Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.891
Стрико, те бараа руски воиници, носеа нешто како дилдо на камион, сакале егзорцизам да ти праат.

Прегледај го приврзокот 403669
Откачи се бе пингвин не си интересен одамна.
Автоматски споено мислење:

Да да баш итаљаниве се утепаа од купуење имот у Москва, а не обратно. Вие џиберите од Аусралија никад не научивте што е класа, затоа и избегавте у таа вукојебината.
Автоматски споено мислење:



Фала курцу, ваков деген не треба да троши кислород одамна, али ок тоа е што е, ваљда никад не е касно.
Дечкото има ментални проблеми,зарѓавени мозочни вијуги не му земај за зло..
Автоматски споено мислење:


И Украинци гинат за без врска. Сите тие Руси што погинаа, погинаа за Новорусија, а за што гинат Украинците? За идните деца да им се педери, а жените да се е*ат со странци.
За каква новорусија бе ментален болеснику? Нов мозок да ти се насади иди у кланица под хитно.Ајде!
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.796
Поени од реакции
23.613
Умоболни не се за форум,има институции за тебе смислено. Само треба да те фатат шинтери. :pos:
Москва е најубава да ,за глупаци и сељаци како тебе,да не кажам прости људи.
izlezi ti od kumanovo prvo pa zbori...

moskva gi ima kremlinot, crveniot plostad, st basel, bolshoi, gorki park i miljarda drugi atrakcii ama eve ovie se da kazeme globalno prepoznati...

milan nema nisto od toj kalibar, duomo ako racuname vtoro klasni atrakcii na globalno nivo...

u sporedba so 20 miljonska moskva milan e obicno selo.
Автоматски споено мислење:

Да да баш итаљаниве се утепаа од купуење имот у Москва, а не обратно. Вие џиберите од Аусралија никад не научивте што е класа, затоа и избегавте у таа вукојебината.
Автоматски споено мислење:



Фала курцу, ваков деген не треба да троши кислород одамна, али ок тоа е што е, ваљда никад не е касно.
normalno deka rusite kupuvaat, imaat pari na pretek pa moze i potopli kraista da investiraat ako sakaat. italjancite u glavno gledaat kako da ja kidnat od italija zatoa pola se nadvor, samo kaj mene u melburn se skoro miljonce da ne zborime za usa i red drugi drzavi... tipicna banana republika sto zivee na stara slava ama imale klasa :pos:
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2017
Мислења
429
Поени од реакции
986
Milan odamna e izeden I daleku e od to sho bil nekogas, a tek doprva ke mu dojdet makite. Druga rabota Moskva e nekolku klasi nad Milan kako od denesna perspektiva taka i vekovi unazad,I dvata se ubavi na svoj nacin ama neblagodarno za da gi sporedis, problem e sho sarenoliki botovi uste mislet da Rusija e vo 18vek
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.796
Поени од реакции
23.613
Milan odamna e izeden I daleku e od to sho bil nekogas, a tek doprva ke mu dojdet makite. Druga rabota Moskva e nekolku klasi nad Milan kako od denesna perspektiva taka i vekovi unazad,I dvata se ubavi na svoj nacin ama neblagodarno za da gi sporedis, problem e sho sarenoliki botovi uste mislet da Rusija e vo 18vek
neznam sto e tolku nejasno, italija kako drzava e super, muzej na otvoreno AMA ako sporeduvame grad kako grad realno moskva e pregolem zalak za bilo koj grad ne samo u italija nego i u svetot za sporedba. ruska, sovetska imperija ja gradela striktno moskva, centralizacija do stepen kade 80% od parite so vekovi se troseni na toj grad... ednostsvno moskva e impresivna od sekoj agol. rim, london, paris, njujork, tokio, kairo, istanbul i bejzhin se edini gradovi koj malku od malku moze da se sporedat so moskva so toa sto pak ke kazam moskva e 20 miljoni, daleku pogolema od 99% gradovi na planetata plus e sredena za tolkav grad primer daleku pogolemi sansi se da zaglavis u sobrakaj u milan (grad kolku edna naselba u moskva) nego u moskva...
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.320
Поени од реакции
3.301
Мигрантите од Африка тргнале накај Сибир слушам..Пошто рапидно му пораснал БДП ба Путлер...Имало гужви на граница сите бегаат од пропала Европа а Мексиканците со бродови пловат натаму,Америка пропаѓа нема леб таму повеќе :pos:
Само од Јужна Африка прима Русија и тоа белци фармери што ги избркаа од таму, останатите неписмени црни итн Западна Европа си ги собира и ја чека многу убава иднина со нив. Плус Русија има десетина милиона нивни луѓе во Украина не му ја мисли ти за нив..

Еве го лебот во Америка

Еве ти го дочекот за нова година во Милано (може и ти се допаѓа вакво друштво, не судам)


А еве и во Русија па сам заклучи кој каква иднина го чека ;)
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.862
Поени од реакции
7.082
Даренце, глуп беше глуп си остана. За греота.
Не знам за кој Даре мислиш, си ме измешал. Јас не сум како вас северџаните да менувам никови откако длабоко ве прелажаа дека ќе сте влегувале во ЕУ и НАТО.

Е сега да се вратиме на приказната. Русите досега освоија голем дел од Украина кој според експертите се проценува дека има најразлични вредни суровини кои кога би се ископале, би имале вредност од 1 трилион долари на пазарот. Потоа, се освоија житници со вредна почва, т.е. почва што овозможува богат плод, пород. Не само тоа, Русија освои пристаништа како Мариупол, Бердјанск и пристаништа во Херсонската област. Згора на тоа припоија кај себе околу 8 милиона лојални Руси што веќе ја полнат државната каса. Украина што постигна? Над 10 милиона избегани кои во ниту еден случај нема да се вратат назад. Добија рушевини, над 200 000 убиени, односно вкупно милион осакатени мажи, мобилизации на сè живо и диво, па дури и на тие со инвалидитет. Добија глобохомо геј поддршка и ќе мораат таа да ја промовираат кај нив ако сакаат да добиваат уште поддршка. Потоа изгубија уште 8 милиона луѓе, трилион долари пари, но и глобалната поддршка (не Западот) ја изгубија.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.111
Поени од реакции
36.269
Минатата година се наледавме на чудата и достигнувањата на руската инженерска и технолошка мисла.Бевме запознаени со R-Fon- рускиот ,,убиец,, на iPhone , видовме ги новите модели на Лада и Москвич,за кои се покажа дека се кинески автомобили на кои саму беа залепени логото на двете марки, ,,успешното,, слетување на руската вселенска сонда на Луната и конечно не изненадија со првиот руски електричен автомобил -,,убиецот,, на Тесла. :D
Прегледај го приврзокот 403631
Секој со својот напредок, тие барем направиле нешто ;)
Screenshot_2024-01-14-22-10-41-33_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.450
А ги оправдуваш Хамас што вршат геноцид врз палестинците?
прашањево ти е - А тебе те знаат ли дома дека си педер?

Може да ја погледнат причата за Гонзало, овие нато-љубители кога ќе почнат да употребуваат зборови како фашизам.
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.543
Поени од реакции
12.427
Месец дена веќе во Русија. Неколку градови посетено.Никако да го видам тие алеи, могили на утепани Руси, за кои низ темава многу се дебатира.

Некој од мудоњиве на темава ќе скокне до Украина да го утепа наративот на Русиве за 200.000 потепани Украинци ? Или на хихихуха ќе си тераме муабети?


За санкциите ова ќе ви кажам.

Руско зрно се продава преку Белорусија во Полска :icon_mrgr:
Нафта Украинците купуваат Руска преку Белорусија :LOL:


Ама ако терајте вие муабети дека ќе ја клекнат Русија на колена.
Русиве се прилагодија на се ова и нема да отстапат од своите цели.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.450
Ќе може ли САД да го помага Израел и Украина, истовремено да ја брани Гвајана, да се бори против Хутите, да ги заштити базите у Сирија, да го пази Тајван и што ли уште не?

Веројатно ќе може (со мало кратење на помошта на Украина), но дали ќе го направи тоа?

Ја мислам дека се заглавуваат све повише и повише. Како што реков у еден пост на почеток од војнава - сега (по почеток на украинскава војна) ќе се појавуваат разни страни кои ќе се обидат да исправат разни историски неправди.

Мислам дека решението е:
нова пандемија у рок од една година
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.261
Поени од реакции
4.863
Ќе може ли САД да го помага Израел и Украина, истовремено да ја брани Гвајана, да се бори против Хутите, да ги заштити базите у Сирија, да го пази Тајван и што ли уште не?

Веројатно ќе може (со мало кратење на помошта на Украина), но дали ќе го направи тоа?

Ја мислам дека се заглавуваат све повише и повише. Како што реков у еден пост на почеток од војнава - сега (по почеток на украинскава војна) ќе се појавуваат разни страни кои ќе се обидат да исправат разни историски неправди.

Мислам дека решението е:
нова пандемија у рок од една година
САД во периодот 2008-2013та водат војна на 2 фронта (Ирак и Авганистан) со преку 300 000 ангажирано во двете војни, вршат напади со дронови во Сомалија и Јемен, прават воздушни напади во Либија истовремено поддржувајќи ги бунтовниците на терен и вооружуваат џихадисти во Сирија.

Армијата на САД е дизајнирана за повеќе конфликти истовремено.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.654
Поени од реакции
82.450
САД во периодот 2008-2013та водат војна на 2 фронта (Ирак и Авганистан) со преку 300 000 ангажирано во двете војни, вршат напади со дронови во Сомалија и Јемен, прават воздушни напади во Либија истовремено поддржувајќи ги бунтовниците на терен и вооружуваат џихадисти во Сирија.

Армијата на САД е дизајнирана за повеќе конфликти истовремено.
Одлично.
Тогаш немате гајле. Нема потреба од плашење со баба роги во јавниот наратив на Западот.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.057
Поени од реакции
7.428
Армијата на САД е дизајнирана за повеќе конфликти истовремено.
И што е користа, профитот за САД, тука мислам за народот и државата општо, а не на одредена група.....
Баш ваквите воени авантури се погубни за народот во САД.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.844
Поени од реакции
41.031
реално од ниедна војна народот на Америка не виде профит. И да немаше војни немаше ништо поразличен светот да биде од сега. Луѓе само испоумреа ради нивните екскурзии и ништо не се постигна од геополитички аспект.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom