Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    680
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.736
Поени од реакции
21.748
Според ББЦ, Русија претрпела загуби од 12200 војници но сметаат дека реалната бројка е 40-60% повисока, ако се земе највисокиот процент тогаш тоа би било бројка од 19520. Претпоставувам не ги рачунаат ДНР и ЛНР.

 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.743
Поени од реакции
4.413
Ако немаш нешто паметно да кажеш, подобро ќути.
Дека ти еден памет што извади овде, на Ломоносов ќе те викнат да држиш предавања. На западниве нема ни фришоп да пројдеш секако.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
6.866
Не глеам зашто би се вмешале. Види они си се политичари, нормално е да зборат за пред публика.
Украинците во поглед на западот си ја завршија работата, се навака е екстра.

Туку прашање на колку време е капитулацијава, пола година, година? 5 години?
Зборат зошто мораат некако да ги оправдаат милијардите што ги праќаат во Украина. Многу е едноставно. Ко што викаш, политичари се.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.736
Поени од реакции
21.748
Колумбија е понезависна држава од цело ЕУ. Можеби САД ќе имаат повеќе среќа да ја убедат Куба да го предаде руското оружје.

Colombian President Gustavo Petro confirmed on Tuesday that Washington had suggested that Colombia transferred Russian-made military weapons to Ukraine, but the republic rejected this proposal.

"During a conversation with [US] General [Laura] Richardson and other US officials, I was told that due to [Colombia’s] inability to maintain [Russian-made weapons] in active service, they were ready to do so and send it to Ukraine," he said, answering to a question from TASS.

Petro stressed that his country’s "Russian weapons will not be used in this conflict.".
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.169
Поени од реакции
12.687
После 70 години, повторно швабски тенкови по советски полиња. :tvg:


Во генот им е… ги влече нешто натака.
Ако историјата се повторува, да не ја пеат повторно оваа :D

 

Kajgana Shop

На врв Bottom