Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Не ми е јасно, како тоа ќе се подели Македонија. Кој ќе ја подели Македонија. Некако многу нејасно ми се обраќаш или пак сум многу глуп па не те разбирам. Стварно. И незнам што има тој што го спомињаш толку врска со него, кога него го составуваа експерти од европа, а него го потпишаа Трајковски, Георгиевски, Црвенковски, Џафери и Имери.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Каква клаузула бараш дечко, во него се пишува за обезбедување на демократијата во земјата, а не за клаузули за поделба на Македонија и за влез у нато и еу. Многу погрешно сте ги разбрале работите.
Муабетот ми е, читај само да видиш колку у ствари Албанците ништо не добиле со потпишувањето на тој договор.
Они сеа што си бараат некои нереални нешта е друга работа.
А за вие да го споменувате договоров против некого, а ни самите не знаете што има во него него што ви рекле е смешно.

И прави те муабет за кандидатите а не за Рамковниот и за спорот со Грција, мешате баби и жаби цело време.
Како бе не добиле ништо, секаде каде што има вработувања во јавна администрација од 2001 па наваму 90% се вработени албанци, и сегде имаат поголеми привилегии од нас.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
А кој го дозволува тоа? У рамковниот има да бидат застапени у извесен процент, нема да кажам колку пошто го спорам.
Значи владата на Макденија од 2001 до денес го дозволува тоа. А за јавна администрација не ми прави муабет, таму работат имбецили симнати од планини и донесени од села кои до вчера копале а денес водат држава.
Така да не барај вина у рамковниот, барај вина у тој што дозволил да се дојде до него.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Немој само ради реда да правиш вакви споредби ќе ти се смеат...
И самиот ваљда знаеш дека Фрчоски е поим за Иванов.
Ако не знаеше,Фрчкоси бил водич на тимот експерти кои го составувале Уставот,а исто така и Рамковниот договор.
За Фрчкоси се слушаше низ годиниве,политички е активен и способен,а Иванов е никој и ништо,всушност затоа е и одбран од Груески да му биде кукла.Човекот не знае да сврзе 2 реченици.Нема никакви ставови. И самите гледате дека избегнува соочувања со противниците и со новинарите.
Од прееска ти читам мислења се гледа дека си школа и поддржувач на сдс т.е на Фрчко.
И јас се согласувам дека фрки е поим за Иванов но во некои работи како тепање на жени,купување скапи работи,расни коњи од Америка ,примање мито,Анти Македонец, фрчко околу овие работи е цар за разлика од Иванов реално да збориме:toe: за фрки се слушаше низ годиниве дека е преварант замешан во атентатот на претседателот дека е голем тепач ....:smir:Иванов знае да сврзе 2 збора не се секирај ти за тоа а и да не знае ќе се научи:helou: туку фрки како би се одвикнал од правење валкани работи,работење против Македонија ,како би се одвикнал од кубанските пури:uvo: е ова не ми е јасно,а Иванов дека нема ставови тука грешиш прашај некого или пребарај по интернетов ќе видиш јасни ставови од Иванов:wink:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
687
Поени од реакции
662
Не ми е јасно, како тоа ќе се подели Македонија. Кој ќе ја подели Македонија. Некако многу нејасно ми се обраќаш или пак сум многу глуп па не те разбирам. Стварно. И незнам што има тој што го спомињаш толку врска со него, кога него го составуваа експерти од европа, а него го потпишаа Трајковски, Георгиевски, Црвенковски, Џафери и Имери.

Ова кажи му го на Фрчко кој збори за поделба на Македонија ако не го смени името и влезе во НАТО и ЕУ.
А дали добиле Албанците или не, добиле многу ама не се свесни.Како да ти кажам Македонија не е иста сега од онаа пред 2001 година.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Од прееска ти читам мислења се гледа дека си школа и поддржувач на сдс т.е на Фрчко.
Pa normalno kje poddrzhi chovek kako Frchkoski i voedno chovek shto uzhiva ugled vo megjunarodnata scena a ne klon na Gruevski narechen Ivanov shto nema ni iskustvo ni pak znae da zboruva,sho bi rekle bugarite kibritlija e,se pali na sekoja 3ta rechenica i se gubi vo muabet.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Pa normalno kje poddrzhi chovek kako Frchkoski i voedno chovek shto uzhiva ugled vo megjunarodnata scena a ne klon na Gruevski narechen Ivanov shto nema ni iskustvo ni pak znae da zboruva,sho bi rekle bugarite kibritlija e,se pali na sekoja 3ta rechenica i se gubi vo muabet.
Ако не ја сака Македонија јасно ми е дека ќе го поддржи фрчко, но ако се чуствува Македонец и е горд на тоа..... :(
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Pa normalno kje poddrzhi chovek kako Frchkoski i voedno chovek shto uzhiva ugled vo megjunarodnata scena a ne klon na Gruevski narechen Ivanov shto nema ni iskustvo ni pak znae da zboruva,sho bi rekle bugarite kibritlija e,se pali na sekoja 3ta rechenica i se gubi vo muabet.
Како бе не знаел да збори? Може не му иде многу...али како:
- Озборува -Тера студенти да потпишуваат за Нано.
- Колне- На седмо колено.
- Блада - Пак ти стани

:icon_lol:

Еден месец е во јавноста колку гафови, замисли да е колку Фрле. Хахха
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Pa normalno kje poddrzhi chovek kako Frchkoski i voedno chovek shto uzhiva ugled vo megjunarodnata scena a ne klon na Gruevski narechen Ivanov shto nema ni iskustvo ni pak znae da zboruva,sho bi rekle bugarite kibritlija e,se pali na sekoja 3ta rechenica i se gubi vo muabet.
Абе остај,еден углед што уживаат и обајцата на меѓународна сцена,ко со прст покажани “домаќинки“,што велат Прилепчани.:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ако не ја сака Македонија јасно ми е дека ќе го поддржи фрчко, но ако се чуствува Македонец и е горд на тоа..... :(
A Ivanov se osekja Makedonec so toa shto se chuvstvuval Makedonec a ni edno od kluchnite prashanja za drzhavata ne gi odgovoril pred javnosta?Kakov Nacionalist e toa?I ti veruvash vo chovek kako Ivanov koj vika za liderskata shkola deka lider e chovek shto go sledi svojot narod?

Абе остај,еден углед што уживаат и обајцата на меѓународна сцена,ко со прст покажани “домаќинки“,што велат Прилепчани.:toe:
Zaebavash sega :) Frchkoski beshe proglasen za eden od najdobrite ministri za nadvoreshna politika vo negovo vreme.Prashaj go google.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ебате кандидатите...

Едниот..лигуш, мучкарош, продаден гс.....
Другиот..слика има, тон нема....

Изборот е упм...:kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom