Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.735
Кога било 2300?
Јас се јавив да прашам ми кажаа дека е 4100
јас толку платив, а лани во јануари мислам беше 2000мкд, ова му се води како контролен преглед
е сега дали влијае исто староста на пациентот не знам, јас сум 71година, само ѕа простата е работата, кај помлади може се прегледува и друго... а исто и должина и обем на прегледот. за 15минути завршив и ехо и преглед
а инаку закажав пред 20+ дена, можеби за итно е поскапо.... всушност јас и не прашав однапред колку чини...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.615
Поени од реакции
34.806
...нема никаков критериум, ако бараат 4100 ден за само еден преглед, што останува за повторен преглед, „следење на болеста“ или лечење, безобразлук на ниво!

ice_screenshot_20220507-132225.jpeg
...да речеме „промотивна цена“ со пакет преглед, ова пред една година, ама тука би требало да се движи еден преглед до 1000/ 1500 денари, па кој сака уролог да биде!
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.935
Све е тоа убаво, само што неможеш да закажеш, нема термини од кога почна короната
Termini nema NO slobodno mozes na pregled da pojdes so upat bez termin ( prioriteten upat ) od maticen i Doktorot ke te pregleda

Dr Jovan Ivcev vo Ambulanta e sekoj Cetvrot od nedelata

Dr Darko Markovski vo Ambulanta e sekoj Ponedelnik od nedelata
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.755
Поени од реакции
9.558
Termini nema NO slobodno mozes na pregled da pojdes so upat bez termin ( prioriteten upat ) od maticen i Doktorot ke te pregleda

Dr Jovan Ivcev vo Ambulanta e sekoj Cetvrot od nedelata

Dr Darko Markovski vo Ambulanta e sekoj Ponedelnik od nedelata
Дали е вистина дека и со приоритетен упат може да те вратат и они да ти закажат кога да дојдеш на преглед?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.735
Дали е вистина дека и со приоритетен упат може да те вратат и они да ти закажат кога да дојдеш на преглед?
така беше и пред короната... бев таму на ургентен, ама да се прегледаш на уролог беше мислена именка... тури му ПЕПЕЛ на цело наѓе државно здравство и лоповскиот Фонд..
Па и најгусто кога беше со Короната не профункционира да се вклучи приватно здравство во систем
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.366
Поени од реакции
19.929
Дали е вистина дека и со приоритетен упат може да те вратат и они да ти закажат кога да дојдеш на преглед?
Да може да те вратат. Зависи од итноста, сестрата, докторот...

Ако сакаат може они да ти презакажат.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.935
Дали е вистина дека и со приоритетен упат може да те вратат и они да ти закажат кога да дојдеш на преглед?
Se zavisi od situacija do situacija NO ako te vratat sepak ke ti prezakazat i ke dobies termin ( podobro takov termin odkolku nemanje na nikakov termin )
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.735
Кога било 2300?
Јас се јавив да прашам ми кажаа дека е 4100
Др. Мицковски е во Систина сега... таму е преглед 3500 ама пљус за Ехо толку...
а Ремедика сега кажува 4300 ама не Ставридис, кој знае кој...
туку друга е МИЗЕРИЈАТА, нула сме за најосновни работи, катетер, вирусен циститис, вирусен и небактериски простатитис па да не зборувам...бегаат скоро сите од тие работи како киша око Крагујевца
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.811
Поени од реакции
15.735
...нема никаков критериум, ако бараат 4100 ден за само еден преглед, што останува за повторен преглед, „следење на болеста“ или лечење, безобразлук на ниво!

Прегледај го приврзокот 331441
...да речеме „промотивна цена“ со пакет преглед, ова пред една година, ама тука би требало да се движи еден преглед до 1000/ 1500 денари, па кој сака уролог да биде!
не е толку туку сега е 2500мкд, така барем усно на телефон ми кажа вработена... докторот е наш, не од Турција, а доаѓа само еднаш во неделата...но се сомневам во другите работи таму...
 

VSP

Член од
17 јули 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ve molam za Informacija/iskustva so dr. Lekovski vo Neuromedika. Za tatko mi cekame rezultati od biopsija, ke mora da se pravi operacija na prostata. Ne znam kade bi bilo podobro da se napravi operacija, dali vo Neuromedica ili Sistina
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.331
Некој да препорача врвен стоматолог (приоритет регион Прилеп-Битола)?
Јас сум од Прилеп и колу што сум запознат нема таков, па затоа ме интересира каква е ситуацијата во Битола?
Има ли некој со добра опрема и скилови?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom