Проблем со копче од тастатура на лаптоп

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Извинете,имам проблем со тастатурата на лап-топот.Поточно ми фали едно копче(видете ги сликите),па ако може некој да ми каже каде можае да ми го поправат и по која цена?
Еве слики:

 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Друже, што си направил со Лаптопов ?
Земи зачисти го малце.

Иначе се поправа ништо страшно. Однеси го на сервис или кај некој што се разбира, ќе го среди без гајле.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Друже, што си направил со Лаптопов ?
Земи зачисти го малце.
Изглеа ко од под земја ископан хаха

Мојов исто е стварно стар веќе али барем го чувам ко нов..

Како што кажа членот горе, тоа лесно се поправа али незнам колку точно чини, али не верувам да е скапо...
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Друже, што си направил со Лаптопов ?
Земи зачисти го малце.

Иначе се поправа ништо страшно. Однеси го на сервис или кај некој што се разбира, ќе го среди без гајле.
Беше мајка ми незнам у некој сервис и рекле нова тастатура 4500 треба...
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
A кога стегнеш на тоа гумичката на буква C , работи копчето или воопшто немаш С ?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Беше мајка ми незнам у некој сервис и рекле нова тастатура 4500 треба...
Да, ама тебе не ти треба цела тастатура, едно копче ти треба. Распрашај се, мора да најдеш.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
И мене ми фали копче т.е го чувам ама неможам да го вметнам, тоа белото што оди под копчето е малку скршено па неможе да се намести. Не ми фали некое битно копче (она последното десно од PG UP) ама пак ме нервира. Менуваат само едно копче или мора цела тастатура?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Смени го со друго копче од тастатурата, што не ти треба. Аман биди иновативен малце.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ако ти работи тастерот, залепи си листе хартија и готово. :)

И така нема тогаш да се познава fap-от на белото...
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Тоа белото од камерата од телефонот е иначе
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Што лаптоп е кој модел?
 
V

Vollstandig

Гостин
Го имаш отепано од дркање пред лап топов:)

Иначе, најзаебана ствар кај лап топот ти е тастатурата и мониторот. Мониторот доволно е мал удар за да истечи некој пиксел и да си ја траскаш главата за поправка поскапа и од самиот лап топ. Тастатурата ништо не е поарна, јас имам Dell Mini Inspiron, случајно сум заспал со лап топот следниот ден мониторот беше пукнат ко да преживеал втора светска војна. А да биди малерот уште поголем па, следното утро ко станав ми се истури на грешка чаша вода, што морав да ја отворам тастатурата да ја исушам, и сега ела намести ги копчињата како што треба. Поправка - 3500 денари за нова тастатура, а дисплејот 100тина евра.Лап топ- не благодарам:)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Брат ти ако го превртиш и го удриш 2-3 пати лаптопов од масата, сигурен сум дека ќе ја нахраниш цела Грција. Иначе ако не најдеш сервис што може да ти го поправи копчето ти советувам да го послушаш Dark King и да го смениш со некое копче што не го користиш ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom