Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697
Член од
28 август 2013
Мислења
4.297
Поени од реакции
13.058
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.902
Поени од реакции
4.918
abe glup eden moskva e 100 pati poubav grad od milano... sekoj sto bil u dvata ke ti kaze toa... inace slucajno ok ti e sporebata, milano e bash selo u sporedba so moskva

Да да баш итаљаниве се утепаа од купуење имот у Москва, а не обратно. Вие џиберите од Аусралија никад не научивте што е класа, затоа и избегавте у таа вукојебината.
Автоматски споено мислење:

Фала курцу, ваков деген не треба да троши кислород одамна, али ок тоа е што е, ваљда никад не е касно.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Со стрико на вакви видеа ви се крева?
Изгледа тебе ти се крева на убиства на ни криви ни должни Украинци.

А за разлика од фашисти ко тебе мене ми е жал за секој изгубен живот поради кепецот и фино-угрот во Кремљ. За жал овие руски окупанти имале можност да не доаѓаат во Украина, но сепак избрале да пролеваат невина крв.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.297
Поени од реакции
13.058
Изгледа тебе ти се крева на убиства на ни криви ни должни Украинци.

А за разлика од фашисти ко тебе мене ми е жал за секој изгубен живот поради кепецот и фино-угрот во Кремљ. За жал овие руски окупанти имале можност да не доаѓаат во Украина, но сепак избрале да пролеваат невина крв.
Мене ми е жал за секој изгубен живот, русин, украинец, србин, македонец.

Кое е твоето мислење за невините срби што загинаа за време на НАТО агресијата врз Југославија?
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.862
Поени од реакции
7.082
Изгледа тебе ти се крева на убиства на ни криви ни должни Украинци.

А за разлика од фашисти ко тебе мене ми е жал за секој изгубен живот поради кепецот и фино-угрот во Кремљ. За жал овие руски окупанти имале можност да не доаѓаат во Украина, но сепак избрале да пролеваат невина крв.

И Украинци гинат за без врска. Сите тие Руси што погинаа, погинаа за Новорусија, а за што гинат Украинците? За идните деца да им се педери, а жените да се е*ат со странци.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.297
Поени од реакции
13.058
Видеото ме потсети на масакрирани македонски војници во 2001 од козоебачите.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Мене ми е жал за секој изгубен живот, русин, украинец, србин, македонец.

Кое е твоето мислење за невините срби што загинаа за време на НАТО агресијата врз Југославија?
Не мешај баби и жаби, и не мењај тема. Никој не рече дека го оправдувам бомбардирањето на Југославија.

Него на темава ти кажи ми дали го поддржуваш кепецот и славјаноубиец во Кремљ?


Сите тие Руси што погинаа, погинаа за Новорусија, а за што гинат Украинците?
Си ги измешал брзините.
Украинците гинат за својата татковина додека русите се окупатори и гинат за измислените и лажни идеи на лудакот путин.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.902
Поени од реакции
4.918
И Украинци гинат за без врска. Сите тие Руси што погинаа, погинаа за Новорусија, а за што гинат Украинците? За идните деца да им се педери, а жените да се е*ат со странци.
Даренце, глуп беше глуп си остана. За греота.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Даренце, глуп беше глуп си остана. За греота.
Дарко ли е овој?


Дарко дипломираше ли веќе? Дур трае војнава ќе можеш и да докторираш. Има време за тебе ќе ги сфатиш работите уште малку да потпораснеш.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.297
Поени од реакции
13.058
Не мешај баби и жаби, и не мењај тема. Никој не рече дека го оправдувам бомбардирањето на Југославија.

Него на темава ти кажи ми дали го поддржуваш кепецот и славјаноубиец во Кремљ?
Прашањето е кој ги поддржува психопатите на власт во Украина да вршат геноцид врз украинците?

Не мешам баби и жаби.

Го оправдуваш ли бомбардирањето на Југославија и отцепувањето на Косово?
Тоа мислам дека беше под диктат на истите кои што сега не и даваат на Украина да потпише примирје и да запре крвопролевањето?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.902
Поени од реакции
4.918
Прашањето е кој ги поддржува психопатите на власт во Украина да вршат геноцид врз украинците?

Не мешам баби и жаби.

Го оправдуваш ли бомбардирањето на Југославија и отцепувањето на Косово?
Тоа мислам дека беше под диктат на истите кои што сега не и даваат на Украина да потпише примирје и да запре крвопролевањето?
А ги оправдуваш Хамас што вршат геноцид врз палестинците?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom