Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.314
Поени од реакции
5.422
Колку преценета влезе Русија во оваа војна, за 48 часа ќе паднел Киев.. за да сега се радуваат на секое окупирано село.

Не му е лесно на Путин, сака да освои титула во прва лига, а се мачи со третолигаш.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Абе како им избегала на игорче и тенеке информацијава за порше/мерцедес или кој и да беше? Оти не ја постирале овде.
До вчера преплавен беше форумов со Лада, сеа штама нешто. И како после да ве гледа некој како реални?
Знам луѓе што работат таму. Ќе одморат сега малце со полна плата. Ако ти е за утеха што си се задумал за нив.
 
Член од
3 јули 2016
Мислења
191
Поени од реакции
596
Чудо како издржаа до сега белорусиве и Лукашенка да не влезат со газдата нивни.
Za zal i toa ke se smeni narednive denovi. Lukashenko e kako Zirinovsky, direktno zborat se shto im e na pamet.

Najverojatno Belorusite ke igraat pozadinska uloga primarno kako zashtita na logistikata, spored toa shto go reche brkoto deka nesmeeme da dozvolime udari od grb. I da sakaat nemozat povekje da napravat, sigurno krsh i zaostanata oprema imaat Belorusite.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Туку вистина Путин сменил неколку генерали и восики личности од ФСБ? Ваљда како награда за досегашниот успех.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.136
Поени од реакции
11.207
Знам луѓе што работат таму. Ќе одморат сега малце со полна плата. Ако ти е за утеха што си се задумал за нив.
Дали е вистина дека почнале да бркаат руси од фабрикиве во демократска Германија?
Имам другар таму, така ми кажа денеска.
Ова ама ич не е слично со евреите така?
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Дали е вистина дека почнале да бркаат руси од фабрикиве во демократска Германија?
Имам другар таму, така ми кажа денеска.
Ова ама ич не е слично со евреите така?
Каде се наоѓа другарти? Иначе не. Тоа е дискриминација. А во Хеклер и Кох преместиле неколку Руси од познати причини.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Чудо како издржаа до сега белорусиве и Лукашенка да не влезат со газдата нивни.
Нато ако неможе по магарето да удри, може по самарот. Тоа е работата.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Колку преценета влезе Русија во оваа војна, за 48 часа ќе паднел Киев.. за да сега се радуваат на секое окупирано село.

Не му е лесно на Путин, сака да освои титула во прва лига, а се мачи со третолигаш.
Кој рече за 48 часа ќе паднел Киев. Кој уопште покуша да го земе Киев до сеа?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Колку преценета влезе Русија во оваа војна, за 48 часа ќе паднел Киев.. за да сега се радуваат на секое окупирано село.

Не му е лесно на Путин, сака да освои титула во прва лига, а се мачи со третолигаш.
Влегоа преценето, ама тоа за 48 часа не сум сигурен дека е нивна изјава. Повеќе беше на некои си “аналитичари” кои не беа руски.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.382
Поени од реакции
12.088
Дали е вистина дека почнале да бркаат руси од фабрикиве во демократска Германија?
Имам другар таму, така ми кажа денеска.
Ова ама ич не е слично со евреите така?
Не ги бркаат, сеуште. Само ги затвораат оделенијата кои вршеле извоз кон Русија. Е сега дали ќе завршат под Агенцијата за вработување или ќе бидат префрлени во друг одел зависи од компанијата. Дека ќе си ебе матер економијата тоа нема збор. Интересно е што ова доаѓа после 2 години затворени економии, со еден раст речиси еднаков на нула. Инфлација зголемена. Никој не обрнува внимание на тоа. Многу добар џокер на западните елити е Украина и Путин.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.039
Поени од реакции
8.611
Колку преценета влезе Русија во оваа војна, за 48 часа ќе паднел Киев.. за да сега се радуваат на секое окупирано село.

Не му е лесно на Путин, сака да освои титула во прва лига, а се мачи со третолигаш.
Taка е. За разлика од твојата неоколонијалистичка САД и нивните привезоци, кои со 78 дена безумно бомбардирање со осиромашен ураниум и касетни бомби врз СРБИЈА, а притоа никој ним не им воведе никакви санкции, НЕ УСПЕАЈА ДА ГО ОСВОЈАТ ниту Доње Бријање.

Размислуваш ли ти воопшто, пред да напишеш нешто?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Туку вистина Путин сменил неколку генерали и восики личности од ФСБ? Ваљда како награда за досегашниот успех.
Не им иде како што планираа некако набрзина. Ако не ја завршат набрзина ќе биде ептен крваво. И за русите ама уште повеќе за Украинците.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.382
Поени од реакции
12.088
Дардан дан си ти еден од ликовиве?

 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Не им иде како што планираа некако набрзина. Ако не ја завршат набрзина ќе биде ептен крваво. И за русите ама уште повеќе за Украинците.
Едно прашање, немаше војна во Донбас последните 8 години, па да имаат Русите заблуда со што ќе се соочат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom