Приватни WoW сервери

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
logon.scapegaming.com

LEGION

e serverot kaj shto jas igram ima baagji Makedonci iako e severno amerikanski nema nekoja golema razlika,ima i dosta srbi,rusi,chesi i hrvati.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Jas si metam na WoWLegion, imam eden 70, eden 68 so si velam aj ke go krenam 70 ama nikako da sednam da go doleveliram maka mi e.

Igram
Dwarf/Paladin so ime Gimlli
Human/Warlock so ime Falcona

Aj addnete me i pisete...i kajgandzii daj be da napravime eden makedonski guild. Gledam grcive napravija horda, nie vo alijansava da se soberime i da gi isturime vo stranglethorn nekoj den :)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
18
Jas si metam na WoWLegion, imam eden 70, eden 68 so si velam aj ke go krenam 70 ama nikako da sednam da go doleveliram maka mi e.

Igram
Dwarf/Paladin so ime Gimlli
Human/Warlock so ime Falcona

Aj addnete me i pisete...i kajgandzii daj be da napravime eden makedonski guild. Gledam grcive napravija horda, nie vo alijansava da se soberime i da gi isturime vo stranglethorn nekoj den :)
Јас сеа почнав на WoWLegion 26lvl моментално, претходно играв на друг сервер.
Те аднав тебе јас сум Artifactif.
А за guild има македонски "MACEDONIA wow" се вика има 58 членови ако сакаш бујрум :D
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Моментално играм на WoWScape.
Поточно на Legion серверот.

Играм роуг 51 левел, и моментално сум во Македонски guild <Aleksandar Makedonski>

Кој игра моментално, нека пише ник, да го аднам. :)))
 

Tanurovski

How you doin'
Член од
21 јуни 2007
Мислења
56
Поени од реакции
4
Ништо не бидна од серверов, еден период падна, и не постоеше 2-3 недели, после го вратија, и ја ставија WOTLK, и го напраија катастрофа. Не е воопшто тоа што беше на почетокок.

Најдов еден друг 2.4.3 сервер, кој сака нека дојде. 600 играчи во просек онлајн. Се работи. Серверов постои повеќе од 2 години.
http://www.tru-wow.com/

 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Приватни - пиратски сервери.

Со оглед на тоа дека пиратски сервери има безброј, сите теми и постови кои што се однесуваат на истите ќе бидат префрлени на оваа тема, чисто колку да биде јасно и да се знае каде би можело човек да пронајде линк/информација до таков сервер.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Најдобар приватен сервер.

Можете ли да ми кажете кој е најдобар приватен сервер сега за сега:toe:
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
ја моментално играм на WoWBeeZ сервер има тиер8 работи,Ulduar работи и хероик и нормал ја иам нешо т8 така така и то.Ник: Ledzepelin
а исто играм и на скејп:Dirsuptorx & Justimdps
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
уште не сум го пробал зш неам моментално ВоВ дома...ама добро е да имаме македонски сервер пошо скоро сите држави имаат...на пример има доста сервери од романија и полска.ко можат тие зашто и ние да не направиме :baeh:
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
ScapeGaming

сигурно кои играте на приватни сервери сигурно сте слушнале за ScapeGaming.серверов е еден од најдобрите приватни сервери во светот и користи patch 3.0.9 и на серверот играат многу македонски играчи

само сакам да знам што мислење имате за серверот и дали знаете некои македонски играчи и кој македонски играч е најдобар во серверот :D
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Jas igram:D

Vo Scape realmot.
Charachter: Leogas (Aliance)
80 lvl
FULL S5
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
Cyberkid WoWcrack
Level 80 enhancement shaman

do 70ka opremata mi bese zverska i imav negde 2250 attack power ama posle 3.0.9 serverot mi izbrisa dosta oprema...sea sum full s3 ( samo toa mi ostavija ) i imam nekolku itemi od OS i od reputacija :) 14k hp 2500 ap

izbrisav wow od doma 4-5 dena pred 3.0.9 sea ovie denovi pak planiram da instaliram inace ke bev podobar:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom