Премногу „внимание“ - добро или лошо за врската?

Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
лошо е и тоа ептен лошо.....ама премногу..а без внимание ниедна врска не може да опстане
 

Superhik

Краде од сиромашните, дава на богатите
Член од
26 јануари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
4
Се што е превише е тапа да...али што ако оставиш да прави што сака? Има две причини за да се жалиш од превише внимание...или стварно те замара(ама замарање она ептен) или сакаш да правиш нешто на страна. Иначе секој човек обожава внимание и немојте да си правите илузии.
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
se sto e preterano ne cini, sakam koa mi posvetuva vnimanie ama so usul,tip na covek sum so moze da mi zdosadi i najsakanoto i najubavoto..
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..сакам мн внимание..хих ми годи ама ипак има мера...некад тоа внимание може да прерасне во еден вид на затвор...да знаае се...каде сум ..со кого сум..шо праем...имав другарка која одвај го откачи...се сакаше да знае...ја убиваше...
..а кога сме со она материјално нели подароци...епа сеа...би сакал она изненада некад...не мора да значи годишнина или роденден да ми поклони нешо...:toe:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
На почеток на врска треба помалце внимание едно. Во посериозна врска треба повеќе внимание ама не до толку секој божји ден да се гледам со неа.
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
i jas go delam mislenjeto deka preteranoto vnimanie moze da pocne da ja gushi vrskata, neli preku 100 sms na den , cvekjinja, podarokcinja....i ne preteruvam so takvite gestovi no od druga strana iam drug vid opsesija...pazi ja koa pominuva preku ulica, kako i u stil "dusi ladno ti e?"....:D:D:D aj lajk tu tejk ker of maj grls, uat ken aj sej
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.882
лошо е лошо знам од искуство :uvo:
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
Премногу внимание ќе го активира нашиот страв од удобност, во природата ни е да не веруваме дека е вистина ако е премногу добро
 
M

MIL

Гостин
Velat sekoe dobro za dobro e pa ke videme jas premnogu vnimanie i posvetuvam a i mi e vozvrateno fala bogu TOP sme sakam taka i da ostane togas ljubovta nikogas nema da umre
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Може и затоа почетокот на врската е највозбудлив, ти годи вниманието на партнерот, иненадувањата, ти праќа смс 2 АМ за да ти кажел дека му недостигаш.....Ама ако вниманието понатаму се претвори во опсесија, „изладуваш“...Затоа секогаш ми се најпривлечни новите изненадувања и предизвици...Кој сака монотинија?!?!:nesvest:
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
mislam deka mnogu parovi preteruvaat so slavenje na sekoj mesec od nivnata vrska.citav na edna strana devojkata idela so deckoto dva meseca i mu napravila ogromno iznenaduvanje torta baloni poraki niz cela soba muzika svekji itn.i uste prasuva kako da go iznenadi naredniot mesec...ne mozam da zamislam kakvo iznenaduvanje go ceka na edna god od nivnata vrska heehhe.navistina sto e premnog premnogu e...se si ima granici pregolemoto vnimanie kolku sto e dobro tolku moze i loso da vlijae na vrskata i da ja zagrozi.ne velam deka ne treba da si posvetuvame vnimanie eden na drug i da pravime slatki iznenaduvanja no se toa da bide vo ramki na normalata taka sekoe iznenaduvanje kje bide mnogu pointeresno i nema da ni zdosadi
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Се шо е претерано, не чинит!Ама љуѓево некако тешко да најдет некоја средина.Ако имат претерано внимание или дотичниот кој го дават то внимание е нешо крив па сеа демек да се извинит (Шо само некош мојт да е добро и + зависит од грешката шо ја напрајл.Не на пример ај сеа ја изневерил типката и да и се извинам секој ден цвеќа ќе и носам) или пак да е многу затрескан чоекот па нејкит типката да се осетит запоставена.И така тој на почеток е тро интересен (секако секој сакат да му е посветено внимание) ама полека со тек на време почвит да здосадвит и кј да е ќе го откачит пошо тој станвит типичен папучар (т.е. ко шо се изјасни некој во темана за папучари, ТОПЛИНКА).Од друга страна пак ак не и се посветвит ич внимание од причини демек јак сум сеа та нек трчат по мене или пак воопшто не е заинтересиран и то и наштетвит на врскаа пошо на почеток предизвик е за некој женски тој да ги потпалвит по малу жарчињата и после ич да не ја рецкат и и та врска ќе завршит по брза постапка.Ко ќе видиш се шо е праено од некоја причина завршвит моментално.Зато само требит да си уживет и двајцата и ко шо им налагет условите се природно, спонтано и не претерано и најубо ќе бидит...
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
И мене не ми пречи вниманието и обожавам кога некој е ангажиран околу мене:kesa: па и ме опсипува со внимание, тоа за мене не е гушење :toe:
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
15
Поени од реакции
2
Се шо е претерано, не чинит!Ама љуѓево некако тешко да најдет некоја средина.Ако имат претерано внимание или дотичниот кој го дават то внимание е нешо крив па сеа демек да се извинит (Шо само некош мојт да е добро и + зависит од грешката шо ја напрајл.Не на пример ај сеа ја изневерил типката и да и се извинам секој ден цвеќа ќе и носам) или пак да е многу затрескан чоекот па нејкит типката да се осетит запоставена.И така тој на почеток е тро интересен (секако секој сакат да му е посветено внимание) ама полека со тек на време почвит да здосадвит и кј да е ќе го откачит пошо тој станвит типичен папучар (т.е. ко шо се изјасни некој во темана за папучари, ТОПЛИНКА).Од друга страна пак ак не и се посветвит ич внимание од причини демек јак сум сеа та нек трчат по мене или пак воопшто не е заинтересиран и то и наштетвит на врскаа пошо на почеток предизвик е за некој женски тој да ги потпалвит по малу жарчињата и после ич да не ја рецкат и и та врска ќе завршит по брза постапка.Ко ќе видиш се шо е праено од некоја причина завршвит моментално.Зато само требит да си уживет и двајцата и ко шо им налагет условите се природно, спонтано и не претерано и најубо ќе бидит...
:je::je::je::je:
potpolno se slozuvam sekoja cest .... kaj e onaa sredina pomegu "gusenjeto" i "posvetenosta(t.n papucarenje)" ... ili ako podobro razmislam kaj e krajot :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom