Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    671

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.794
Поени од реакции
8.374
Честитале со убивање 25 цивили на железнилка станица.Т.н. ,,моќна"руска армија пошто се посра у гаќи и дојде до статус кво и неможе на бојно поле ,се почесто ќе гаѓа цивилни објекти и точки и ќе убива цивили,надевајќи се дека така ќе ја деморализира Украина.Типично курвински,како што и се очекува од вештерката Путинка.
Технички гледано гаѓале воз со воена опрема.


1661441476207.png
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.725
Поени од реакции
9.837
Ова во моментов од капацитетот што имаат да го искористат е ништо, имам чувство дека зимово можеби ќе прерасне на нешто повеќе од Украина.
Зимово можат само гомна да јадат фашистиве,можат само на квантитет да играат,пошто и така војската не им е битна колку ќе им загине и на време да мрцварат со години.Нити имаат тактика,нити оружје ништо,ќе гаѓаат свињиве цивили и ќе искачаат со глупи пропаганди , не убивме цивили,гаѓавме војска жими све.
Автоматски споено мислење:

ako ne gi uklucat nabrzo ovie sami ima da gi ocistat i azov i zelenski i kompanija.
Оди бе очисти се ти вилиџербој,иди очисти таму шталата кај што работиш не дреми на форум.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
Честитале со убивање 25 цивили на железнилка станица.Т.н. ,,моќна"руска армија пошто се посра у гаќи и дојде до статус кво и неможе на бојно поле ,се почесто ќе гаѓа цивилни објекти и точки и ќе убива цивили,надевајќи се дека така ќе ја деморализира Украина.Типично курвински,како што и се очекува од вештерката Путинка.
Тоа е тоа. Не знам како си замишљаш ти напад на туѓа држва.
Американците кога напаѓаа [insert која и да сакаш земја], исто имаше цивили - жртви. Дали у Багдад, или у возот кај Грделичка клисура, или у кинеската амбасада.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
У возот кај Грделица немаше никаква воена опрема, па никому ништо. Нема потреба од драматизирање ни сега.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.571
Зимово можат само гомна да јадат фашистиве,можат само на квантитет да играат,пошто и така војската не им е битна колку ќе им загине и на време да мрцварат со години.Нити имаат тактика,нити оружје ништо,ќе гаѓаат свињиве цивили и ќе искачаат со глупи пропаганди , не убивме цивили,гаѓавме војска жими све.
Автоматски споено мислење:


Оди бе очисти се ти вилиџербој,иди очисти таму шталата кај што работиш не дреми на форум.
bugar, ne se sekiraj za mene, jas zarabotuvam nedelno kolku sto tebe te plakaat godisno da vrtis pleski u ger...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
bugar, ne se sekiraj za mene, jas zarabotuvam nedelno kolku sto tebe te plakaat godisno da vrtis pleski u ger...
Види, од моја лична форумска перспектива не е некој проблем, што ти заработуваш таму, колку што заработуваш. Проблем се сликите со јадења кои не можам овде да ги јадам, колку и да заработувам.
На пример, оној у Сингапур што продава печени пилиња на улица и има Мишелин ѕвезда, ти можеш одма да отидеш да го провериш. Или не одма, ама некад сигурно.
За такви ствари ти зборам.

знам дека е оф-топик
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.571
Види, од моја лична форумска перспектива не е некој проблем, што ти заработуваш таму, колку што заработуваш. Проблем се сликите со јадења кои не можам овде да ги јадам, колку и да заработувам.
На пример, оној у Сингапур што продава печени пилиња на улица и има Мишелин ѕвезда, ти можеш одма да отидеш да го провериш. Или не одма, ама некад сигурно.
За такви ствари ти зборам.

знам дека е оф-топик
Hawker Chen u chinatown ti e legenda... se ceka red za chicken rice i toa dobri pola saat minimum ali e najsocno pilesko sto imam jadeno.

Otvorija i u melburn pred nekoe vreme ama ne e isto...
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.002
Поени од реакции
11.186

Почнаа да цмиздар фанбојсите на Зелински? Излегол им опнал изјава дека се работел за цивилен воз :icon_lol:
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
rusive da im uklucat struja na urkite... sto nema da bide...

a za cistenje posle 3 -4 dena bez struja mislam deka ke bide interesno. ima sami da si go resat problemot ukraincite.
taa ednas cim e isklucena, nema nazad.
mozda imale nekoj esap od prethodno da izvezuvaat zimno vreme nakaj eu, ama nema od toa nisto vekje.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.571
taa ednas cim e isklucena, nema nazad.
mozda imale nekoj esap od prethodno da izvezuvaat zimno vreme nakaj eu, ama nema od toa nisto vekje.
zatoa i rekov sledi pokol...20% od strujata im snabduvala. mislam deka cel toj region sega treba samo trpelivo da cekaat i sam ke padne. imase nekakva najava deka ke evakuiraat 750K narod denovive ama jas strvarno ne znam kade ke go stavat toj narod pogotovo so zabrani za izlez itn... ako pratat posmatraci od EU nema da mozat urkite ni da ja gagaat centralata... ne e na arno u nikoj slucaj ova, zalosno za narodot ama valjda vaka ke se svestat deka mora da se pregovara i da napravat otstapki i deka treba za muda da se obesi celo liderstvo na ukraina... jas bev ubeden deka UK ke turka vojna do oktomvri nekade pred da go resi ova ama sega sto znam, mislam teska zima e neminovna i deka nema da se smiri ova brzo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom