Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    682

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.268
Поени од реакции
1.091
На некој чудно му е за SSokvan ? Па про нациста е, ги подржува пријателчињата на Итлер во Украина.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.407
Поени од реакции
36.342
Дечки океј е, олабавете кој што бил каков бил. Продолжете со стандардните ретардирани муабети како Украина се распаѓа, пуштете некое видео од присилна регрутација.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.985
Поени од реакции
7.380
На Хитлер гадењето од Словените ми е нерелевантно. Он е мртов 80 години. Нам ни смета гадењето од словените на таквите ко тебе. Тие живеат сега и тука со нас.

Не е точно.
Он се гади од Словените, не од комунизмот.
Он има омраза кон Словените. Како што реков еднаш, разликата помеѓу про-русите и про-украинците на темава е во тоа што огромно мнозинство од про-русите ги сожалуваат Украинците, а речиси сите про-украинци ги мразат Русите од дно душа.

Овој два посто не го боли цеф за Украинците, он ги мрзи Словените, навива за Западот.
Можеш да ме упатиш според кои извори на информации се базира твоето, дека ги мразел Словените!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Абе глупсони, никој не навива за некои Илириди, Америки, усаиди или што ти ја знам. Истиов муабет сто пати се праи и пак сте ко некои ретардирани дебили.

Ја се смеам тука со вас што при очи слепци се правите. Црното, јадот и чемерот ко бело го гледате и се радувате на гомната.
Паметсон, збориме за анаологија. Уствари да знаеше што значи анаологија, нема да лупаше бисери дека акцијата во Гостмел била да слетаат Антоновите сликани на твитер.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.428
некој пост наназад
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.985
Поени од реакции
7.380
@Bafra еве оти знам дека си слаб со проверување оргинални извори.Прегледај го приврзокот 421337
Среќа па тебе те имаме, слеп верник. Оригиналните извори велат дека Словените сами си имаат истребено милиони, а поради кого или зашто, сигурен сум дека не ве интересира, бидејќи било је то давно некада.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.268
Поени од реакции
1.091
VS.

1719177084505.png
Автоматски споено мислење:

Какво фасцинантно суштество.

Што се не крепи земјава.
Автоматски споено мислење:

Среќа па тебе те имаме, слеп верник. Оригиналните извори велат дека Словените сами си имаат истребено милиони, а поради кого или зашто, сигурен сум дека не ве интересира, бидејќи било је то давно некада.
Како прво тоа е човечка особина, не Словенска. Сорос знаеш колку евреи истреби, ако е и тој евреин? Како евреиве што ги неќите се направивте, само словените сами себе се неќеа. Сите останати беа љубим ти раку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom