Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Истите што ги подржуваа косоварите во 2001 и не натераа да потпишеме срамен рамковен договор, сега ја потикнаа Украина да влезе во братоубиствена војна додека фрлаат по некое оружје и си фаќаат сеир од страна. Што се однесува до Албанците во Македонија, едно е да учествуваат во влада а сосема друго е да ја водат таа влада со рекордно висок број позиции како што е моментално сега и гниди од типот на Бујар Османи да ти ја распродаваат историјата како ќе им текне
Од 2001-ва па до денес (најновава е најизразено), ДУИ ја водат владата. Едино не ја водеа кога ВМРО имаше 62 пратеници, макар што и тогаш мораше да има албански претставник во влада, но сепак комоцијата е друга кога имаш 62 пратеници.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Negotiations between Turkey, Sweden and Finland on the application to NATO have been postponed indefinitely at the request of Ankara," a source told RIA Novosti
Ердоган е руски слуга или Швеѓаните? :kuracc:
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.398
Поени од реакции
3.410
Или преведено, ми се свиѓаат терористите албанци кога се со нас во тендер коалиција и не ни сметаат ќе им дадеме и гз ако треба, ама ако не се со нас и идат со комуњарите, стискај алармот, отиде државата.

Тастер патриоти.
Добро ве обучуваат од невладините како да ги извртувате работите, ама во моментов имаш 50% Албанци заменици на премиерот и 8 од 16 министри пак 50% така да се гледа кој е спремен и гз да им даде само за да остане на власт - против волјата на мнозинството од народот затоа и бегаат од избори

Додај тука дека надворешни и финансии ги водат они, дури и во време на Заев овие места беа во „наши“ раце а сега класичен дебакл
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.271
Затоа и вие сте најчудната група луѓе што постои, дома постери ќе закачите од сепаратистичкиот талибански шљам на Кадиров и нацистите Вагнер кои ја окупираат и демолираат Украина со све народ внатре, а истиот проблем ние пред 20 години го имавме со косоварите.

Реално вас веќе и не ви пречат косоварите, вие сте стари тендераши со терористите, верификувавте мајски договор, амнестии, двојазичности и еден куп чуда, повеќе ви пречи тоа што ви падна партијата од власт.

Утре да има шанса сите косовари ќе ги примите онака коалиционерски, сите до еден, еве овака.
Прегледај го приврзокот 363632Прегледај го приврзокот 363633
Koj to nie be,ti mislis site na forumov se partiski vojnici ko tebe???
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.969
Поени од реакции
11.022
Јас се радувам дека некој економски ќе ослабнел? Не, воопшто не. Јас искрено сум против санкциите, оти со санкциите се удира по џебот на сиромавиот селанец во село близу Владивосток. Тие што ја воскреснуваат налудничавата воена доктрина од времето на Сталин нема да имаат недостаток од ништо.

Си ме читал, не си ме дочитал. Баш пред некоја страна скролај ќе прочиташ дека токму ова и јас го напишав дека во војна нема победник, со првиот мртов цивил и војник од нивната страна, двете страни стануваат губитници.
Ти одговорив тебе, ништо лично инаку, затоа што цинично реплицира во однос на економска војна запад vs русија. Сите се губитници да, во овој момент повеќе е губитник европа и дали ќе остани така ќе бидиме, но најголем губитник е обичниот народ - без разлика дали во еу, кај нас, во русија, така да тука се согласуваме. Но не се согласуваме во причината која доведе до оваа војна пошто повеќе од очигледно е дека ако западот не форсираше шарени револуции ширум светот тогаш немаше да има ваква реакција и од страна на Путин.
Вака и на двете големи сили добре им дојде, а Европа во прв ред, потоа и народот ќе го плати цехот.

Голем човек, људина!
Ако немаш нешто паметно да кажеш, подобро ќути.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Автоматски споено мислење:

:facepalm: :pos:
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.600
Поени од реакции
3.716
Дарчето и другите путинофили сега можат мирно да спијат - Русите конечно го нападнаа Париз :D
 
Член од
9 август 2012
Мислења
285
Поени од реакции
1.309
Што е тоа Мрија ?!
Убаво се гледа дека е камиказе дронот Геран-2.

Иначе до вчера мислев дека Абрамсот убаво гори, додека не видов дека Леопардот да ти бил вистинска ѕвезда

 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.639
Поени од реакции
12.567
@Staufer твој коментар за виткање на кичмата на Шолц и одобрување на праткатата Леопарди?

Мислам дека викаше нема шанси.

А јас обратно викав. Дека се што ќе побараат ќе добијат. Наредни се Абрахамси и ф16 и што имаат од воена авијација европјани. Еурофајтери.

Полека но сигурно одиме до директен судир.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.159
Поени од реакции
18.075
Ќе добијат секаков на вид на опрема, ама не и директен судир. Едноставно Украина не е црвена линија за нато.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.127
Поени од реакции
41.465
teneke ќе направи камбек кога ќе дојде помошта. До вчера збореа како тенкот е најнеупотребливо оружје, сега зборат зошто на украина и требаат тенкови :icon_lol:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.639
Поени од реакции
12.567
Ќе добијат секаков на вид на опрема, ама не и директен судир. Едноставно Украина не е црвена линија за нато.
Да да да да… После 20000000 повторувања дека Украина не смее да загуби од главни фаци на НАТО бандата.

А таа е веќе пред свршен чин доведена.
Па види прашање на време е за Украина да капитулира. Ни Абрахамси ни Леопрди нема да ја свртат за нив.

Неможе да издржат уште една година со 150.000 погинати и 3 пати тој број осакатени. Освен да не почнат азијати да клонираат за на фронт.

Веч квичат по НАТО. Зеленио и Борис. Како што ќе мелат советите на терен така ќе станат повиците се погласни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom