Предлог за серии и кратки рецензии

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
The marvelous Mrs.Maisel е одлична.
Зеде Глобус мислам годинава, па решив да ја ѕирнам.
Стандард богата домаќинка од 50ти години во ЊуЈорк пробува да се пробие во светот на комичарите откога сфаќа дека ја бива за тоа.
Епизодите се подолги, 55 минути просек, не е стандард комедија што ќе ви растерети памет, што за мене е повеќе плус, али секој различно гледа на тоа. Актерите се супер сите, провладува комична нишка низ сите дијалози, кои се многу паметно напишани. Се на се, мислам дека е една од подобрите серии од минатата година.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Edha нова серија на Нетфликс од интернационална продукција. Нетфликс во последно време се почесто излегува со неАмерикански серии, а овојпат на ред е Аргентина. Во серијата се работи за дизајнерката Едха Абади која заедно со нејзиниот татко водат модна агенција и дизајнираат облека под марката Едха, и имаат финансиски проблеми, како и лични проблеми поради смртта на мајката на Едха. На другата страна го имаме Тео и неговиот брат, кои се имигранти, доаѓаат во Буенос Аирес по подобар живот од некоја централно-американска земја (глумецот е Шпанец, па малку му е фејк Porteño акцентот). Просечна серија од 10 епизоди, премногу ми беше како теленовела.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
La casa de papel

https://www.imdb.com/title/tt6468322/

15 епизоди изгледани за 2 дена. Ми остануваат уште 4 епизоди за да ја завршам втората сезона. Не ми се дочекува, чекам превод хрватски/српски за последниве епизоди. Нетфликс денес најави и трета сезона, иако претходно имаа најавено завршеток на серијата со првите две сезони. Без здив ве остава серијава (ме вртати во деновите од Призон брејк). Најтопла препорака
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
La casa de papel

https://www.imdb.com/title/tt6468322/

15 епизоди изгледани за 2 дена. Ми остануваат уште 4 епизоди за да ја завршам втората сезона. Не ми се дочекува, чекам превод хрватски/српски за последниве епизоди. Нетфликс денес најави и трета сезона, иако претходно имаа најавено завршеток на серијата со првите две сезони. Без здив ве остава серијава (ме вртати во деновите од Призон брејк). Најтопла препорака
Имам изгледано 13 епизоди(не сум сигурен).
Последно што гледав е кога полицијата ја најде куќата и тоа што го најде на таванот.
Ги гледав онлајн првите епизоди потоа симнав и најдов преводи.
После оваа случка што ти ја кажав со куќава,колку епизоди имаш изгледано?Ај ако сакаш прати ми каде си ја гледал онлајн или торент.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Имам изгледано 13 епизоди(не сум сигурен).
Последно што гледав е кога полицијата ја најде куќата и тоа што го најде на таванот.
Ги гледав онлајн првите епизоди потоа симнав и најдов преводи.
После оваа случка што ти ја кажав со куќава,колку епизоди имаш изгледано?Ај ако сакаш прати ми каде си ја гледал онлајн или торент.
Првата сезона е 9 епизоди, но Нетфликс ги меша сцените и ги дели и испаѓаат 13, втората сезона е 6 епизоди, нз колки се на Нетфликс, и ги имаш овде.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Safe - Нова Британска серија на Нетфликс во копродукција со Канал+ Франција. Во серијата глуми, на сите омилениот им сериски убиец, Декстер ака Мајкл Ц Хал. Секако со Британски нагласок. Се работи за самохран татко, кој после смртта на својата сопруга се соочува со проблеми во семеството со неговите две ќерки. Заплетот се случува кога мистериозно исчезнува поголемата ќерка и тој се обидува да ја пронајде, притоа откривајќи ги тајните на сите вмешани, во малото градче и во т.н gated community. Серијата има 8 епизоди.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Killing Eve.
Детективско-психопатска драма со многу комични моменти.
Првава сезона ќе има 8 епизоди, утре излегува шестата. Траат по 40 минути, не се ни осеќа кога поминува епизодата.
Има некој шмек серијава, не дека нема ваков жанр застапено по телевизииве, али оваа барем мене ми задржува внимание и едвај чекам нова епизода.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Имам изгледано 13 епизоди(не сум сигурен).
Последно што гледав е кога полицијата ја најде куќата и тоа што го најде на таванот.
Ги гледав онлајн првите епизоди потоа симнав и најдов преводи.
После оваа случка што ти ја кажав со куќава,колку епизоди имаш изгледано?Ај ако сакаш прати ми каде си ја гледал онлајн или торент.
Money heist epizida 12,13,14,15 nekoj da no pusti link od prevodi,srpski,hrvatski,bosanski,ne mozam Nikako da najdam

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Money heist epizida 12,13,14,15 nekoj da no pusti link od prevodi,srpski,hrvatski,bosanski,ne mozam Nikako da najdam

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
Спушти ја верзијата со 13 епизоди и ги имаш преводите за сите епизоди, како и за втората сезона која има 6 епизоди. Преводите можеш да ги најдеш на www.titlovi.com
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Спушти ја верзијата со 13 епизоди и ги имаш преводите за сите епизоди, како и за втората сезона која има 6 епизоди. Преводите можеш да ги најдеш на www.titlovi.com
Tie I go imam,znaci 13 se,posle odma 2 da ja pocnuem take?malce nejasno mi e,po 42-43 minuti traat,kakva e taa verzija so 15 epizodi ,po kolku traat?da ne propustam nesto ili Vednas pose 13 na vtora sezona da idam?

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Tie I go imam,znaci 13 se,posle odma 2 da ja pocnuem take?malce nejasno mi e,po 42-43 minuti traat,kakva e taa verzija so 15 epizodi ,po kolku traat?da ne propustam nesto ili Vednas pose 13 na vtora sezona da idam?

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
Првата сезона нетфликс верзија содржи 13 епизоди, а втората сезона нетфликс верзија содржи 6 епизоди.
Јас овие верзии ги спуштив и за нив најдов превод:
La.Casa.de.Papel.S01.1080p.NF.WEB-DL.DDP2.0.x264-Mooi1990
La.casa.de.papel.S02.1080p.NF.WEB-DL.AAC2.0.x264-CasStudio
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Pisi money heist sa prevodom na google i prviot link ako ne se snajde ne se akaj ne simnuvaj/baraj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom