Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    671
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Ова е сериозен пробив на Украинците ако успеале толку да напредуваат а очигледно напредувале чим доаѓа од руска мапа.

Ситуацијата би рекол е полоша ако ова го признаваат Русите.
Мане ми изгледа како да влегле во стапица.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.978
Поени од реакции
11.151
Толку од украинската контраофанзива :kuracc: .
Припази каква форма има пробивот. Како во стапица да се пуштени. Таман горе пак Русите да затворат, и тоа што ќе остане во средина да биде раскостено од артилерија.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.627
Поени од реакции
10.282
Сега е побитно друго прашање! (Од офанзивава што не бива ништо, не бива)
Туку дали русите ќе останат само на старите позиции и ќе се задоволат со одбрана на истите..(?)
Или ќе земат залет и ќе тргнат во права контра-офанзива! Николаев не е далеку…
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.198
Поени од реакции
35.747
Мане ми изгледа како да влегле во стапица.
Мене ми изгледа дека ќе го отсечат Давидов Брод од снабдување и залихи и потенцијално ќе ги заземат сите места лево од местото.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
913
Поени од реакции
3.575
Вака Зеленски ќе ги вратиш Херсон, Крим и Донбас? Вака ли бе...
Иначе овие SU24 и SU25 за кои зборуваат Русите се нашите подароци поради тоа што украинското воздухопловство беше целосно елиминирано до пред еден месец
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Иначе овие SU24 и SU25 за кои зборуваат Русите се нашите подароци поради тоа што украинското воздухопловство беше целосно елиминирано до пред еден месец
СУ-24ки никогаш не сме имале.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Мене ми изгледа дека ќе го отсечат Давидов Брод од снабдување и залихи и потенцијално ќе ги заземат сите места лево од местото.
Со илјадници жртви во жива сила и техника...
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Мене ми изгледа дека ќе го отсечат Давидов Брод од снабдување и залихи и потенцијално ќе ги заземат сите места лево од местото.
Или ќе отсечат или ќе бидат отсечени.Во секој случај презеле голем ризик.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
87
Поени од реакции
282
Вака Зеленски ќе ги вратиш Херсон, Крим и Донбас? Вака ли бе...
На Зелениот мислиш дека му е гајле?? Он си гледа за негов профит од Америка и ЕУ. Ене го си се слика за vogue.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.435

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.261
Поени од реакции
29.745
  1. Дека Мартин Лутер Кинг и Џорџ Валас биле убиени од ФБИ.
  2. Дека масакрот во Вако бил организиран од Клинтон и АТФ за да се протнат нови регулации и закони.
  3. Дека 9/11 било намерно дозволено да се случи за да се направи состојба за да се спроведе одредена агенда.
  4. Дека сите медиуми се под директна државна контрола и двете партии само глумат спортиставеност а всушност се една иста партија.
Не ми се верува дека не го спомна и тоа што „дип стејт“ им го уби ПОТУС-от. Навидум од 9/11 произлегоа повеќе жртви, но од атентатот на ЏФК натаму елитите/олигархијата во САД дефакто и дејуре јавно ја преземаа контролата врз државата империјата.
Автоматски споено мислење:


Како бе вака во контраофанзива? На отворено пуштени како голубци.
Ова е тој две месечен курс од НАТО членките?
Другар, а како ти замислуваш војна - освен напредување напред на пеони и техника?
(проблемот е дали ги испраќаш со план и изгледна шанса да успеат, или те боли *ур пошто не се твои луѓе и не ти е гајле што ќе се деси се додека не трпи штета и Русија)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom