Предлог за филм со кратка рецензија

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
ПрИтИ_гРл напиша:
Дајте предлог да гледам али навистина убава комедија викендов?
Чекам
„Зелиг“ - Woody Allen
 

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
outcast напиша:


Тотална психоделија! Мноoгу поразлично од она што Walt Disney го имаат претставено во нивната детска верзија. This is the real stuff.
па имало тука некој со добар вкус за филм
гледај го "Food" (краткометражен) - Jan Svankmajer (мајстор на стоп-фрејм анимација)
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
jove_bt напиша:
мистер бин новиот земање никако па цел саат тупеаааааа!!! и само на крајот што се насмеав. потапа филм здравје
mozam da potvrdam,navistina razocaruvacki :(
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Леле поглуп филм немам гледано!! Мислев нешто ке биди нај нај, али разочарувачки...за џабе дадени пари!
 
S

Sagan

Гостин
Hannibal Rising!
Вчера го гледав и цела ноќ око не склопив.
Филмот е не знам кое по ред продолжение на Кога ќе стивнат јагнињата со Ентони Хопкинс.
Ја дава приказната за тоа како човекот се претворил во канибалист.
На гледачите им ја поставува дилемата: би јаделе човечко месо, или не, па дури и поцена да умрете од глад? На тоа ја надоврзува одмаздата.

Кога си размислувам вака, до некаде го оправдувам. За повеќе, има посебна тема за дискусии за овој филм!:smir:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
schtranga напиша:
mozam da potvrdam,navistina razocaruvacki :(
ПрИтИ_гРл напиша:
Леле поглуп филм немам гледано!! Мислев нешто ке биди нај нај, али разочарувачки...за џабе дадени пари!
па не ќе ве лажам јас, многу ГЛУП е филмот. Ако сакате комедија еве да ви препорачам некоја od постарите ''Frostbite''(како студ го знаат сите), Американски Жиголо 1и2. мене лично многу ме бендиса Beerfest ама онака ''машки'' филм е за со друштво гледање е супер, друго Date Moive, Epic Movie, од поновите I think i love my wife-со Крис Рок, ок е филмот. Норбит не е нешо посебно ама ја можи и него. LEt's go to prison и тој е добар и сеа има еден ноФ ќе излегва вториот дел од Брус Олмајти:) со онај глумецот од 40 год. девица ќе биди би требало да е супер.

и ондак то... ако ми текни уште некој ќе допишам

pozdraFFF...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
и предлог за оние што сакаат мистерии и трилери Зодиак, Дистурбиа, Бројот 23 супер се 3те филмови 5ка се!!!
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
The Real Highlander напиша:
Hannibal Rising!
Вчера го гледав и цела ноќ око не склопив.
Филмот е не знам кое по ред продолжение на Кога ќе стивнат јагнињата со Ентони Хопкинс.
Ја дава приказната за тоа како човекот се претворил во канибалист.
На гледачите им ја поставува дилемата: би јаделе човечко месо, или не, па дури и поцена да умрете од глад? На тоа ја надоврзува одмаздата.

Кога си размислувам вака, до некаде го оправдувам. За повеќе, има посебна тема за дискусии за овој филм!:smir:

Уф, кој филм!:) Маестро Ентони Хопкинс.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
¡Átame!

Алмодовар, Викторија Аврил, Бандерас..
Што друго ви треба?
 

Toto_

P.H.D
Член од
27 април 2007
Мислења
65
Поени од реакции
1
интересни сф. The Groundhog Day, Butterfly Effect, и ако има некој што не ги гледал:X-Men
 

KaZaN89

шуруп мајстор
Член од
2 јуни 2006
Мислења
193
Поени од реакции
25
300 - филм на место

нешто постаро:

Rush Hour
Rush Hour 2
Gone In 60 Seconds
Swordfish
Dukes Of Hazzard
Dukes Of Hazzard 2
Unleashed - Danny The Dog
...
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Ronin
Film so Robert De Niro i Jean Reno. Od 1997 godina e filmot ama dobar e.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
"Pearl Harbour"-Според мене еден од најдобрите сценирани филмови за втората светска војна....Исто така има топ глумци...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom