” (без једначења по звучности).Ранију каријеру до 2001 углавном одлукује антисрпски шовинизам.Неколико пута је огласио Србе у БЈРМ за “посрбљене Македонце”.1995 у тексту за скопски политички недељник “Пулс” заговарао је немогућност помирења Жртве и Џелата, односно Македонаца који су страдали за свој бугарски карактер у прошлом систему и оних који су били на управним положајима и који су заговарали Македонство југословенског типа.Иступио из ВМРО-ДПМНЕ осоновавши са присташама ВМРО-НП.Пре пар година добио бугарско држављанство подношењем докумената да су му предци Бугари.Заговара идеју о отступању једног дела Македоније Албанцима и узајамну размену становништва по принципу “сви за све”.

Poenta mi e Srbi ne doagaat na forumot i ti vikaat deka si Srbin , doagaat Bugari i ti vikaat deka si Bugar plus ti davaat gratis pasos da zaverat toa , sea na normalen coek toa treba da mu kaze kaj e opasnosta od situacijava na KAJGANA terenot

I ne mozes da pobies ova oti se fakti
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Браинбург, си отишол на сајт на Српски националисти, па што очекуваш :wink:.

Сепак такви сајтови не се мерило за општото расположение на еден цел народ. Типците како Василије кој си признава дека во неговата фамилија другите немаат српско национално чувство се за жалење. Човекот се прави Србин ама не е ни Србин ни Македонец. Тој и самиот не знае што е!
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Bugarite se najopasna propaganda za nas..spored mene najgolema opasnost za makedonskata istorija
Za Gruevski edno vreme se zborese deka imal nekoi vrski so Bugarive,logicki gledano ako milosovski e probugarski orientiran togas sigurno i gazdata mu e takov.
Za dosta odamna znaeme ama ete toa e,nema koj da ja spreci..
Ne vikajte ne zasto i za Ljupco ne se znaese pa vidovte kako ispadna
Ova za Martin Trenevski neznam kolku e vistina zasto licno go znam i ne lici na takov
Епа таков ќе е и Груевски, пошо сигурно не е он малоумен да стави пробугарски ориентиран главен на ДИМПЛОМАТИЈА. Ај за екологија да беше, немаше да е толку страшно ама каква дипломатија сакате вие од Милошоски ако е бугарофил? Знае Груевски многу добро...

За Доста, како не може да се спречи?! Не може да ја спречиш да си ја сака Б'лгарија ама можеш да ја спречиш да биде на функција. А Груевски не ја спречи, напротив - ја стави за директорка И ПОКРАЈ ПРОТИВЕЊЕТО НА МАКЕДОНЦИТЕ во Бугарија. Зашто? Нема во ДПМНЕ од толку членови некој способен за директор? Има сигурно!
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Епа таков ќе е и Груевски... стави пробугарски ориентиран главен на ДИМПЛОМАТИЈА... ја стави за директорка И ПОКРАЈ ПРОТИВЕЊЕТО НА МАКЕДОНЦИТЕ во Бугарија...
Сега Flava очекувај да ги прочиташ сите грозни епитети што постојат во македонскиот јазик!:) Контрааргументи гарант нема да прочиташ, ама навреди колку што ти душа сака!:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Kako ide decki ? Se nadevam se e vo red... milo mi sto ste vaka aktivni :tv:

Pozdrav Mirka ;-) cekam komentar za ovaa "karakterna" tema :vozbud:
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Silen, sporot izmegju mene doktorot i cobagjijata bese generalenpo odnos na Srbite i nivnata politika.
Ne sum jas site srbi na vrbi :) no worry seuste gi imam vip separinjata i vo teatro i vo amsterdam nitu pak od hua-hua nemozam da se pozalam :)

No fakt e deka postojat gadovi, postojat mnogu povekje vo nivnite politicko-crkovni strukturi otkolklu na ulicite na belgrad...no sepak radikalite se najmoknata grupacija tamu toa e isto fakt minimum 1/3 od naselienieto e so takvo odnesuvanje i stav!!!! od toa nema beganje.. sakale toa da go uvidime site ili ne toa e fakt... so niv idnina ne se gleda, nitu pk vo maka mozeme da se naslonime...

Toa bese naseto nedorazbiranje so dvata pocituvani clenovi na forumov, jas iskreno smetam deka dokolku g-data odvojat 20 min i na brzakeda razlistaat mozebi i ke najdeme zaednicki jazik po odnos na stavot okolu severniot sosed :)
:smir:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Србоманството во СДСМ е измислено од Бугарофилите во ДПМНЕ... Нема врска дека во СДСМ се Србомани... Тие се докажале со лоповлук, а не со србоманство...

Нека пробаат ДПМНЕ-офчињата од форумов кои што обвинуваат за србоманство да го образложат тоа свое тврдење (онака како што направив јас во мојот прв пост на оваа тема). Апсолутно нема што да напишат, па затоа им останува само да плукаат...

Инаку, и во ДПМНЕ најголемиот број се Македонци и со македонска свест... Проблем е само еден мал дел од партијата (според мене не повеќе од 1-2%), но за жал некои од нив се и на функционерски места!
Hahha ova Bugarofilite deluva bas originalno :helou:


Inace da ti odgovoram detchko profesinalen razuznuvacu master od the copy-pastation :kesa:
Toa sto TI si go obrazlozil bese aktuelno pred poveke od godina dena i duri bese diskutirano na forumov pred da se izgubat site stari diskusii poradi problemite sto bea nakaj januari-februari ili ne mi teknuva koj period bese tocno.
Taka toa sto ti si go kopiral i "OBRAZLOZIL" bese odamna spremeno i spakuvano od montir kompanijata, inace jbg de nemoze sekoj da si dozvoli tolkav luksuz da mu davat gotov materijal za postiranje od shtabceto.. sekoja cest ! :wink: odamna se znae deka imate golemi talenti..za krimi romani ..poslednava "afera" so provalata vo UBK bese najavuvano kako best seller 2007 !:tv:

Otsuten sum nedela dena i shto da vidam.. besneat decava , ABC pol pozicija kako i sekogas ! Bravo bravo decki :pusk:

:salut:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Сега Flava очекувај да ги прочиташ сите грозни епитети што постојат во македонскиот јазик!:) Контрааргументи гарант нема да прочиташ, ама навреди колку што ти душа сака!:)
Па кога немаат контрааргументи сигурно тоа ќе реплицираат.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Напишав пост од 2000 збора, и го избришав....не вреди да им се објаснува на некои луѓе....терајте.
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Istite misligi imav i jas pred nekoj den :)
Ama pa da im ostavam prostor da sirat arhaicni zabludi.. pa i toa ne ide
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Samo sto sakav da napisam post od 30000 zbora ama za kogo ?
Za mladi blagonadezni...? ....ne vredi:toe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Aбе шо ви стана вака наеднаш "да си ги покажете роговите"?:)
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
ABC, znaes li kolkumina ovde 84ta ne bile ni rodeni ili mocale vo peleni.
Go nema toa VMRO denes, ima samo DPMNE koe misli deka kje go ubedi narodot deka e VMRO.
Ti tekinja ????
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ABC, znaes li kolkumina ovde 84ta ne bile ni rodeni ili mocale vo peleni.
Go nema toa VMRO denes, ima samo DPMNE koe misli deka kje go ubedi narodot deka e VMRO.
Ti tekinja ????
Tака е,за жал има сеуште од оние на КПЈ кој се обидуваат да го убедат народот дека не е исто што и СДС.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom