Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    660

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.074
Поени од реакции
22.116
Истата ли таа црква и свештеници што благословуваа сармати и балистички ракети? И што оправдува војна во Украина,без да се огради. Нека фала,радувај си се.
Не гледам што има врска со темава ама ај.
nema sto ti da se raduvas si ja imas ti bpc... em ne ne priznava em ti si nivno cedo
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
875
Поени од реакции
2.095
IKEA has announced a return to Russia. The loss of a huge market and common sense is stronger than tantrums :pos:

Прегледај го приврзокот 343053
А пази го ова :ROFLMAO: а тек кога ќе почнат фирми да пропаѓаат поради високата цена на енергенси, и за брзо време и на храната ќе биде уште посмешно..

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.288
Требало и Колумбија да биде во црвена боја како една од " неколкуте латинско американски држави " кои гласале против. Во Азија одма ги знаеме сите 2 држави кои се отворено антируски - пионите на САД Ј.Кореа и Јапонија.
Јапан и Кореја ако не се прикључат кон санкциите, кој ќе им чува грб?
Таму е битно грб да имаш, пошто ги имаш Русија, Индија, Кина и секако Сев. Кореја.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
IKEA has announced a return to Russia. The loss of a huge market and common sense is stronger than tantrums :pos:

Прегледај го приврзокот 343053
nema vrska muabetot. ako e vistina aj navedi eden ikea vo rusija koj raboti ili pokazi oficijalna izjava na ikea deka vo skoro vreme ke otvorat dukan. nema nisto takvo, zaklucokot e samo izvaden od toa sto za sega se uste ne gi prodale dukanite, nesto sto e skros normalno bidejki koj ke ti gi kupi za normalna cena vo ova vreme. ne se vo kriza pa da gi dadat za kikiriki, ke cekaat se da zavrsi za da otvorat ili prodadat.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
Јапан и Кореја ако не се прикључат кон санкциите, кој ќе им чува грб?
Таму е битно грб да имаш, пошто ги имаш Русија, Индија, Кина и секако Сев. Кореја.
Па приклучени се официјално, ете гледаш гласале и за америчката резолуција во оон.
Ама ако малку одзумираш и ја погледнеш големата слика, ќе видиш дека играат на две места!
Јапан беше едина американ бич кантри, што не ги замрзна руските сметки и руските резерви кај нив. Шта више до забраната на СВИФТ, Јапан поддржуваше тргување со Русија.
После ја стегнаа работата западњаците, и видовме како заврши тоа…
Ј.Кореа исто се придружи на санкциите официјално. Неофицијално размената со Русија годинава руши рекорди ;)
Да, нормално е некој нивен министер јавно да ја осуди “агресијата врз Украина”(мораат!)
Но што е уште побитно, ниту една од двете земји до сега не испрати оружје за Украина, ни па помислуваат на такво нешто.
Дури зачудувачки, и нивната хуманитарна помош за Украина е на ниво од пред војната!
Само 40мил$ до сега, што е… благо речено мизерија!

П.С. и ако не сум грешка, мислам дека до сега и ниеден од нивните премиери му се нема јавено на Зеленски ни да го опцуе…
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.191
Поени од реакции
19.271
Сега што стана со нуклеарната централа? Некои викаат уште е поврзана со Украина, некои викаат исклучена е од украинската мрежа.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
nema vrska muabetot. ako e vistina aj navedi eden ikea vo rusija koj raboti ili pokazi oficijalna izjava na ikea deka vo skoro vreme ke otvorat dukan. nema nisto takvo, zaklucokot e samo izvaden od toa sto za sega se uste ne gi prodale dukanite, nesto sto e skros normalno bidejki koj ke ti gi kupi za normalna cena vo ova vreme. ne se vo kriza pa da gi dadat za kikiriki, ke cekaat se da zavrsi za da otvorat ili prodadat.
Ок еве хипотетички не сака ИКЕА да се врати во Русија. Генерално тоа е позитивно за размрдување на дрвната индустрија во Русија.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
Многу шмркал Зеленски, зијан биле со него. Овој џенералов само пиел, поефтин бил за одржавање.
Ваљда и поспремен да се бори до последниот украинец…
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.503
Поени од реакции
5.348
Многу шмркал Зеленски, зијан биле со него. Овој џенералов само пиел, поефтин бил за одржавање.
Ваљда и поспремен да се бори до последниот украинец…
Toa se vika "God Bless the U.S.A." vojnik
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
не ми се верува Зеленски да го менат, баш добро си ја работи работата. Стана права икона во западот, наскоро филмови ќе снимаат за него.
Ја уште чекам Долче&Габана маслинеста маичка со негов потпис…
Автоматски споено мислење:


Слушам Искендер кебап направиле пред некој ден во Дњепетровск. Цивилен а?
Па кај нас после Вејце влегоа и го запалија парламентот! А за мирен и покорен народ важиме…
Што чекаат храбрите украинци… не знам…
 

Kajgana Shop

На врв Bottom