Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
ne sum partiski opredelen,ednostavno samo simpatizer na vmro.
greski na vmro:mlekari, stecajci,braniteli i bistite vo skopje.
jas bar imam doblest i priznavam deka vmro gresi.
aj da ja vidam doblesta na sdsm-ovcite.
normalno ako imaat hrabrost da gi priznnat svoite greski.
Ajде:) Нека пишат тие шо се од СДСМ. Напрајте боље дискусија малце.Признајте си грешки на партиите. Доста ги преувеличувате коа сите знаат дека кој и да дојде на власт глеа прво да се обезбеди сам па после нешо и за земјата да направи.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
ne sum partiski opredelen,ednostavno samo simpatizer na vmro.
greski na vmro:mlekari, stecajci,braniteli i bistite vo skopje.
jas bar imam doblest i priznavam deka vmro gresi.
aj da ja vidam doblesta na sdsm-ovcite.
normalno ako imaat hrabrost da gi priznnat svoite greski.
и признавање на косово. Тоа беше една од поидиотските работи. Но сепак колку и да грешат уште многу им треба да бидат такви таленти ко сдсм.

Бачило никогаш нема да го заборавам.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ajде:) Нека пишат тие шо се од СДСМ. Напрајте боље дискусија малце.Признајте си грешки на партиите. Доста ги преувеличувате коа сите знаат дека кој и да дојде на власт глеа прво да се обезбеди сам па после нешо и за земјата да направи.
Најголемата грешка на опозицијата е што дозволи ова неука багра да дојде до апсолутна власт во државава.
А којзнае, можеби е и тактичка грешка :toe::)
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Ја имам во фамилија и пензионери и работници,ништо не е зголемено,а тоа со економската криза,нели кај нас не се осеча бе,Грујо ќе не извади,он е најболљи.
Не дека кој знае колку може да се осети но сепак направив споредба, проштај по маркитиве ќе видиш само колку се пораснати цените во споредба со 2007мата,инаку за зголемувањето на платите на татко ми му ја зголемија за 10 000 мене за 4000 а сепак не можеме да ги осетиме
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Исто пари фрлаат и соросоидиве. Запнале луѓето да ни променат име. Забораваат дека нема поинаетлив народ од Македонците.
E неможе да фрлаат исти пари пошо не располагаат со државна каса. А и да фрлаат ондак даваат пари од нивни луѓе. Работата е што од ВМРО даваат наши пари за да не лажат по телевизии и билборди.Од другиве партии не лажат со нивни пари:). И за имево... Противник сум ептен. Несакам да го сменат. Ама еве на пример ти доаѓаш у ситуација кај шо мораш да го смениш името и да имаш 10000 у месецот или у спротивно да живееш со 1000 денара месечно. Шо ќе напраиш?
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Најголемата грешка на опозицијата е што дозволи ова неука багра да дојде до апсолутна власт во државава. А којзнае, можеби е и тактичка грешка :toe::)
Повторно истата реторика на навреди, на ароганција. Вака вчера зборуваше и Бучко на а1. Татко ми гласаше за сдсм и вика: види го каков кретен, каков лузер.

На членовите на сдсм им се гади од ароганцијата на сдсм. Дедека ова не се смени нема шанси да дојде сдсм на власт.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Најголемата грешка на опозицијата е што дозволи ова неука багра да дојде до апсолутна власт во државава.
А којзнае, можеби е и тактичка грешка :toe::)
која опозиција? :helou:

да имавме саглам опозиција друг ќе беше филмот воопшто!
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Најголемата грешка на опозицијата е што дозволи ова неука багра да дојде до апсолутна власт во државава.
А којзнае, можеби е и тактичка грешка :toe::)
Пази те молам, доктор по политички науки е неук за електро инжињер. Што ќе ти каже неписмен комунист. Ама така се прави кај нив.
-Што си ти?
-Млекар.
-Пиши лекар.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
E неможе да фрлаат исти пари пошо не располагаат со државна каса. А и да фрлаат ондак даваат пари од нивни луѓе. Работата е што од ВМРО даваат наши пари за да не лажат по телевизии и билборди.Од другиве партии не лажат со нивни пари:). И за имево... Противник сум ептен. Несакам да го сменат. Ама еве на пример ти доаѓаш у ситуација кај шо мораш да го смениш името и да имаш 10000 у месецот или у спротивно да живееш со 1000 денара месечно. Шо ќе напраиш?
Ти си слушнал за Џорџ Сорос? Институт отворено општество? Фабрика?
Новинари ко Васко Ефтов, Роберт Поповски и милион други си зимаат од таму по 1000 - 2000 евра месечно за да не одмакедончат.

Дури измислија и термини: букефализација, антиквизација за да етикетираат.

Вмро треба да престанат да го кешираат идиотов Латас пошто и мене ме нервира.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Најголемата грешка на опозицијата е што дозволи ова неука багра да дојде до апсолутна власт во државава.
А којзнае, можеби е и тактичка грешка :toe::)
Абе море Реален.Те сфаќам шо сакаш да кажеш ама Дај бе ти имаш асални постови. Немој вака моЉим те:)
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Повторно истата реторика на навреди, на ароганција. Вака вчера зборуваше и Бучко на а1. Татко ми гласаше за сдсм и вика: види го каков кретен, каков лузер.

На членовите на сдсм им се гади од ароганцијата на сдсм. Дедека ова не се смени нема шанси да дојде сдсм на власт.
А бе ајде.. барем Буч Ван Дам сите го знаат... се му е џабе...комплекс на недоено бебе...

Да ти кажам искрено мене од сите ми се гадеше.. единствено имам малку подобрено мислење за Андреј немугознампрезимето од ЛДП. Барем достоинствен и културен беше...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Фрчко, Фрчко, Фрчко, Фрчко...

Смрт за сељаците во државава, па макар таа останела и со 100 000 народ!
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Бисти во центар на Скопје. Поидиотска работа во живот неам видено. Со тие пари можеше да им се помогне ан млекарите, ама најверојатно ќе им текне.
Бистите и сите споменици што ги планираат се одлична идеа само го згрешија времето..посебно моментов со грција ги провоцираме постојано а тие се над нас.Требаше да почекаат да влеземе во ЕУ кога ќе седнеме на иста маса со грцине и ќе имаме право и да се буниме и да градиме 100метарски споменици и имиња на аеродроми и автопати а моментално кога грција се над нас требаше да се смириме...што викаат изгуби битка добиј војна :)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ти си слушнал за Џорџ Сорос? Институт отворено општество? Фабрика?
Новинари ко Васко Ефтов, Роберт Поповски и милион други си зимаат од таму по 1000 - 2000 евра месечно за да не одмакедончат.

Дури измислија и термини: букефализација, антиквизација за да етикетираат.

Вмро треба да престанат да го кешираат идиотов Латас пошто и мене ме нервира.
Сум чул бе:) Латас не ги нервира само оние ВМРОвци шо се од селана,шо се маат у груди коа ќе го видат Грујо на Сител.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Бистите и сите споменици што ги планираат се одлична идеа само го згрешија времето..посебно моментов со грција ги провоцираме постојано а тие се над нас.Требаше да почекаат да влеземе во ЕУ кога ќе седнеме на иста маса со грцине и ќе имаме право и да се буниме и да градиме 100метарски споменици и имиња на аеродроми и автопати а моментално кога грција се над нас требаше да се смириме...што викаат изгуби битка добиј војна :)
Не за тие споменици тие се ок. Тие идиотските: шмизла, дрво, дете. Бог да чува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom