Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
rusija seuste gi tretira ukraincite ko braka i neke da gi unisti kompletno. seuste sakaat da gi intergriraat vo rusija. zatoa ovaa vojna ima minimalni civilni zrtvi i nema bombardiranja. da vojuvaa so finska na primer ke gi zbrisea. koga toa ke go sfatis ke sfatis i deka ova nema vecno da go toleriraat. ne se bitni nekoj sitni zagubi sega za sega, ednostavno ke probaat vaka, relativno meko ali so tek na vreme ako ova ne bide togas ke se smeni i strategijata.

sad i nato se nebitni.
W H A T ___ T H E ___ F U C K ?!?!?!?! :vozbud:

PS. daj te molam kazi mi kade kina gi ima opomenato za toa... daj da vidime kineski izvor ne zapadna propaganda posto kina denes isprati prilicno jaka poraka kon usa i taiwan... ne deka i kina e bitna u prikaznata ako rusite resat da koristat nuklearno oruzje.
Повели, последна реплика кон тебе пред да одиш на блок. Стварно не можам веќе да читам глупости...

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.447
Поени од реакции
40.311
W H A T ___ T H E ___ F U C K ?!?!?!?! :vozbud:


Повели, последна реплика кон тебе пред да одиш на блок. Стварно не можам веќе да читам глупости...

баки, боље е сите да ги блокираш освен антонче, локванче и клинтон.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
W H A T ___ T H E ___ F U C K ?!?!?!?! :vozbud:


Повели, последна реплика кон тебе пред да одиш на блок. Стварно не можам веќе да читам глупости...

:lolzz: ti ko kurvite mesto sperma goltas propaganda... bar da prociras sto pisuva u statiite sto gi postiras ovde.

A statement on Xi’s comments did not mention any specific nations related to nuclear threats, however, rhetoric by world leaders discussing atomic arms has heightened in recent weeks.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
W H A T ___ T H E ___ F U C K ?!?!?!?! :vozbud:


Повели, последна реплика кон тебе пред да одиш на блок. Стварно не можам веќе да читам глупости...

Оооо ајван, абе Русија и Цар бомбата да ја фрли во Украина, НАТО и САД нема ни со прст да мрднат алооооооо.
Ни со прст. Ниту Црноморската флота ќе ја им допрат. Затоа што Русија во тој случај ќе ја срамни цела Европа и Америка со земја. Така што не мислете дека НАТО ,,остро" ќе одговори на Русија ако употреби нуклеарно оружје. Не, ќе си ќутат како п... ако сакаат Вашингтон и другите европски градови да не доживеат илјада годишна радијација. :kuracc: :icon_lol:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Оооо ајван, абе Русија и Цар бомбата да ја фрли во Украина, НАТО и САД нема ни со прст да мрднат алооооооо.
Ни со прст. Ниту Црноморската флота ќе ја им допрат. Затоа што Русија во тој случај ќе ја срамни цела Европа и Америка со земја. Така што не мислете дека НАТО ,,остро" ќе одговори на Русија ако употреби нуклеарно оружје. Не, ќе си ќутат како п... ако сакаат Вашингтон и другите европски градови да не доживеат илјада годишна радијација. :kuracc: :icon_lol:
greska si, togas i baltikot i polska ke im gi ponudat. ne e ova nesto novo za zapadnite "sili" takvi dilovi pravele oni predhodno samo oni da ne stradaat.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.461
https://www.youtube.com/watch?v=socaUHBaVyM
Иде мултиродовата чума да покоси уште жртви: сега на ред маринците. Главни актери: инфлуенсери. Инфлуенсери идат во камп за основна обука за маринците и... споделуваат искуства како си поминале како да било тоа реално шоу...
Замисли ги овие мекотели треба да јуришаат врз руска артилериска позиција некаде во Украина... :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Јас имам кажано уште од почеток, ме заболе кој напаѓа, а кој се брани. Ова мене лично ме афектира по џеб, а ако веќе плаќам за претставата, треба да биде квалитетна.
Единствено нешто што ме интересира (истото беше и за ковидот) е побрзо завршување, а за тоа има една и само една опција- брза капитулација на Украина. Да не си бегал од часови по Историја ќе разбереше дека Русија не губи во оваа војна па и Бајден да се качи на ф35ка и да ја брани Украина.
Знам, веќе неколку пати имаш кажано дека си гледаш свои интереси и ич кур не те боли за другите, што те прави себичен, но исто така за тебе единствено прифатливо решение за завршување на војнава е капитулација на Украина, што те прави злобен и лицемерен.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Знам, веќе неколку пати имаш кажано дека си гледаш свои интереси и ич кур не те боли за другите, што те прави себичен, но исто така за тебе единствено прифатливо решение за завршување на војнава е капитулација на Украина, што те прави злобен и лицемерен.

toa se vika realen.

zlobni i licemereni se gomnata ko tebe sto sakaat ova da potrae i da ima uste 100tici iljadi zrtvi. ama ti si glup toa da go sfatis pa si mislis deka ukraina ima nekakvi sansi da pobedi.... NEMA
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.447
Поени од реакции
40.311
Знам, веќе неколку пати имаш кажано дека си гледаш свои интереси и ич кур не те боли за другите, што те прави себичен, но исто така за тебе единствено прифатливо решение за завршување на војнава е капитулација на Украина, што те прави злобен и лицемерен.
а тебе што те прави што поддржуваш наоружување и гинење на невин народ? Часна сестра?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.086
Поени од реакции
10.817
Oва е најдобар опис за него, без никаква желба да го навредам или нешто. Буквално ова е тоа. Вреќа сол ќе изеде што велат старите, ама нема да признае ништо... Епа јбг, дај му вреќа и тоа е тоа. :unsure:
Му пишав еднаш џабе се курчи со чинови кога изгубија у 2001 од козоебачите
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.872
Се надевам сите имате доволно Јод за нуклеарната војна што следи.
Автоматски споено мислење:

@kano едно за тебе:

 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Ја па мислев Русите се тие што сакаат ова да трае пошто дефинитвно западот ќе се распадне кај и да е, а тоа да ти биле лицемерни гомна.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Значи за денеска пак бил планиран масовен напад со ракети врз Украина, но, нападот врз аеродромот Енгелс и убивањето на 3 пилоти и ранување на останатите им го заеба планот на Русите :D

Врни? Не, Украинците не мочаат Медведев ...

1672091475276.png
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Значи за денеска пак бил планиран масовен напад со ракети врз Украина, но, нападот врз аеродромот Енгелс и убивањето на 3 пилоти и ранување на останатите им го заеба планот на Русите :D

Врни? Не, Украинците не мочаат Медведев ...

Прегледај го приврзокот 360267
Да бе само од Енгелс Русите праќаат Туполеви со ракети. Ебате глупиот ебате. :kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom