Предлог за серии и кратки рецензии

Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Предлог серија од тип на The Killing ?
Broadchurch и True Detective гледани.
The Missing обавезно! Ти ги напишале претходно повеќето, да ти ги додадам Sharp Objects и Top Of The Lake.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.791
Поени од реакции
33.602
Темава нели е “Предлог серии и кратка рецензија“???
Не само лупни наслов и готово!
„Ептен тазе и одлична засега“ е кратката рецензија. Гинисовиот рекорд за најкратка рецензија е на Леонард Малтин, кој во својот Leonard Maltin's Movie Guide во 1948, за филмот Isn't It Romantic, напишал рецензија која гласела: „Не“ :pos:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
Предлог за Lupin... да се избегне.

Толку бев хајпнат за серијата што после изгледана една епизода нема на кој не ја препорачав. У принцип многу мрзам кога филм/серија се рекреира по книга која е напишана со дејство пред 100 години, едноставно треба да се адаптира приказната за да биде функционална и денес. Карактерот Арсен Лупин, начинот на кој функционирал и неговите акции, можеле само во тоа време да бидат успешни. Серијава има милион дупки во приказната, а исто толку и нелогичности. На кратко би кажал дека серијава е што се може Лупин да направи, а да не го фатат. Па не ме јеби типов у Македонија да функционираше, ќе беше у затвор после 2 дена. И Омар ама ич не ми легна во улогава.

Ако некој го интересираат вакви приказни би препорачал да се прочита книгата. Многу подобро отколку срањево, што за жал ќе оди и со втора сезона.

3/10.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Предлог за Lupin... да се избегне.

Толку бев хајпнат за серијата што после изгледана една епизода нема на кој не ја препорачав. У принцип многу мрзам кога филм/серија се рекреира по книга која е напишана со дејство пред 100 години, едноставно треба да се адаптира приказната за да биде функционална и денес. Карактерот Арсен Лупин, начинот на кој функционирал и неговите акции, можеле само во тоа време да бидат успешни. Серијава има милион дупки во приказната, а исто толку и нелогичности. На кратко би кажал дека серијава е што се може Лупин да направи, а да не го фатат. Па не ме јеби типов у Македонија да функционираше, ќе беше у затвор после 2 дена.

Ако некој го интересираат вакви приказни би препорачал да се прочита книгата. Многу подобро отколку срањево, што за жал ќе оди и со втора сезона.

3/10.
Ја читав книгата пред неколку години и баш се спремав да почнам да ја гледам... 3ка ?!?!? До толку?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
Ја читав книгата пред неколку години и баш се спремав да почнам да ја гледам... 3ка ?!?!? До толку?
Па можеби ради тоа и се разочарав, и јас ја имав читано книгата и премногу очекував. Фориве у филмот се толку евтини, што дури и смешни ми беа. Сериозно циган на семафор подобро ме има прелажано отколку ликов во серијава.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ја читав книгата пред неколку години и баш се спремав да почнам да ја гледам... 3ка ?!?!? До толку?
Па можеби ради тоа и се разочарав, и јас ја имав читано книгата и премногу очекував. Фориве у филмот се толку евтини, што дури и смешни ми беа. Сериозно циган на семафор подобро ме има прелажано отколку ликов во серијава.
За која книга зборувате? На имдб не пишува дека е по книга.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom