Проблеми со должината на пенисот :(

Статус
Затворена за нови мислења.

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Така да... во голема забуна сум, молам за помош...
Пријателе. Би те советувал нешто. Сваќам колку е голем твојот проблем, но не можеш да сториш ништо против тоа со нервози и слично. Должината на пенисот кај машките е една од најважните работи, егоистички. Почнувајки од првата социјализација па се до крајот на животот (потенцијата). Уште од мали не навикнуваат со изреките: "ај на тато курето" и слично. Во училиште во соблекувалните многу често може да се деси некој да биде исмејуван заради неговата должина на пенисот, за време на тренинзи, летно време на базенти и тн. На порничи гледаме типови со енормни големини и многу често може да се наметне комплексот на намалена вреднот. Од тука иде и депресијата и самотијата, односно страв од имање секс, да не не можем да се задоволи партенката, или да не ни се насмее... А тоа ни малку не е пријатно. Тоа е се производ на социјалните срања што се наметнати.
Toa што прашуваш дали може да се продолжи големината на пенисот со слабеење... Вајда може, иако тоа би било можеби само оптичка мамка. Има неколку третмани кој се успешни. Земање тестостерон хормони, операција - која се изведува и кај нас без никакви проблеми и е дискретна и вакум пумпа за продолжување на големината на пенисот. Сето ова можеш да го направиш со консултација со матичниот доктор и специјалист.
Јас имам двајца дебели другари со прилично мали пениси. Двајцата се помирени со тоа и често јавно дискутираме на таа тема. Јбг, не е табу. 21 век сме. Двајцата имаат редовен секс со партнерките и дури едниот од нив швалерисува со милфки. :)
Така да не му ја мисли, отиди побарај совет од матичниот, нема што да се страмиш. Сигурно ке ти даде поубав совет од било кој на форумов. Прочитај на интернет повеке за третманите и не се нервирај за тоа. На сите ни фали по нешто, на некој повеке на некој помалку, ама никој не е совршен.
Вежбај повеке, млад си. Практикувај диети, Бапни една тетоважа и биди фраер. ;)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.858
Поени од реакции
21.314
Вежбај повеке, млад си. Практикувај диети, Бапни една тетоважа и биди фраер. ;)
само немој ниш да истетовираш, види таму ако можи крива паланка или сремска митроцива ;).
инаку за муабетот батали ти должината, гледај физички да си привлечен и духовно. та ако дојде работата доттаму за да ти ја мери машкоста, за неа е веќе касно. ке падни секс та каков сака нека биди.
а и уште една битна работа . должината е правопропорционална со децибелите кои ги испушта партнерката. поке сантими повеќе децибели. сега ако сакаш да те научи пола мало дека колиш некоја тоа е друго( мајтап прам:))
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
И јас имам мал пенис... и ич не ме боли курот. ;)
хаха ја ти памтам еден твој пост - нема да го забораам не ми текнува у која тема беше идеше нешто вака

ако курот ми е мал јазикот ми е голем - кој свати свати :)
добро кажано! :)

онтопик - дечко големината на пенисот е релативна работа и не им е на сите по 20+ сантима ко што гледаме на порничи. у највеќето случаеви заради искомплексираноста и срамот дека „ни е мал“ ние машките знаеме и да додадеме по некои си 4 5 сантима. така да колкав е толкав
и не секогаш е битна големината - треба да си и вешт со алатот.
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Мал си ама еве размисли, што постигнуваш со тоа што ќе напишеш на форум. Тоа нити ќе ти го зголеми, нити ќе ти го намали пенисот. Научи се да живееш со тоа и готово, друго чаре сега за сега нема. Има и полоши работи ајде.
 
I

Iblis

Гостин
Ако не ти се жалат жените, нема за шо да се секираш, терај со тоа што имаш (y)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Секогаш можеш да ги користиш рацете и јазикот,ако не си задоволен од должината.Не читај женски колумни,гледај си за себе.Научи женска анатомија и ќе станеш експерт за женскиот оргазам.
 
