Пробугарскиот карактер на членови на ДПМНЕ

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ej se izvinuvam,gledam se zboruva za mrazenje na narodi,..... malku e apansas, AMA KOJ OVDE MRAZI FINI FINCI,.... i i im gi brise toa RONDELITE pozajmeni za avatar od strana na edna lokalna cigla koja proba da manifestira Evropska pripadnost....????
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
И, на крајот, разбравме дека, всушност, имаме 2 партиски племиња, кои до коска се мразат...додека државата оди у....
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Tака е,за жал има сеуште од оние на КПЈ кој се обидуваат да го убедат народот дека не е исто што и СДС.:)
Za sreka ex-KPJ se samo ex-KPJ i nikako Srbomani kako sto vikaat Bugarite na nivnite forumi i DPMNE vo Makedonija.
A DPMNE, ne e VMRO.:nenene:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Za sreka ex-KPJ se samo ex-KPJ i nikako Srbomani kako sto vikaat Bugarite na nivnite forumi i DPMNE vo Makedonija.
A DPMNE, ne e VMRO.:nenene:
Па Србомани има и во ДПМНЕ и во СДСм,како што има и Бугаромани,но мислам дека главната поента е во чија врхушка се инсталирани едните или другите.Моментално во врвот на СДС се инсталирани некои малку повеќе просрпски ориентирани а во врвот на ДПМНЕ некои малку повеќе пробугарски,ама нажалост и во двете опции се маргинализирани Македонците.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Па Србомани има и во ДПМНЕ и во СДСм,како што има и Бугаромани,но мислам дека главната поента е во чија врхушка се инсталирани едните или другите.Моментално во врвот на СДС се инсталирани некои малку повеќе просрпски ориентирани а во врвот на ДПМНЕ некои малку повеќе пробугарски,ама нажалост и во двете опции се маргинализирани Македонците.
Ако сметаме дека Македонци се оние кои се грижат за општото добро на народот и државата, тогаш никаде и ги нема Македонците, како што нагласив и во претходниот пост.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Sto e temata ? Se istrazuva dali VMRO-DPMNE e Probugarska ?Pa ovaa partija ne e ni "V " od VMRO ...VMRO ne e partija svatete ednas Makedoncinja ...a toa sto Dpmne ja iskoristi guzvata vo 1990 i se proglasi za naslednik na VMRO toa e druga rabota ,zgotvena vo nekoi pogolemi svetski kujni...ke treba uste nekolku dodini da pominat i ke isceznat i SDSM i DPMNE toae neminoven proces zatoa sto "KUMOT" ja gubi kontrolata nad Balkanot...
Prijatno i Blagodaram koj me razbra...
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=xayYYBFK5nY[/MEDIA]
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
...ke treba uste nekolku dodini da pominat i ke isceznat i SDSM i DPMNE...
Тешко таа работа, не се надевај... Или што би рекла нашата цигла, ќе исчезнат тогаш кога ќе нема веќе Македонци во државата!
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ми добро де нема проблем тие биле со про-бугарски... па ако тие се про бугарски кој се про-српски, про-грчки, про-албански а пак кој се про-македонско ориентирани?
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Ми добро де нема проблем тие биле со про-бугарски... па ако тие се про бугарски кој се про-српски, про-грчки, про-албански а пак кој се про-македонско ориентирани?
Како тоа нема проблем?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Како тоа нема проблем?
Има проблем...а проблемот не го виде искажан претходно во моите погорни постови, а и во постот кој си го цитирал/а, а се наоѓа во прашањето на крајот од постот кој го цитираш...
 
N

n/a

Гостин
swedeeeeennn zeeeevsssss!!!!!!!
zivi li ste?????
denes corbadjijata zevs me prasa sto sum napravil za kauzata

http://www.srpskinacionalisti.com/fo...ic.php?t=11860

ete vi go uste ednas
mi se zgadi uste tolu od toaa gnasite cetnicki
P.S Zabelezete deka vo nitu eden moment ne go koristat naseto ustavno ime brate swe i brate zevs

Procitav dve ili tri repliki od forumot na linkot na insomniac!!!!!
PROCITAJTE I VIE I NE BARAJTE DOKAZI ZA BRATSTVOTO SO SRBITE... SITE DOKAZI GI IMAAT NAPISANO SRBISTANANA FORUMOT!!!
NAJVAZNOTO NA TOJ FORUM ZA ZAL NEMAAT POSTIRANO POLITICARI PRETSEDATELI I POPOVI OD SPC
Aj so red!
Prvo ke te tepam po site pravila i propisi,mashki,eden na eden ako imas hrabrost da se pokazes ednas koga ke te vidam !
Ne policija,nego tri policii nema da te spasat!
A zasto zasluzuvas?Zatoa sto me stavas u ist kos so najkrajnite cetnici i lecejki gi tvoite srbofobii tuka me okarekteriziras i me kaljas po losho i mene!ALI...so CEL!

Ako ova bese edna od tvoite bugarski finti na varijanta da isprovociras pa posle toa da se zalis ko picka kaj adminite,ovoj pat definitivno uspea!
I da povtoram,kur ne mi cue dali ke me baniraat od forumot i dali brzo ke treba da si trgnam od Makedonija sega koga ke dojdam,ti ke bides tepan i toa asalno!

Sega...da odime konkretno i so red,so argumenti!
Jas sum lojalen gragjanin na R.Makedonija,i nameravam dur sum ziv takov da ostanam.So niedno dejstvie...i nikade...ne sum navel nikogo da ima pravo da razmisluva razlicno,nitu pak da moze so pravo da mi go kalja imeto!
Cesta i obrazot se kategorii koi sto nemaat zamena i se sveti vo familijata od koja sto poteknuvam.A jas,u zivot i na kletva garantiram,deka imam samo edna tatkovina i eden pasos zasekogas u ovoj zivot!A toj...definitivno i so sigurnost e na R.Makedonija.

Mnogu dobro sum zapoznaen i direktno gi znam apetitite i zelbite na nacionalistite od balkanskite kujni.Da,povekjeto od `dvizeckite motori` koi sto gi nasocuvaat i licno gi poznavam!Ali...jas nikogas ne sum se izjasnil nitu pak kako srbin sum ja zastituval Srbija...jas imam moe za stitenje,delumno i od niv.I da vidis ti kako dobro znaat deka nekoi `gluposti` ne smeat ni na son da gi pomislat i kazat pred mene,posto epilogot e jasen!
Kolku i da sakas da gi napagjas,tie srpskite nacionalisti se manjina i taka ne razmisluva grototo od narodot tamu!Duri i vo ovaa specificna politicka situacija vo koja sto se naogjaat.I ne sme im i nema nikogas da im bideme prioritet vo nivnite agresivni politiki !Za ova...moze da garantiram so mojata glava zalog.Krajno kenjas tuka ko noj,ali i samiot so tvojot stesnet mozok nejkes da vidis(ustvari ti jasno uviduvas,ali ti treba celava situacija za da meshetaris i da pravis razdor) deka i edniot i drugiot,t.e onoj provokator Vasilije i Insomniac gi primija na forum so dobro i bez uvredi!
I naj na kraj ostanaa zbuneti na varijant...pa sto sakaat be ovie dvajca?
Da se nadovrzam...jas nikogas ne sum bil clen...nitu pak sum sakal da bidam takov na nieden drug forum,ne samo nacionalisticki,nego opshto ...samo srpski ili bugarski !
Jas pisuvam samo na kajgana,sto im smeta najmnogu na antidrzavni elementi u zarodish,kakov shto si ti!
I ovaa konstatacija ne podlezi na promena :toe: toa e toa.Toa sto ti nemas hrabrost da priznaes i mashki da kazes da...jas sum toj i toj i se boram za toa i toa...e drug del od prikaznata!Ali strashno te nervira sto ne mozes nekazneto i neosueteno da gi iznesuvas tvoite splacini ovde (a ova e prilicno poseten i javen forum,toa e toa sto te interesira).
Da zavrsime so srpskiot del u prikaznava:Jas sum eden od malkute momci od Makedonija sto imale hrabrost u sred Belgrad i u sred Herceg Novi da tepam seronji od cetnici,koi sto jadele trici za mojata zemja,i ke go napravam pak i pak...sekogas koga ke osetam deka treba!Vprocem kako sto ke te natepam licno i direktno i tebe!(kako bugarski antidrzaven element)
Kolku do bugarite...nitu gi poznavas nitu im go znaes direktno mentalitetot i nacinot po koj sto dejstvuvaat.I u eden Gospod se kolnam problemite so niv nastanuvaat najmnogu zaradi toa sto ima 100.000 kukavici i predavnici u mojata drzava R.Makedonija,koi sto ne mozejki da si go najdat svoeto mesto pod sonceto,od mrzlivost,neznaenje ili prosto od sto se netalentirani im placat deka se represirani kako bugari od srpskiot teror generiran od Skopje!Istite tie zaedno so nivnite mentori ja zabluduvaat i bugarskata javnost i bugarskata drzava,koja sto trosi ogromni sredstva,usilija i vreme vo nadez deka ke im go najde krajot na ovie nesreknici(koi sto ne se takvi...nego se obicni mrzlivci i podlizurkovci,bez volja za rabota i prosperitet,meshetari koi sto cekaat i sakaat da kjarat od politickite karanici na balkanot)Samite bugari voglavno se zgrozeni posle malku vreme od niskosta, neinteigentnosta i prostotilakot na nivnite `sogragjani` pokraj Vardarot. Samo dragi moi bugari...toa ne se dolzi na nivnata ugnetenost,nego na toa sto 95% se od selo i posto nejkat da se soobrazat so realnite moznosti koi sto gi imaat spored zasluga kaj nas, izmisluvaat prikazni za navodna ugnetenost i zimaat stipendii i baraat kompenzacii od vas.
Nema potreba od bugarsko razuznavanje i spionaza vo Makedonija...:toe: potrebata od niv lezi na lazni tvrdenja,koi sto ovozmozuvaat i preku koi sto nekoi bolni mozoci koi sto ne mozat ili neznaat kako drugcie sakaat da se ostvarat vo zivotot!
A toa e taka zalno...zatoa sto na smetka na tie nivni dejstvija se sozdava razdor i omraza pomegju narodite na R.Makedonija i R. Bugarija.
Konecno...kako sto vekje nekolku pati kazav do sega...ti...brainbug...si samo uste eden meshetar povekje vo pleadata takvi koi sto pishuvale na ovoj forum.
Koga pocnav da pishuvam na forumov imase eden Pando Klasev.Zaradi nego a u direktno sodejstvie so VMRO me baniraa na odreden period,a jas samo na citatelite i forumdjiite im predociv deka garantiram vo glava deka oni dvajca se igraci na VMRO-BND,plateni da sozdavaat netrpenie i da vnesuvaat razdor megju makedonskiot narod,a vo interes na nivnata kauza!
Velam nivnata...a ne bugarskata...posto VMRO-BND opstojuva na antimakedonizmot vo Bugarija,i oni nemaat druga platforma nitu idei.Soodvetno,ako iscezne celta...:toe: ...ke isceznat i oni kako partija!

Bi mozel uste mnogu da napisham...ama povodot ne zasluzuva.
Posto provokatorot,t.e povodot za ovoj mail e garantirano prodaden gaz od tipot na Dimitrov,Stamatov,Razinski...i ostanati davajgazovci,koi sto da povtoram...smetaat vo otvorenata i direktna komunikacija pomegju dvete drzavi,R.Makedonija i R.Bugarija,posto ako takva ima i nema iscenirani i namesteni problemi nema da ima potreba od takvi kako brainbug.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
ФАК БУГАРОФИЛСТВО, ФАК ГРКОМАНСТВО, ФАК СРБОМАНСТВО... ФАК СЕ ШТО Е ПРОТИВ МАКЕДОНСКО... ако има проблем дајте решение...
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
72
Поени од реакции
9
Тешко таа работа, не се надевај... Или што би рекла нашата цигла, ќе исчезнат тогаш кога ќе нема веќе Македонци во државата!
Грешиш. Македонци имало одсекогаш и ќе има засекогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom