Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.
E

Epsilon

Гостин
Не знам како не ви мава на карактер ко че ги тресите овие зелени негде во кафана или чаршија, или едноставно ви плаќаат за на форум да се треска шо треба и не треба? :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Супер, значи оди во германија и земи 150 евра плата. И кажувај дека ВМРО е најдобро нешто што може да го има Македонија.
Ни овде ни во Германија не земам плата 150 евра а ВМРО е најдоброто нешто што и се случило на Македонија
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.668
Поени од реакции
15.388
Ни овде ни во Германија не земам плата 150 евра а ВМРО е најдоброто нешто што и се случило на Македонија
Абе две работи се, СДСМ и ВМРО. Двете се дно дна, а едното е поголемо од другото точно. Социјал-демократите се катастрофа, а овие многу малку подобри што значи заслужиле титула најдоброто од Македонија :vozbud:
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
Ни овде ни во Германија не земам плата 150 евра а ВМРО е најдоброто нешто што и се случило на Македонија
Испран мозок си е испран, ни со инка не вреди да се става изгледа не дихтува главата некаде.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
9.284
Поени од реакции
30.672
Oди гледај телевизија во Германија без слушалици или вози кола без полномошно,потоа оди истуширај се по 22:00 часто во Швајцарија,а недај боже во Англија да пушиш цигара во сопствениот автомобил во кој има непушач.
Сум бил и престојувал во таа Германија и во други држави таму. Да ми ги правиш муабетиве нема смисла, како да убедуваш некој дека црното е бело.

Знаеш, ако не си прошетал и видел како е, и тераш муабетов ок, ќе разберам, ама да си прошетал и да го тераш муабетов е права трагедија.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Испран мозок си е испран, ни со инка не вреди да се става изгледа не дихтува главата некаде.
Погрешно мислење имаш
Секако дека сум за власата ама од страна седаам и гледам кој што и колку направил за Македонија.[DOUBLEPOST=1445627486][/DOUBLEPOST]
Сум бил и престојувал во таа Германија и во други држави таму. Да ми ги правиш муабетиве нема смисла, како да убедуваш некој дека црното е бело.

Знаеш, ако не си прошетал и видел како е, и тераш муабетов ок, ќе разберам, ама да си прошетал и да го тераш муабетов е права трагедија.
Тогаш не си ја запознал убаво
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
Погрешно мислење имаш
Секако дека сум за власата ама од страна седаам и гледам кој што и колку направил за Македонија.
Јас ги слушнав дека зимале провизии за изградба на автопат, дека се правеле наудрени дека некој нивен бодигард убил човек и што уште не.....
Едноставно оваа власт е како Македонија да е нивна приватна.

Ти ако не си слушнал слушни што се правеле па дојди на темава ќе дискутираме.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
9.284
Поени од реакции
30.672
Погрешно мислење имаш
Секако дека сум за власата ама од страна седаам и гледам кој што и колку направил за Македонија.[DOUBLEPOST=1445627486][/DOUBLEPOST]
Тогаш не си ја запознал убаво

Да еве гледам масовно Германци цели населби купуваат во Пехчево и Делчево, не можеме да постигнеме со приливот на доселеници од западот.
Од што е убавини повеќе од пола младина иде на работа во америка и голем дел останува на црно таму. Од мерак остануваат на црно во Америка, од што убавини им е животот тука.
 
Член од
11 март 2012
Мислења
109
Поени од реакции
101
Испран мозок си е испран, ни со инка не вреди да се става изгледа не дихтува главата некаде.
Не е испран мозок веруј. Има некој ќар од ВМРО можеби е вработен само не признава. Никој нема да се потресува ни за една ни за друга партија ако нема ќар а не па по форуми да ги брани
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.072
Поени од реакции
13.266
Јас ги слушнав дека зимале провизии за изградба на автопат, дека се правеле наудрени дека некој нивен бодигард убил човек и што уште не.....
Едноставно оваа власт е како Македонија да е нивна приватна.

Ти ако не си слушнал слушни што се правеле па дојди на темава ќе дискутираме.
а предходната власт ? убија алфите ромче и лажираа дека се удавил во Вардар.. лично Најчевска има куп документи во медиуми пласирано за тој случај.
Нивен рекетар пред Зоил утепа човек дење пред Зоил и отиде во Србија, никој ни го запра ни го побара ...
Па и овој убиецот на девојката, што е по 20 години е сега екстрадиран и ќе му се суди, имаше помош од предходната власт, му го дадоа пасошот да избега.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
а предходната власт ? убија алфите ромче и лажираа дека се удавил во Вардар.. лично Најчевска има куп документи во медиуми пласирано за тој случај.
Нивен рекетар пред Зоил утепа човек дење пред Зоил и отиде во Србија, никој ни го запра ни го побара ...
Па и овој убиецот на девојката, што е по 20 години е сега екстрадиран и ќе му се суди, имаше помош од предходната власт, му го дадоа пасошот да избега.
Нормално на се треба да се суди, нема тука сегашна претходна. Сите кои направиле криминал треба да имаат санкции.

За криминал нема опрадување ниту една власт да се поддржува.

Но мислам дека сегашнава власт малку повеќе претера со крадење пари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom