Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.966
Туку Либија е во Африка, извини, заборавив дека твојот слободоборечки радар не гледа подалеку од Европа.
да бе, сега он ќе иде толку далеку

Повеќе од хистеришење ретко има некој проукраинец на темава да претстави. Оној staufer само, другиве се ко жени у пиемес, цело време нерационална хистерија.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
More LImon,
Daj prashaj si gi toa tvoite vo Sofija zosto ja ebavaat Makedonija be???
Od Ljubov za sex ili od Zhelba da ja zazemat???

Русија-Украина шаблонот ти е скоро исто што и Бугарија-Македонија.Среќа што фашистиве од Татарстан не се во таква ситуација на влијание и воена моќ како фашистичка Русија,инаку со големо ЗАДОВОЛСТВО би не малку де-македонизирале и по-бугарчиле (во наводници,ако можеш да сфатиш и ти сече лејката.)
Многу ми е слично она што Русија го прави над Украина со Бугарија врз нас.Непризнавање на народ,држава вештачки направена..блабла..јазик.Се она што го трпиме од дебиланава од исток.
Утре да не нападнат пола свет ќе биде на нивна страна,дека ене ги они се во право,македонците се одродени бугари,исто како што сега има дебили кои навиваат за "братска" Русија.
Автоматски споено мислење:

Не ти се верува дека во 21 век во Европа ова го има ?

Чисто информативно, од каде полетуваа бомбардерите кои ја бомбардираа Либија во 2011 година ?

Туку Либија е во Африка, извини, заборавив дека твојот слободоборечки радар не гледа подалеку од Европа.
Зашто ми наметнуваш став дека јас одобрувам она што го правеле УСА и Европа? Како дојде до тој заклучок?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.508
Поени од реакции
11.571
Зашто ми наметнуваш став дека јас одобрувам она што го правеле УСА и Европа? Како дојде до тој заклучок?
Јас воопшто не спомнав дека ти го одобруваш тоа што го прават САД и европските држави, само ти потенцирав некои факти кои или не ги знаеш или си ги заборавил.

Заклучокот е дека твоето лепење на фашистичка етикета на Русија говори дека или не си запознаен со злосторничките дела на САД и европските држави во 21-от век, или свесно и намерно си ги заборавил истите, бидејќи во спротивно истата фашистичка етикета би им ја лепел и на САД и на европските држави.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
западниве генијалци сакале да уведат максимална цена на нафтата. Верувам дека Опек и компанија ќе се сложат со тоа.
:pos: :pos:
Овие живеат во некој нивен имагинарен свет и сеуште мислат дека се господари на целиот свет. Ако цените на храната што ја увезуваат почнат да се качуваат може и да постават и на тоа максимална цена на земјите што извезуваат. Всушност на се што увезува западот може да си постават максимална цена.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.694
Поени од реакции
5.732
Кои мои бе дибек.
Русија-Украина шаблонот ти е скоро исто што и Бугарија-Македонија.Среќа што фашистиве од Татарстан не се во таква ситуација на влијание и воена моќ како фашистичка Русија,инаку со големо ЗАДОВОЛСТВО би не малку де-македонизирале и по-бугарчиле (во наводници,ако можеш да сфатиш и ти сече лејката.)
Многу ми е слично она што Русија го прави над Украина со Бугарија врз нас.Непризнавање на народ,држава вештачки направена..блабла..јазик.Се она што го трпиме од дебиланава од исток.
Утре да не
Od majkati pickata da e ebam be svinjo edna.
Dibek na tatkoti da mu recish.

Sekoj den samo lanja jadish i nishto drugo ne uspea da kazhish be.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Кои мои бе дибек.
Како кој твој бе КОПИТО ЕДНО ТАТАРСКО? Па ти од 10ти феб 2021 си бугарин со тапија каде сите предходни генерации си ги пишал бугари. За да вртиш плески во фашистичка германија денес твојте у гроб се превртуваат.

https://forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација-СТАРА-ТЕМА.74574/post-9035169
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Аууууу друже цитро со среќа нека ти е, после ваков блам јас би се избришал тотално од форумов.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
wide-awake-shocked.gif
Автоматски споено мислење:

По се изгледа го одбиле за пасош, сега незнае каде е.

Одбиен Бугар кој плука по Бугарија со профилна од Украина и кој врти газ кон Америка но физички во Германија. 20220626_192145.jpg

Реков јас прееска душата му талка неможе да си најде мир, злоставуван е....жалосно
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.018
Поени од реакции
11.205
Што се десило во Киев и Одеса? Не сум во тек, некој да елаборира ако сака?
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Реклама за украинската армија. Па овие од поодамна плачеле за специјална операција.


Нема боље од ова, замисли да си во кожа на украински војник и на маката твоја, некој украински Кочо да си одработи грант.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom