Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    674
Член од
9 август 2012
Мислења
283
Поени од реакции
1.298
Last night the Russians launched 59 "Shaheds" across Ukraine — 58 of them were destroyed, — AFU General Staff
Тој едниот сам паднал иначе и него ќе го занишеле, Патриот и компанија 100% ефикасност, мува не им бега.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Тој едниот сам паднал иначе и него ќе го занишеле, Патриот и компанија 100% ефикасност, мува не им бега.
Нему изгледа свеќиците му замастиле затоа пред време паднал :pos:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.834
Поени од реакции
4.613
Кратка анализа за состојбите во и околу Украина.

Velika svjetska simultanka: Putin vuče prvi potez i pobjeđuje

Украинска плоча
Морам веднаш да кажам дека украинската плоча не е единствената и Путин спроведува симултанска-сесија емитувана на неколку плочи одеднаш, за што накратко ќе говорам подолу, но украинската плоча е најважна. Затоа што првиот потег го направи Кремљ, па прашањето кој ги има белите фигури е ирелевантно.

На Русија не и требаат олигарси кои сонуваат да станат дел од глобалистичката либерална елита и функционери кои не ги следат националните интереси. (од каде ми е ова познато?)
Секако ова е мое аматерско гледиште. @Klinton ти како човек со воено искуство, кое е твоето гледиште каде би одела војната од тука?
Само да прашам колку холивудски остварувања чоек треба да одгледа за да и тој се стекне со титула “човек со воено искуство“? (y) :yid:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
многу се пука задњиве 2-3 дена, шахедите и калибрите праат покољ од магацините. Но никој не снима од страв да се види убаво.
Последен пат уапсија неколку луѓе што снимаа кај што Кинжалот го погодува Патриотот и затоа сега се плашат.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.989
Поени од реакции
34.435
Малку ви беа 10 страници за коли, па сега почнавте со 10 страници за Груевски, САД, мајките на балистите и припадници на племенски заедници. Следно, претпоставувам ќе биде изумирањето на диносаурусите.

Темата е „Пресвртница за Украина“, да се вратиме на неа!

А, да: @zrcalo1500 , @AntonT12 , @kano , @jamajka и @Ingvar - напијте се дијазепам и оставете да делува. Пристапот на темава ќе ви биде ограничен додека дејството на дијазепамот не кулминира. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom