Препораки за игри

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Извинете малце офтопик, ама кој беше последниот дел од Хитман? Само тој ми остана неизигран зш слаб ми беше пц-то.
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Ако играте MMORPG игри ја препорачувам "HERO ONLINE". Тотално бесплатна игра, инсталацијата се сминува од самиот сајт http://hero.netgame.com/. 3D мапи, одлична графика и дури премногу акција после 30-иот левел.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ако играте MMORPG игри ја препорачувам "HERO ONLINE". Тотално бесплатна игра, инсталацијата се сминува од самиот сајт http://hero.netgame.com/. 3D мапи, одлична графика и дури премногу акција после 30-иот левел.
Целосно бесплатна игра, или има можност да си купиш на пример PREMIUM ACCOUNT или нешто слично? Ако може, тогаш срање. Колку и да си јак, некој што дал пари за акаунт ќе те напраи пуздер :)
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Нема купување на акаунти. Како што кажав ПОТПОЛНО бесплатна игра. Има само така наречен "HERO TAVERN" во кој се продаваат некои итеми за вистински пари, но нив ги има и во играта. Ги продаваат играчите за "Gold" (пари во играта). Така да нема потреба од ставање кредитни картички :vozbud:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Еј тибам сеа ме напали за играва. Ај ќе ја симнам деновиве и ќе кажам импресии.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Нема купување на акаунти. Како што кажав ПОТПОЛНО бесплатна игра. Има само така наречен "HERO TAVERN" во кој се продаваат некои итеми за вистински пари, но нив ги има и во играта. Ги продаваат играчите за "Gold" (пари во играта). Така да нема потреба од ставање кредитни картички :vozbud:
Значи ништо. Исто како и многу други "Free" MMORPGs. Ако е со микро трансакција, заеби. Некој ке има ненормални итеми, ти ке се мачаш со тоа што го има "free". Некои одма ке имат се, ти ке играш 2 месеци саламски да се развијаш. Јок.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
Значи ништо. Исто како и многу други "Free" MMORPGs. Ако е со микро трансакција, заеби. Некој ке има ненормални итеми, ти ке се мачаш со тоа што го има "free". Некои одма ке имат се, ти ке играш 2 месеци саламски да се развијаш. Јок.
ami ne ja pravel nekoj igrata za dzabe mora da cari nekako
inace znam deka e zaebano taka ti da se otepas od igrajne i nekoj da frli nekoj denar i da bidi dzver sprema tebe :)
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Значи ништо. Исто како и многу други "Free" MMORPGs. Ако е со микро трансакција, заеби. Некој ке има ненормални итеми, ти ке се мачаш со тоа што го има "free". Некои одма ке имат се, ти ке играш 2 месеци саламски да се развијаш. Јок.

Не дека не можеш да ги имаш итемите кои се во Hero Tavern. Истите тие се наоѓаат и на маркетот во кој се купува со Gold. Играчите кои ги купиле од Hero Tavern ги продаваат. Значи се во играта е достапно. Јас имам 3 такви итеми без да фрлам денар (треба да е некој ептен забеган да дава пари за игра) :helou:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Дај препорачајте нешто со тркање. Сакам нешто пореално (да не биде как NFS: Pro street) ама да не биде и ептен реална како TOCA или не знам која ја гледав на ТВ.
Слушам ја фалат најновата Gran turismo, ама видов во нашиве продавници за игри ја нема.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Нема купување на акаунти. Како што кажав ПОТПОЛНО бесплатна игра. Има само така наречен "HERO TAVERN" во кој се продаваат некои итеми за вистински пари, но нив ги има и во играта. Ги продаваат играчите за "Gold" (пари во играта). Така да нема потреба од ставање кредитни картички :vozbud:
еј братче де ај само плс кажи у уше каква е графика,музика....
некако интеренса ми личе па дај убеди ми да ја симнам :)
 
H

HCL

Гостин
Целосно бесплатна игра, или има можност да си купиш на пример PREMIUM ACCOUNT или нешто слично? Ако може, тогаш срање. Колку и да си јак, некој што дал пари за акаунт ќе те напраи пуздер :)
Еј зашто пуздер? Еве пример кај CABAL имаш премиум и ти дава бонуси само, не те прави надмоќен. Ти дава повеќе exp да добиваш, повеќе drops, да можеш полесно да маневрираш низ мапи и ништо друго. Тој бонусот на exp ти е жити +25%, што значи ако двајцата играме 3 месеци, после тие 3 он ќе има лик како да играл 4 месеци. Што и не е некоја огромна разлика според мене. Само малку повеќе малтретирање ќе доживееш.
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Добра игричка ... Age of Conan - нај новиот дел не се сеќавам на името.
Штета што се плаќа инаку јака машина бара да да :wink:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Еј зашто пуздер? Еве пример кај CABAL имаш премиум и ти дава бонуси само, не те прави надмоќен. Ти дава повеќе exp да добиваш, повеќе drops, да можеш полесно да маневрираш низ мапи и ништо друго. Тој бонусот на exp ти е жити +25%, што значи ако двајцата играме 3 месеци, после тие 3 он ќе има лик како да играл 4 месеци. Што и не е некоја огромна разлика според мене. Само малку повеќе малтретирање ќе доживееш.
На почеток МОЖЕБИ не се осеќа многу разликата. Ама малку подолго играње, и ако си на FREE, слободно откажи се :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom