Предвремени избори!

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Така де, Бучко без спротивставување сакаше да им го шитне Илинден на бугарите
Po bugarska parija od dpmne ne postoi u MAKEDONIJA

Долгови, кои СДСМ ги направи...

Od vasiot vojvoda (ljubco) gi nasledivme
Ма ти не би чекал ни ден, одма би се прекрстил...ама пусти вмровци...името не го даваат...
Koj se tie vmrovci so ne go davaat imeto koga pola partija ima bugarski pasosi.

P.SNa izborive ke ve pregazime kako fap zaba:baeh:

1.Ако ВМРО се толку неспособни зашто тогаш не сакате да си одат?

2.Зашто да бидат уште 2 години на власт?

3.Зашто тогаш НЕ за предвремени избори?

4.Ако ВМРО турка предвремени избори бидејќи има добар рејтинг уште колку време ќе треба да почекаме за да им порасне рејтингот на СДС па да организираме избори?

5. Доколку името и онака ќе се смени 100% без разлика кој е на власт тогаш зашто против предвремени избори?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Не бе, не се плаши сдсм од избори..Па си имаат они гласачко тело составено од 1000, ма чак можда и 2000, пензионери кои ни сами не знаат зашо гласаат за нив(ваљда импут во мозокот од СФРЈ-една партија за цел живот- механички принцип)+група сдсм-ОВЦИ кои од штаб директно се носат на гласачките места.
ТоБ се, гајле немаат
 

nacional

непобедлив
Член од
3 октомври 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Taka zborat kaj vas u stab deka 80% od narodot go saka bokserot za premier ama izgleda se lazete :drk:
Е ќе видиме кој лаже а кој не, 65 паретници ке освои ВМРО ДПМНЕ на ќело со Никола Груевски
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
1.Ако ВМРО се толку неспособни зашто тогаш не сакате да си одат?

2.Зашто да бидат уште 2 години на власт?

3.Зашто тогаш НЕ за предвремени избори?

4.Ако ВМРО турка предвремени избори бидејќи има добар рејтинг уште колку време ќе треба да почекаме за да им порасне рејтингот на СДС па да организираме избори?

5. Доколку името и онака ќе се смени 100% без разлика кој е на власт тогаш зашто против предвремени избори?
1.Затоа што не може СДС да дојде на власт
2.За да имаат време на курвински начин како и во минатото да створат „услови„ за широка коалиција и смрадовите да влезат во власта а на избори тоа неа да биде.
3.Затоа што ке ги изгубат пратеничките кревети на кои спијат сега.
4.Тоа ке може да ти одговорат изгледа само твоите внуци :pos:
 

nacional

непобедлив
Член од
3 октомври 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Ako osvojat 65 pratenici ja te castam so sakas
нема потреба бе ЛИЦЕ ја ке те частам шо сакаш и колку сакаш ако сакаш уште сега, бидејки се знаит кој че победи
 

B.C

Член од
29 март 2008
Мислења
62
Поени од реакции
2
нема потреба бе ЛИЦЕ ја ке те частам шо сакаш и колку сакаш ако сакаш уште сега, бидејки се знаит кој че победи
Ja znam koj ke pobedi ama siguren sum deka ne e toj so e na tvojot avatar :pos:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
7
Ja znam koj ke pobedi ama siguren sum deka ne e toj so e na tvojot avatar :pos:

Па ако знаеш не се срами кажи,може уште сега по партиските штабови се организирате како и на кој начин да ги полните кутиите за да дојдете на власт.:zlo:
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Битно е се договориле да земаат плата од собрание и понатаму :tapp:

Ги заболе нив сите за народот и за Македонија:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Оооооооо,дај кажи ми кој ке победи, за да знам колку пари да ставам на него.
Според статистиката(до сега), види на кој да не ставаш пари

ВМРО-ДПМНЕ+коалиција - 65.12%
СДСМ+коалиција - 5.81%
:pipi:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Ете ти, годишна стапка на инфлација од околу 7% (ова штом е од завод за статистика ондак ралунај вистниска 8,5 - 9 пошто знам како се добиени овие 7 посто - по телефон),а еве ти


Инфлацијата во месец март стигна до двоцифрена бројка. Според податоците од Државниот завод за статистика, инфлација во март изнесува 10,2 отсто.


Кога сме веќе кај бугарите
Љубчо стана бугарски државјанин


Долгови, кои СДСМ ги направи...
Основна мисла во економијата - без инвестиции нема развој,а особено не кога правиш држава, и оформуваш своја валута.
А тие пари + провизии (Окта, МТ) - околу 500 милиони "Таткото на Вмро-Дпмне" си ги префрли на својата сметка додека крстарел на јахтата на газдата на Окта.

TpH_Bo_OkO напиша:
Какошто е во секоја европска земја, воедно и во САД, така и во Македонија. Чудно како ти сметаат овие работи, а се стремиш да станеш европски граѓанин...
Прошетај малце на запад, па ќе видиш дали "млад" возач може или неможе да вози само после 11 или неможе. Не збори на памет.

TpH_Bo_OkO напиша:
Затоа направија противуставен универзитет - Мала Речица...
Не направија никаков противуставен универзитет. Но, не направија ни г`з преку глава Штипски универзитет, чии простории сеуште се пренаменуваат од пионерски дом. Не дадоа ни идеја за огромна црква насред центар, не ставија ни кичерајски антички фигури пред влада
(незнаеш внатре дали е музеј или влада), нити ги преименуваа аеродромите, ни "случајно" се поклони шефот ви пред картата на Голема Македонија, ни "случајно" го ставија лавчето во спортска сала изградена од јавни пари (со ваши пари ич не ми е гајле што ќе градите и како ќе изгледа)

TpH_Bo_OkO напиша:
Ма ти не би чекал ни ден, одма би се прекрстил...ама пусти вмровци...името не го даваат...
Јас како и да се викам ќе знам кој сум и што сум. А утре кога нема да бидеме ни во ЕУ ни во НАТО, ти ќе им објаснуваш на нашите деца зашто немаме леб на маса, дозвола да мрднеме надвор од Република Македонија (битно е името нели),зашто сме последно шупле на Балканот (порано според приказни ќе знаат дека не сме биле) и зашто најзатуцаната општина во Косово има поголем буџет отколку цела Република Македонија

TpH_Bo_OkO напиша:
Обединета европа? Онаа за која погоре викаш дека има дебилни закони за возачи под 21 година??
Прочитај го постот поубаво, ќе видиш дека такво нешто не сум кажал, ако ти тоа така си го сфатил - твој проблем.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Предвремени избори би постигнале неколку ефекти:

1. Ќе покажат колку сме страшно нестабилни
2. Ќе оттргнат влијание на политичарите од вистинските проблеми кон кампањи
3. Ќе потрошат упм* многу пари кои ионака ги нема
4. Нема да сменат ништо на подобро (според првите 3 точки баш напротив)

Доволно ?
 
Член од
1 декември 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Значи стварно чуден народ сме, не знаеме ни самите ние шо сакаме. Сите се правиме патриоти и ќе го штитиме до гроб името наше Македонско а ваму едни со други ќе се испотепаме за едни досадни и 20 години исти политички партии, со исти луѓе. Па каде е тука логиката? Како може нешто да зачуваме ако самите се испотепаме едни со други? Вој ќе бил на власт - тој ќе бил. Па дајте ви се молам, кој сака нека биде на власт, само нека има народот од шо да живее, да може да работи, името да не се смени. Сега Америка и компанија сака да ни помогне да решиме наш проблем, а ние тука ќе се убедуваме кој ќе победи. Сваќам дека во секоја нормална демократија треба да има повеќе политички партии, ама сепак тие нека не ни биде главна цел во животот, и ако соседот е од друга политичка партија да му посакаме да цркне, а сепак и тој е наша МАКЕДОНСКА КРВ.
Сеа да се вратам малце на темата. Сметам дека предвремени избори имаат и добри и лоши страни. Ќе се изгуби драгоцено време за реформи за ЕУ и НАТО. Требаше првен името да се реши а после избори. Сега кога ќе бидеме со техничка влада, таа не ќе може да донесува значајни за државата закони. Значи најмалку 3 месеци ништо од реформи. А позитивно овој процес би требало да го доведе Собранието на РМ на ниво кое заслужува- НАЈВИСОК ЗАКОНОДАВЕН ДОМ, да може нормално да работи како што осмислено. Сепак имаме политичари па ќе видиме како ќе постапат. Нас ни останува само да чекаме .....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom