Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
„Според министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, случајот не е политички и според неа нема потреба да се бара политичка одговорност.“

Случајот не беше политички се додека не пробаа да го заташкаат. Сега и тоа како треба да има политичка одговорност.
 

aluminium

MSc
Член од
3 март 2011
Мислења
186
Поени од реакции
20
Мајката на Мартин постојано е во плач, повторува дека државата го убила нејзиното дете, кое според неа се обидело да се качи на бината за да го прегрни премиерот, кога било претепано до смрт.

Vistina e ova????
Ako probal togas ke ima mnogu svedoci
 
V

Vollstandig

Гостин
Едно ме интересира, зошто мајка му дознава на мартин дека по 2 дена е убиен , што правела изминатите тие 2 дена дури го немало детето ...незнам веќе во што да верувам;)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Инаку, според вестите на Алфа, Јанкуловска изјавила дека никој освен тигарот нема да понесе одговорност, затоа што работно време му било до полноќ, а убиството се случило околу 00:40. Барам по нет, ама не можам да најдам ништо за ова.
Очигледно и е сеедно на министерката за смртта на момчето. За на вакви настани не треба да ја принудат да се повлече? Во светов влади паѓаат, а кај нас и министеркат е забетониран за позицијта па и масакр да има ништо не ја трга.
Ја боли министерката дали Станко или Јанко е убиецот. Не и е битно кој е и што е, единствено што сака е да ја тргне одговорноста од МВР. Ете, сега ќе направи дека не бил на служба... Ако не бил на служба зошто носел панцир? Зошто бил во работната униформа? Срамота, толку се очајни што од миг во миг паѓаат се подоле и подоле...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Мајката на Мартин постојано е во плач, повторува дека државата го убила нејзиното дете, кое според неа се обидело да се качи на бината за да го прегрни премиерот, кога било претепано до смрт.

Vistina e ova????
Ako probal togas ke ima mnogu svedoci
Кои сведоци кога на прославата сите се кој од кој побетер и повеќе се палат на партијата отколку на некоја јака пи*кица.

А Јанкуловска подобро ќе и биде сама да се обеси, ич брковите не ја болат за згаснатиот млад живот. Вчера изјави дека одговорниот морало да сносе одговорност... изгледа заборава дека таа е одговорната и тој младичов што ќе не контролира на нет.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Едно ме интересира, зошто мајка му дознава на мартин дека по 2 дена е убиен , што правела изминатите тие 2 дена дури го немало детето ...незнам веќе во што да верувам;)
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Јанкуловска МОРА да поднесе оставка во пакет со Иво Котевски !!!
Моментално немаме министри така да нема кој да поднесе оставка, а за иво се сложувам, сепак треба владава да има во предвид јанкуловска да не ја стави на ниедно место после ова.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Едно ме интересира, зошто мајка му дознава на мартин дека по 2 дена е убиен , што правела изминатите тие 2 дена дури го немало детето ...незнам веќе во што да верувам;)
 
K

kalimer0

Гостин
Едно ме интересира, зошто мајка му дознава на мартин дека по 2 дена е убиен , што правела изминатите тие 2 дена дури го немало детето ...незнам веќе во што да верувам;)
Мартин често отсуствувал од домот и по неколку денови така да ова било нормална појава за неговите + на почетокот се кажуваше дека убиениот е Даниел а не Мартин.
 

proud_89

Legenden sterben nie!
Член од
17 јануари 2011
Мислења
147
Поени од реакции
87
Едно ме интересира, зошто мајка му дознава на мартин дека по 2 дена е убиен , што правела изминатите тие 2 дена дури го немало детето ...незнам веќе во што да верувам;)
Имаше во изјава дека Мартин понекогаш не се враќал дома, спиел кај другари и слично и затоа не им било чудно што го немало 2 дена. Барем вака пишуваше во весник.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Абе јас мислам и да сакала министеркана нешто да превземе во правец на расчистување на случајов, (без лажење и слично), била спречена од некои погорни структури, особено ако е точно дека типов бил од блиските луѓе на главниот обезбедувач на премиерот.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Ајде бе, запалете го парламентот, фрлете бомба, напрајте нешто не само дремете тука. Затоа нема да не биде, и 90 проценти невработеност да има, јавно да бесат луѓе на плоштад пак исто ќе биде. Наведната глава сабја не сече, dont rock the boat.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
OСТАВКА ЗА МИНИСТЕРКАТА ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ И ПОТПАРОЛОТ НА ТАА ИНСТИТУЦИЈА. Вие го гледавте народот во очи и го лажевте, го лажевте дека немате информација за убиство во СРЦЕТО на главниот град ( а токму вие сте први кои вршите увид ), откако евидентно беше дека во срцето на главниот град било извршено убиство, вие го гледавте народот во очи и 24 часа го лажевте дека на телото нема траги на насилство ( пак, ВИЕ ПРВИ ПРАВИТЕ УВИД НА ТОА МЕСТО што значи не е можно тие модринки и скршен нос да не ги видите ) ...

АНАЛОГНО НА ОВА, ВИЕ ПРЕНЕСОВТЕ ВАША ШПЕКУЛАЦИЈА СЕ СО ЦЕЛ ДА ЈА ЗАТАШКАТЕ ОВАА РАБОТА, КАКО Е МОЖНО ПОТПАРОЛ НА МВР ДА ШПЕКУЛИРА ЗА ВАКВА РАБОТА И ДА ВЕЛИ ДЕКА НА ТЕЛОТО НЕМАЛО ТРАГИ НА НАСИЛСТВО ( А ИСТИТЕ СЕ ИСПОСТАВИ ДЕКА И ТЕ КАКО БИЛЕ ЕВИДЕНТНИ ) А ВО МЕЃУВРЕМЕ ТОКМУ ОНИ ПРВИ ГИ ДОБИВААТ ИНФОРМАЦИИТЕ ЗА УБИСТВАТА ?!.
2 дена поминаа, вие се фалите дека случајот е скоро разрешен а убиецот фатен и дека нема потреба од некаква одговорност, цели 2 дена и тоа по самоволно пријавување во станица, па за 2 проклети дена човекот комотно можел да ја напушти земјата само поради вашата перфектна работа, вие НЕ РАБОТЕВТЕ НА СЛУЧАЈОТ, ВИЕ РАБОТЕВТЕ ИСТИОТ ДА ГО ПРИКРИЕТЕ ШТО БЕШЕ И ЕВИДЕНТНО СО НАЧИНОТ НА КОЈ ВИЕ СЕ ОДНЕСУВАВТЕ ЦЕЛИ 24 ЧАСА ЗА БРУТАЛНО УБИСТВО ИЗВРШЕНО НА ПЛОШТАДОТ НА ГЛАВНИОТ ГРАД НА МАКЕДОНИЈА, ДОЗВОЛИВТЕ НАРОДОТ ДА ШПЕКУЛИРА, ДА ПОГОДУВА, САМИОТ ДА ЈА ОТКРИЕ ВИСТИНАТА, ВИЕ СЕ ОБИДОВТЕ ДА ГО КУПИТЕ МОЛКОТ НА НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО, ВИЕ НЕ ЈА ЗАСЛУЖУВАТЕ ВАШАТА ФУНКЦИЈА ДАДЕНА ТОКМУ ОД МАРТИН, ДАДЕНА ТОКМУ ОД Н А Р О Д О Т ! СРАМ ДА ВИ Е, СРАМ !

П.С. Политички ХИЕНИ, немојте да го злопутребувате овој срамен чин за политички поени, ваквиот однос од државата тука е карактеристичен со декади, не година, не 2 години, не 5 години, ДЕКАДИ, наша цел е ова да го промениме, наша цел е да ставиме крај на стравот кој овој народ го има од државата, државата е онаа која треба да се '' плаши '' од народот, доста ни вреѓате интелигенција, ДОСТА БЕШЕ !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom