Препораки за игри

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Assassins Creed мнооооогу добра игра (барем во поглед на приказната). Се е многу добро смислено, али завршува на момент како шпанска серија. Што значи, ќе има и продолжение што мене ми се свиѓа.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Assassins Creed мнооооогу добра игра (барем во поглед на приказната). Се е многу добро смислено, али завршува на момент како шпанска серија. Што значи, ќе има и продолжение што мене ми се свиѓа.
Како што прочитав по официјалната страна, Assassins Creed е првиот дел од трилогијата, што значи не очекуваат уште 2 продолженија за да се комплетира целата приказна. Многу добра приказна...

Играва е мистерија у ПМ, нешто слично на книгата/филмот КОДОТ НА ДАВИНЧИ!

Браво за приказната...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Луѓе ај ако некој знае нека пише некоја игра ама со снајпери. Баш да е снајперска во стилл на хитман
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
Луѓе ај ако некој знае нека пише некоја игра ама со снајпери. Баш да е снајперска во стилл на хитман
probaja ja [FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]Death to Spies kolku so ja imam videno ima ist gamaplay ko hitman samo druga prikazna neso ww2 mislam deka bese.

ili vidija sniper elite


ili ako znaj nekoj nekoja druga igra so sniperi ama da bidi prilicno realna neka kazi :)



[/SIZE][/FONT]
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Луѓе ај ако некој знае нека пише некоја игра ама со снајпери. Баш да е снајперска во стилл на хитман
Од каде па тоа дека Hitman е снајперска игра??? :pos2:

Иначе БАШ снајперкса е Sniper Elite, не е лоша играта.
И на Call Of Duty 4 имаш една стаза кога си во Чернобил, таму праиш партали со снајпер. Ја таа стаза 15 пати ја играв од мерак :)
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
e da taa misija na cod e naj jaka kamo da imase povejce takvi
za toa sto hitman ne e snajperska igra ne e ama ima i tamu jaki misii so sniper :)
ako sakas da se filmas deka si sniper zemisi STALKER i zemas snipero i imas sloboda da odis kaj sakas i da tepas koj sakas :)
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
HITMAN gi imam site dela i blood many site gi imam prevrteno ne e snajperska ima nekoj misii so snajperi ama ne e toa so go baras ti
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Кажејте некоја игра... онака да се игра после 3-4 сабајле... :baeh:
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Mass effect, излезе сега брзо за пц, акционо- рпг, и вреди да се проба
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Mass effect, излезе сега брзо за пц, акционо- рпг, и вреди да се проба
Не е нешто посебно. Многу има зборење и cut-scenes. 80% од играта е приказна, 20% се останато.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
абе а некоја у стил на rise of nations, age of empairs .....таква некоја стратегија да е....не како warhammer, command & conquer....да е реална...онака ептен реална со луѓе а не со рботи ласери....ај плс помогнете се исповрто се нема шо да играм :pos2::pos2::pos2:
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
ај помош малце.
да не знае некој некоја игра слична на indiana jones?
знам дека донекаде tomb raider е слична ама не е тоа тоа.
препорака плис.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
абе а некоја у стил на rise of nations, age of empairs .....таква некоја стратегија да е....не како warhammer, command & conquer....да е реална...онака ептен реална со луѓе а не со рботи ласери....ај плс помогнете се исповрто се нема шо да играм :pos2::pos2::pos2:
Company Of Heroes
или
Company Of Heroes Opposing Fronts

(Historic Real-Time Strategy, WW2)
 

рапаич

А бе?
Член од
20 март 2008
Мислења
164
Поени од реакции
6
абе а некоја у стил на rise of nations, age of empairs .....таква некоја стратегија да е....не како warhammer, command & conquer....да е реална...онака ептен реална со луѓе а не со рботи ласери....ај плс помогнете се исповрто се нема шо да играм :pos2::pos2::pos2:
Си ја пробал War front turning point
 

Kajgana Shop

На врв Bottom