S

Sagan

Гостин
1 инч = 2,5 цм


XS < 7.5 cm
S – 7.5-13.5 cm
M – 13.6-15.2 cm
L – 15.3-18.1 cm
XL – 18.2-21.7 cm
XXL>21.7 cm

Просекот е 12.9-14.9 цм. така да 10-12 цм не е ништо страшно.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Љубоморен.Ако не веруваш,земи испринтај една книга:Како да и дадеш на жена незаборавни оргазми,стави ја во твојата соба на видно место и кога ќе поканиш девојка ќе видиш како ќе почне муабет за тоа,нешто ќе експериментирате од тоа.
зашо да бидам љубоморен :)
п.с можеш советов во некое следно видео да го дадеш :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.642
Поени од реакции
10.928
Значи, имам 18 години и проблеми со должината на пенисот.
Билдај самодоверба, биди свој, биди шампион, не гледај како другите те гледаат, цепај се што ќе начекаш зошто на старост ќе мочаш во катетар. Не се жали, оди напред со крената глава и ич к да не те боли. Биди прав муж! ;)
 
@

!@#$%

Гостин
Значи, имам 18 години и проблеми со должината на пенисот. Во неерективна состојба достигнува некаде околу 1-2 цм, а во ерективна состојба околу 10-12 цм, што е подпросечната големина на пенисот. Од секогаш сум слушал дека “дебелите“ луѓе имаат мали пениси. Сакам да знам дали овој мит е вистинит и мојот проблем всушност е поврзана со оваа “теорија“, со фактот дека имам 110 кг (по претходно околу 30тина кг ослабени). Исто така мислам дека е важно да го напоменам фактот дека јас сум единствениот во цела фамилија со вакви проблеми, значи мислам дека должината не би можела да биде наследена по генетски пат. Ве молам кажете ми што да правам, молам за совет од стручно лице и доколку овој мит е точен дали со слабеење би ја постигнал барем просечната должина на нормален пенис.


П.С. Имав прочитано одамна, во една секс-колумна, девојка раскажува, како таа имала секс со некој дебел партнер и потоа по долго време кога се сретнале со истиот, веќе ослабен, и имале секс, таа се зачудила од големината на неговиот пенис (во споредба со првиот пат),а дечкото на таквата реакција од девојката и возвратил (дури и ќе го цитирам, зашто уште добро се сеќавам на секој збор од колумната):
-Сега поголем ми е, тогаш ми беше целиот потопен во масти, сало...!


Така да... во голема забуна сум, молам за помош...
Prijatele ne se ustrucavaj, zemi vezbaj i oslabi , taka sto ke ti se zgolemi cirkulacijata pa ima golemi sansi da krenis nekoj santim i pri erakcija i ko ke nemas erakcija......gledaj slezi dokaj 90 i ne se ustrucavaj mnogu!!i da ne bidne niso so oslabuvanjeto ta so treba da te saka ke te saka....ta so ne treba da te saka i 30cm da ti e dzabe tie....:) i bidi kul ;)
 

KONY

Онака.. Без врска
Член од
9 март 2012
Мислења
4
Поени од реакции
1
тоа дека ако си дебел мал ке ти биде курот не мора да значи.ја имам дебел другар па машала како виагра да зема е :D.ама ти сеапак треба да намалиш барем 30 кила затоа што да имаш 110 кила на 18 години не е здраво иначе за курот ич не се срами..
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
тоа дека ако си дебел мал ке ти биде курот не мора да значи.ја имам дебел другар па машала како виагра да зема е :D.ама ти сеапак треба да намалиш барем 30 кила затоа што да имаш 110 кила на 18 години не е здраво иначе за курот ич не се срами..
Што ти значи модерна младина.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Исто така мислам дека е важно да го напоменам фактот дека јас сум единствениот во цела фамилија со вакви проблеми, значи мислам дека должината не би можела да биде наследена по генетски пат.
Значи стварно е тешко човек да го сфати твојот проблем озбилно кога пишуваш вакви работи!?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom