Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Препорака за добар приватен уролог во Скопје ? Бев кај матичната и ми кажа дека слободен уролог нема, се било резервирано до јануари-февруари...
И ме интересира како се движат цените на приватно?
 
Член од
22 ноември 2018
Мислења
320
Поени од реакции
617
Препорака за добар Ортопед во Скопје?
Зависно за што ти треба, кој и да побараш од воена болница нема да згрешиш[DOUBLEPOST=1543869782][/DOUBLEPOST]
Препорака за добар приватен уролог во Скопје ? Бев кај матичната и ми кажа дека слободен уролог нема, се било резервирано до јануари-февруари...
И ме интересира како се движат цените на приватно?
Рес хумана, прашај
 
Член од
9 декември 2018
Мислења
3
Поени од реакции
1
Zdravo forumašima, sledeće nedelje doseljavam u Skoplje, pa mi treba preporuka za fizijatra (sportska povreda kolena).

PS. Izvinite za jezik
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Дали во мк постои физиотерапевт за третман на карлично дно (пелвис)?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Препорака за добар ортопед,
за активен спортист има болки во кичмата кога ке почне да спортува
 

DD`

Член од
9 јануари 2019
Мислења
13
Поени од реакции
4
Fala na podrskata..sepak ne sakam da navleguvam vo detali tesko mi e da zboruvam okulu toa...Ali aj ke kazam edno nesto mozi ke mi pomozi nekoj..mi treba urolog najdobar bilo Kade dali vo skopje ili stranstvo ne e vazno...nemozam da se ispraznam celo vreme mi se odi na mocanje na sekoi 10-15minuti
Здраво, го направив профилов за да можам да ти вратам, доколку не е касно затоа што благодарение на твоите постови тука одлучив да не се оперирам кај докторот од Словенија кој доаѓа во Ремедика и/или Систина. Можам да претпоставам низ какви проблеми поминуваш. Десет години, а може и више го барав решението за мојот проблем. Ги поминав сите нефролози и уролози од државно до приватно и од тогаш језа ме фаќа од докториве што работат приватно, посебно затоа што ќе измислат триста работи само за да им плаќаш, а тоа да ти нема врска со реалниот проблем. За мојот случај кој беше вроден никој доктор не сакаше да се нафати да ме оперира, затоа што поради докторска несериозност состојбата стана премногу лоша. Единствено во Систина, доктор Љупчо Стојковски, отворено си кажа дека во МК нема експерти за таа област и објасни теориски што би требало да се направи доколку тој би бил хирург, а и така испадна на крај. Сите други и во Систина и во Ремедика го спомнуваа и препорачуваа тој ценетиот доктор од Словенија или креваа раменици, ме праќаа во Тетово, во Бугарија, во Словенија, во Солун и тн. Единствен доктор кој се нафати веднаш да го среди проблемот беше д-р. Анте Стефановски од ГОБ 8 септември. Операцијата помина одлично иако треба доста време за опоравување. Моментално иде на подобро па понатаму ќе видиме. Што се однесува до постојаната потреба за мокрење, а тоа скоро никој не го кажа освен д-р. Стефановски може и да биде невролошка, односно 'рбетот да ти има притиснато некој нерв кој е одоговрен за мочниот меур, дискус хернија и ред други девијации во лумбарниот или сакралниот дел на 'рбетниот столб. Се надевам не е доцна и ќе ти помогнам на некој начин. Поздрав.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.920
Во државниве болници низ Скопје се наоѓа добар офтамолог или исклучиво приватно, нормално и дали имаат ок опрема за одредување на диоптер?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Во државниве болници низ Скопје се наоѓа добар офтамолог или исклучиво приватно, нормално и дали имаат ок опрема за одредување на диоптер?
Зависи за што ти треба, иако, реално, ако не ти е проблем за плаќање, ич не се маткај по државните. Од приватните моја препорака Др Ристовски.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.920
Зависи за што ти треба, иако, реално, ако не ти е проблем за плаќање, ич не се маткај по државните. Од приватните моја препорака Др Ристовски.
Ти благодарам, за двајца ми треба преглед и одредување на диоптер, во приватниве по 1000ка преглед наплаќаат (државно демек 60 денари било), итно многу не е оти немам нешто посебно мака, повеќе превентивно е да не се прошири,мој термин може да го чекам месец-два без проблем ако таму каде што ќе отидам ќе си ја знае докторот работата и ќе има апаратура да ме прегледа добро. Али ајде прегледот и не е така страшен за плаќање и приватно, рамките и стаклата :eek:, во ГТЦ каде што прашав рамките и стаклата им се небаре злато продаваат, малку поасални рамки + стакла со диоптер и ув заштита 100-150 евра.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Ти благодарам, за двајца ми треба преглед и одредување на диоптер, во приватниве по 1000ка преглед наплаќаат (државно демек 60 денари било), итно многу не е оти немам нешто посебно мака, повеќе превентивно е да не се прошири,мој термин може да го чекам месец-два без проблем ако таму каде што ќе отидам ќе си ја знае докторот работата и ќе има апаратура да ме прегледа добро. Али ајде прегледот и не е така страшен за плаќање и приватно, рамките и стаклата :eek:, во ГТЦ каде што прашав рамките и стаклата им се небаре злато продаваат, малку поасални рамки + стакла со диоптер и ув заштита 100-150 евра.
мислам наевтино е во амбулантата , карши МВР Беко, заборавив како се викаше, дали Железничар ??
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.920
мислам наевтино е во амбулантата , карши МВР Беко, заборавив како се викаше, дали Железничар ??
https://www.zdravstvendomzeleznicar.mk/zdravstveni-uslugi/

-Офталмологија(очно)-компјутеризирано одредување на диоптрија,безконтактно(со воздух) мерење на очен притисок,видно поле(периметрија),преглед на заден сегмент кај дијабетичари,катаракта

ЛЕКАР:Д-р.Маријана Даниќ и

Мед.сестра:Ружица Цветковска Силигунис

на мој термин вика дека нема слободни термини во следните 3 месеци :(
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
https://www.zdravstvendomzeleznicar.mk/zdravstveni-uslugi/

-Офталмологија(очно)-компјутеризирано одредување на диоптрија,безконтактно(со воздух) мерење на очен притисок,видно поле(периметрија),преглед на заден сегмент кај дијабетичари,катаракта

ЛЕКАР:Д-р.Маријана Даниќ и

Мед.сестра:Ружица Цветковска Силигунис

на мој термин вика дека нема слободни термини во следните 3 месеци :(
приватно се ПОЕФТИНИ од сите други, а мислам може и САМО диптер, мала пара е...
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Mozes so moj termin i po privatnive sto imaat dogovor so fondot no naplakaat poskapo odkolku drzavnite za istata usluga.Jas plativ okolu 500 den za site merenja vo Neutomedika zs ne mi se cekashe po drzavnive doktori.Ubavi ramki i stakla pocnuvaat od 4000 den pa nagore.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom