Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.197
Поени од реакции
9.603
Еве една слика која ја обработив само со мобилен....без употреба на компјутер со поминување низ неколку филтри...

Прегледај го приврзокот 221713
Темава колку што сфатив е повеќе за како ние би ги претставиле фотките на другите членови во натпреварот
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.477
Поени од реакции
8.148
ааааа....малку касно сваќам....

нема везе.....ова пред СЕ го сФаќам како тема кој и каква техника користи....не е на одмет да се напише некое искуство плус
 
Последно уредено од модератор:

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.154
Поени од реакции
8.797
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.477
Поени од реакции
8.148
Sum ja izbrišal slikata...no ne me mrzi da ja iskopam so SD card recovery nekoe programče...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
8.073
Поени од реакции
12.640
...алооооооо Хјустон, се слушаме?
темата е да се коментираат фотографиите кои се во моментот актулени во темата Фото натпревар што во моментот е „ Сувенири на есента“, ај да нацртаме: :D

1573143325518.png

1.) Земам една фотка на @grande-juve по мое мислење што ќе ја направам поубава од актуелната тема на фото натпреварот „Сувенири на есента“, а да не пречам таму во темата со коментари!

1573143347549.png

2.) Ја обработувам и ја постирам тука!

1573143387587.png 1573143425715.png

3.) Ја споредувам со оригиналот!
4.) Објаснувам што сакам да кажам !
( десно,малку скратување на фотката во долниот дел и малку осветлување за да може да се оправда „жолтата река“ како рефлексија од сончеви зраци на жолтите лисија од дрвјата, а не како што е лево оригиналот премногу темно!)
...другите фотографии кои не се во актуелната тема за Фото натпревар околу фотошоп, предлози и бла бла муабет ТУКА има друга тема ( @gjoko-mkd & @AceCaleb :pistoldz::sakasuste::uzi:....:D! )
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.197
Поени од реакции
9.603
дали сакате да има едно гласање помеѓу сите победнички фотографии за 2019? Ако не ќе отворам само тема каде што ќе ги објавам фотографиите :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.154
Поени од реакции
8.797
Too much ќе биде, многу тешко за одлучување, секоја фотка и тематика си е свој момент, не е реално да има најдобра фотка :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.197
Поени од реакции
9.603
Too much ќе биде, многу тешко за одлучување, секоја фотка и тематика си е свој момент, не е реално да има најдобра фотка :D
остај, имав очаен обид да се самопрогласам за апсолутен победник ама во право си. имам толку добри фотки што тешко ќе е да се одбере најдобрата :P
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.197
Поени од реакции
9.603
А, победникот да биде со најголем број лајкови
Да почнеме прбо онака за преглед да видиме кои фотки се па после ако сакаме ќе коменрираме и која е нај
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
8.073
Поени од реакции
12.640
...леле, ми ги украде авторските права, јас ја отворив темава, а му ја препиша на тото као демек негова лееел елеле :duel:
 
На врв Bottom