Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Да искажам сочувство до фамилијата на момчето. Бог да го прости.
А за протест, мора да има, да каже народот дека му е доста од самоволието на необразованите таканаречени "полицајци"
чиј што број станува се поголем и поголем, а нивото на образование и култура се пониско и пониско
 
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
Во петок 10 јуни од 20:00 до 23:00 часот. Плоштад македонија !

Дополнителни информации

Драги членови, во петок 10 јуни во 20.00часот, апелираме масовно да се собереме и во мирен протест да запалиме свеќи за Даниел.

Секој има право на избор како ќе го живее животот, но никој нема право да ти го одземе она кое што ти го дариле родителите .

Овој протест нема никаква политичка позадина, нема верски основи и не буди омраза. Целта негова е пред се НЕ Е за да се покаже револт кон полицијата, туку да се стопира полициското насилство кое е сведочено од сведоците по медиумите и социалните мреќи.
Овој мирен протес треба и има задача да го потикне зголемувањето на толеранцијата кон луѓето.

Смртта на Даниел беше немил настан, кој не смее така лесно да се заборави и остави. Ама ако бидеме груби и насилни, тогаш не правиме никаква разлика од оние кои го прават спортивното, од оние кои применуваат сила во спроведувањето на постапките. (и престанете со хејт спичот)! ПОКАЖЕТЕ ТОЛЕРАНЦИЈА!
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Pozdrav na site i socuvstvo do familijata na momceto . Ocigleden obid za cover-up od MVR no svedocite go sprecija toa . Vo normalna drzava vednas ostavka na Jankulovska i prosirena nezavisna istraga zaedno so vnatresnata kontrola .I zosto mora da pocine nekoj za da se digne galama ...ova se slucuva veke 20 godini
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Премногу страни се немам време сите да ги читам. Затоа ќе прашам. Која е крајната цел на протестот ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
По најново, тигаров имал пост воени трауми од 2001 :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Премногу страни се немам време сите да ги читам. Затоа ќе прашам. Која е крајната цел на протестот ?
Правда за Мартин!
Распуштање на Алфите!
Стоп на полициската бруталност!

http://www.facebook.com/event.php?eid=191714867542280&ref=ts
А крајната цел? Крајната цел е да не се повтори вакво нешто. Да ја спасиме идната жртва од налетот на лудило на оние што всушност треба да не' штитат. Да те спасиме тебе, да ме спасите мене, да ги спасиме нашите блиски..

Еве еден поздрав од мене:
[Chairman Omali Yeshitela]
"You have the emergence in human society
of this thing that's called the State
What is the State? The State is this organized bureaucracy
It is the po-lice department. It is the Army, the Navy
It is the prison system, the courts, and what have you
This is the State -- it is a repressive organization
But the state -- and gee, well, you know,
you've got to have the police, cause..
if there were no police, look at what you'd be doing to yourselves!
You'd be killing each other if there were no police!
But the reality is..
the police become necessary in human society
only at that junction in human society
where it is split between those who have and those who ain't got"
По најново, тигаров имал пост воени трауми од 2001 :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Не е ни чудно, ниту смешно.. Ама тоа ништо не менува во случајов.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Премногу страни се немам време сите да ги читам. Затоа ќе прашам. Која е крајната цел на протестот ?
Да можеш слободно да се шеташ по улица без страв за сопствениот живот!!!!!
ОН:
За сител денес рациновите средби беа поважна вест одколку убиството сред плоштад! Очигледно сител се раководи по начелото: "Ignorance never settles a question"
Мошне итро од нивна страна морам да признаам(y)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
F

Frankie Yale

Гостин
А крајната цел? Крајната цел е да не се повтори вакво нешто. Да ја спасиме идната жртва од налетот на лудило на оние што всушност треба да не' штитат. Да те спасиме тебе, да ме спасите мене, да ги спасиме нашите блиски..
Jas smetam deka vo toj pogled protestite ke bidat uspesni. Sledniot pat koga ke tepaat nekogo poveke ke pazat.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
А крајната цел? Крајната цел е да не се повтори вакво нешто. Да ја спасиме идната жртва од налетот на лудило на оние што всушност треба да не' штитат. Да те спасиме тебе, да ме спасите мене, да ги спасиме нашите блиски.
Поддршка..
Ќе пробам да ја изразам и преку присуство.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Jas smetam deka vo toj pogled protestite ke bidat uspesni. Sledniot pat koga ke tepaat nekogo poveke ke pazat.
Да следниот пат само ќе го осакатат, нема да го убијат на место, па да мислам дека ќе има напредок(n)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е ни чудно, ниту смешно.. Ама тоа ништо не менува во случајов.
Смешно е и те како смешно е. Пробуваат да го одбранат и да направат дека е убиство од небрежност. Ако имал трауми требало да оди на психијатар да му помогне (и ќе му помогнел барем колку толку) а не да работи државно. Ама ова само кај нас го има.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom