Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Еј да? Ради која пошо и ја ги знаѓ да видиме дали се полопува.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Се разбираме најверојатно штом и двајцата тврдиме дека ги знаеме работите,
плус ги видов и постовите што си ги пишал.
Мојот коментар беше дека тоа што се деси со Пуци после премногу се искористи за некои други цели, се издесија срања...А штом правната ситуација се среди - тој што го утепа лежи у затвор, нема што понатака да се копа раната... правдата од тој аспект е задоволена.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Се разбираме најверојатно штом и двајцата тврдиме дека ги знаеме работите,
плус ги видов и постовите што си ги пишал.
Мојот коментар беше дека тоа што се деси со Пуци после премногу се искористи за некои други цели, се издесија срања...А штом правната ситуација се среди - тој што го утепа лежи у затвор, нема што понатака да се копа раната... правдата од тој аспект е задоволена.
А да немаше протести ќе беше ли задоволена правдата?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Се разбираме најверојатно штом и двајцата тврдиме дека ги знаеме работите,
плус ги видов и постовите што си ги пишал.
Мојот коментар беше дека тоа што се деси со Пуци после премногу се искористи за некои други цели, се издесија срања...А штом правната ситуација се среди - тој што го утепа лежи у затвор, нема што понатака да се копа раната... правдата од тој аспект е задоволена.
Така е, нема никаква потреба да одговараат тие кои покушаа да го заташкаат сето тоа.
Ниту пак треба одговорност некаква за тие кои се на високи функции и кои го минимизираа злосторството со моронско идиотската причина дека жртвата била наркоман.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Така е, нема никаква потреба да одговараат тие кои покушаа да го заташкаат сето тоа.
Ниту пак треба одговорност некаква за тие кои се на високи функции и кои го минимизираа злосторството со моронско идиотската причина дека жртвата била наркоман.
Сите ќе си го јадат вака или така... не се секирај ти за тоа , глеа Господ.
А тие снимките онака дувнаа у цевка пошто и јас ги слушав и се такви какви што се ,
во секој контекст можат да се стават и сечиј ебан ум би можел да пукне.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Сите ќе си го јадат вака или така... не се секирај ти за тоа , глеа Господ.
А тие снимките онака дувнаа у цевка пошто и јас ги слушав и се такви какви што се ,
во секој контекст можат да се стават и сечиј ебан ум би можел да пукне.
Во еден единствен контекст де ставаат. Тој што се слуша.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
А да немаше протести ќе беше ли задоволена правдата?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Најверојатно да пошто имаше сведоштва и јавен беше случајот случен на јавно место и на јавен настан. Во први редови бев на тој протест и сите сакавме да запалиме се.. пошто се знаев лично и ми беше близок. Али понатака тој случај се исполитизира и некои паразити го користеа во свои цели и тоа највише ме курчи!!!! И затоа се понатака што и да се деси , јасна е ситуацијата и мотивот.[DOUBLEPOST=1445524759][/DOUBLEPOST]
Во еден единствен контекст де ставаат. Тој што се слуша.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Па да така треба , во суштина и да нема наслов.
Тоа ти е исто као што ми го мисиинтерпетира муабетот за што реков дека ќе кршам нозе на сите тие кој што во свои цели ќе му ги јадат коските на Пуци.
И да , ќе го јадат сите верувај.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ова се вика со свој камен поглава....

Ебате вмровците друг пат да си знаете ако воопшто го имате..
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Што кур па сакаат сега,се тргна и сашко и горде и игор е во затвор,што сакат повеќе ? не го ни отворив линкот,ама ваљда сакаат да падне дпмне да дојде сдсм,само нека се запрашаат колку пати до сеа требаше да падне обама у америка ? 3 пати на ден ?

ме заболе кур и за едните и другите,ама преку кур ми се вакви дебили,90% буцкачи од сдсм и остала багра,а 9% наивни граѓани,а 1% засегнати луѓе,кои имаат право да излезат и да бараат правда,но остатокот е тотален идиотизам.
За среќа во Америка криминалите ги прават луѓе од најнизок ешалон,кај нас заташкувањето го прави обезбедувањето на премиерот и проаѓа без никаква кривична зашто не му успеало. Замисли ситуација како Обама се праи на тошо на прашање за случајот а после искача снимка како пробува да го заташка.
Идиотски е потегов на опозиционериве да ги заживеат протестиве сеа кога нема никаква атмосвера за протести,али сепак вмровската логика ви е убиствена.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Најверојатно да пошто имаше сведоштва и јавен беше случајот случен на јавно место и на јавен настан. Во први редови бев на тој протест и сите сакавме да запалиме се.. пошто се знаев лично и ми беше близок. Али понатака тој случај се исполитизира и некои паразити го користеа во свои цели и тоа највише ме курчи!!!! И затоа се понатака што и да се деси , јасна е ситуацијата и мотивот.[DOUBLEPOST=1445524759][/DOUBLEPOST]

Па да така треба , во суштина и да нема наслов.
Тоа ти е исто као што ми го мисиинтерпетира муабетот за што реков дека ќе кршам нозе на сите тие кој што во свои цели ќе му ги јадат коските на Пуци.
И да , ќе го јадат сите верувај.
Како бе да, кога медиумите не известуваа, имаше контра протести од власта, да не станеа толкави протестите никогаш немаше да искочи ништо на виделина

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
За среќа во Америка криминалите ги прават луѓе од најнизок ешалон,кај нас заташкувањето го прави обезбедувањето на премиерот и проаѓа без никаква кривична зашто не му успеало. Замисли ситуација како Обама се праи на тошо на прашање за случајот а после искача снимка како пробува да го заташка.
....
На какви работи со заташкување мислиш?
Дали нешто како на пример:
- Човек од лично обезбедување гази со над 100 на саат со мотор, пешак на пешачки премин и е осуден на неколку месеци затвор кои никад не ни ги лежи? На такво нешто мислеше или
- На пример, синот на председателот на собрание гази девојче со 90 на саат и ставаат за 20 000 евра друг да одговара?
Или мислиш дека е скроз возможно тие до толку да имаат забегано со злоупотреба на власта, на пример, да можат цел арсенал на наш аеродром да пренесуваат и никому ништо...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
За среќа во Америка криминалите ги прават луѓе од најнизок ешалон,кај нас заташкувањето го прави обезбедувањето на премиерот и проаѓа без никаква кривична зашто не му успеало. Замисли ситуација како Обама се праи на тошо на прашање за случајот а после искача снимка како пробува да го заташка.
Идиотски е потегов на опозиционериве да ги заживеат протестиве сеа кога нема никаква атмосвера за протести,али сепак вмровската логика ви е убиствена.
Сигурен си дека од најнизок ешалон го прават тоа? Не знам можда гледам многу холивудски филмови и серии ама добив впечаток дека највисоките ешалони се најкорумпирани и може да те снема за еден ден ако се закачиш со погрешни луѓе...во Америка.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Сигурен си дека од најнизок ешалон го прават тоа? Не знам можда гледам многу холивудски филмови и серии ама добив впечаток дека највисоките ешалони се најкорумпирани и може да те снема за еден ден ако се закачиш со погрешни луѓе...во Америка.
Ако америка ти е мерило од американски филмови тогаш “да живее вмро'

Земи и некој филм од циганските на емир костурица.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ако америка ти е мерило од американски филмови тогаш “да живее вмро'

Земи и некој филм од циганските на емир костурица.
Филмовите се инспирирани на вистинити настани и тие итекако влијаат на перцепцијата на јавноста. Секој втор филм денес содржи теории на заговор. Веројатно не се инспирираат од владата на Груевски. Не реков дека моето мислење за базира на некој филм, нив ги земав како пример. Еве Сноуден, Менинг, Асанж тие не се режисери и кажи ми што дознавме од тие нивни ликувани информации? Дека владите во светот се поштени и искрени? Дека не се прикриваат глупости?
Ти глеј си телма и читај либертас и ништо друго не ти треба.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Филмовите се инспирирани на вистинити настани и тие итекако влијаат на перцепцијата на јавноста. Секој втор филм денес содржи теории на заговор. Веројатно не се инспирираат од владата на Груевски. Не реков дека моето мислење за базира на некој филм, нив ги земав како пример. Еве Сноуден, Менинг, Асанж тие не се режисери и кажи ми што дознавме од тие нивни ликувани информации? Дека владите во светот се поштени и искрени? Дека не се прикриваат глупости?
Ти глеј си телма и читај либертас и ништо друго не ти треба.
Ако филмовите се вистинити, тогаш бомбите на заев што треба да се? Предскажување можеби....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom