Приватни WoW сервери

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
можно е да имаш во големите градови само. и кај мене малце има кога сум во дарнасус на пример.
Ма не бре имам лаг во elwynn forest :baeh: изгледа само кај мене е можно тоа :pos2:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Сака некој орк вориор опремен фул дедли со 2 Стормедџ ахиња?На Меџик ВОВ сервер кој сака нека ме ПМ,фрее е само емаил сменете си и шибајте.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Со тоа моеш тројца да закачиш на сервер :pos2: (сосе тебе) За асален сервер па да играат 200 македончиња истовремено ти треба машина со јак процесор (Интел Ксеон) минимум 2 гига рам (незнам каква улога игра не сум истражил) и обавезно SCSI хард диск (скупооо), а интернет ти треба некој со околу 2 мегабита аплоуд, не е битно колку дл.
Со тоа не 3-ца ке издрзи 6 со се него...16 Gb Ram и 10 Mb-Интернет во сец!!!...
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
52
Поени од реакции
1
Ова до мене е или сите имате проблем денес на magicwow? Едвај ме логира и кога ке ме логира за 5 минути ме дисконектира... стварно е annoying :S Ептен почна да заебава серверов у последно време, дај препорачајте некој подобар :)
 

8A

2 + 2 = 5
Член од
15 јануари 2009
Мислења
78
Поени од реакции
11
ООО долго време чекав да пише некој македонец дека игра на спермик, дефинитивно се враќам на WoW доколку има уште 2-3 македонци на спермик
 
Член од
16 април 2010
Мислења
6
Поени од реакции
2
Јас пред некој ден почнав да играм на спермик и многу ми се свиѓа.Споро се левелира, многу е блиску до близз сервер и со голд и дроп ратес.Играчи има од 500 до 1000 (зависи од период).
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
Ајде ајде ке се собереме една банда па ке направеме македонски гилд :D
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Molten-WoW koj saka neka dojdi denovive treba da otvorat nov 3x realm, vcera go skriptiraja PoS, a Trial of the Grand Crusader isto taka denovive ce ja pustat. BTW ima scripted Naxx, VoA, ONY, ULD, OS, FoS, ToC i drugi dungenons. Ah ce zaboraev ima i eden boss od ICC-Lord Marrowgar so koja scriptirajne treba da prodolzat ponatamu za normano celosna ICC ili barem pojce od pola

3.3.3a patch
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
четврти сервер ке отворат не трет ...лорд маровгар го пуштија ама пак го вратија пошто багнат беше и често паѓаше серверот...бтв цецио на нелтарион играш?
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
четврти сервер ке отворат не трет ...лорд маровгар го пуштија ама пак го вратија пошто багнат беше и често паѓаше серверот...бтв цецио на нелтарион играш?
Па не реков 3 сервер туку 3x рате сервер... иначе на дедвинг играм б-елф мејџ, ама сега ко ќе го отворат новиот реалм таму ќе одам
 
С

сашенко

Гостин
Јас се откажав од wow одмна ина4е имав повеќе акаунти на различни сервери ама ги исподавав.Ако игра некој на Neverendles ке ви дадам акаунт палдин ретри добар е ама го оставив кгоа беше deadly gladiator.Цел tier set му е дедли i furious секира има.Мислам дека има околу 10,000 голда....АКо сака некој нека пише јас го оставив одамна...
 
S

StormRage

Гостин
а кој е најдобар да одам на молтен? значи не сакам да се замарам со левелирање туку да преминам шо можно побрзо на пве :)
 
С

сашенко

Гостин
Јас бев на Молтен некое време стигнав до 80 со паладин и ме мрзеше да играм после и мејџ си напраив до 69 сум и толку.....после се вратив на неверендлес...ако го сака некој акаутот го давам и тој на неверендлес и тој на молтен....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom