Предавање на Др. Слаѓана Велков

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Денес во 16:15 на Алфа ТВ во емисијата Во прво лице ќе гостува Др. Слаѓана Велков
 
С

Само Човек

Гостин
Како бе така? Што се случи?
Свака част за советите што ги дели али не е добро што од луѓето создава фанатици.
--- надополнето: 9 април 2012 во 16:10 ---
Сератонинот може да се создаде само ако има организмот триптофан.Тука сваатив дека таа почнала да промивира религија.Когаа на фб групата ја прашав зошто не советува билки, природни лекови туку само еден зеолит(кој го рекламира), и кога прашав зошто не им давана луѓе кои не можат да гледаат у тоа сонце храна која содржи триптофан бев блокиран со одговор не сакала навреди. Ми стана јасно дека со шири фанатизам кај луѓето за сонцето, што е случај во индија.Кога почна да кажува дека јогата носи духовен мир веќе ми беше јасно. Untitled.png
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.283
затоа сме луѓе,поседуваме свест,знаење и распознавање,во секој случај можат да бидат добредојдени некои искуства и знаења од ваквите луѓе,ама кога сакаат да ме заведат и убедат во некое лично убедување - страшно се нервирам

јас решив да пробам со сангејзингот што го промовираат,што можи да изгуби човек - само очите :pos:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.069
Поени од реакции
3.205
з

јас решив да пробам со сангејзингот што го промовираат,што можи да изгуби човек - само очите :pos:
Не кажаа дека ако го употребуваш сајгензингот дека добиваш и бесплатен курс за учење на брајовата азбука?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.283
Не кажаа дека ако го употребуваш сајгензингот дека добиваш и бесплатен курс за учење на брајовата азбука?
дечко да не претеруваш случајно ?! ако ти нешто не одобруваш и не знаеш дали делува и како делува те молам немој да коментираш без потреба,или му реплицирам лично на Бог ?!
 
С

Само Човек

Гостин
Не кажаа дека ако го употребуваш сајгензингот дека добиваш и бесплатен курс за учење на брајовата азбука?
има ефект али некои луѓе бог го заменија со сонцето, тука е лошото.Јас намалив на 5 мин сабајле и навечер и тоа е сосема доволно.45 мин се илуза, нешо ко плацебо. И човек кој достигнал 45 мин убеден е дека има духовн мир иако во животот му се важни материјални богатства и нема помогнато на 10 луѓе.Сепак тој за себеси за смета дека е бољи човек од некој кој им помага на сиромашните, дели љубов и има чисто срце.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.283
има ефект али некои луѓе бог го заменија со сонцето, тука е лошото.Јас намалив на 5 мин сабајле и навечер и тоа е сосема доволно.45 мин се илуза, нешо ко плацебо. И човек кој достигнал 45 мин убеден е дека има духовн мир иако во животот му се важни материјални богатства и нема помогнато на 10 луѓе.Сепак тој за себеси за смета дека е бољи човек од некој кој им помага на сиромашните, дели љубов и има чисто срце.
морам оф,пошто не може да ти се испрати ПП......како практикуваш најточно и од што си видел аир(сангејзинг)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
И сангејзинг е поефикасно од една обична прошетка во парк...
Жити се,ја гледав на Јади Бурек и толку беше контрадикторна со некои работи ми идеше да се пријавам на телевизија и да ги откријам сите факти пред неа.
Ама ако,такви луѓе брзо растат и брзо умираат :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
20
Поени од реакции
0
Јас гледав да ви кажам ама проблемот со очите, не сакам да кажам дека ми е влошен, но подобрен не ми е! Стигав до повеќе од половина час и преубаво се чувствував, опуштено, возвишено, блажено, прекрасно, ама не можам да кажам дека ми помогна здравствено со нешто особено.
За Докторката не би рекол ништо лошо, жената има добра намера, помага, но дефинитивно не се согласувам со јадење само свежа храна. Едноставно не!
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Јас гледав да ви кажам ама проблемот со очите, не сакам да кажам дека ми е влошен, но подобрен не ми е! Стигав до повеќе од половина час и преубаво се чувствував, опуштено, возвишено, блажено, прекрасно, ама не можам да кажам дека ми помогна здравствено со нешто особено.
За Докторката не би рекол ништо лошо, жената има добра намера, помага, но дефинитивно не се согласувам со јадење само свежа храна. Едноставно не!
Си се чувстувал подобро затоа што си бил во природата,си гледал зелена површина и сонцето го подигнува Витамин Д кој и те како ја афектира психичката состојба кај индивидуата.
А за др.Велков нема лоша намера,ама советите што ги дава мора барем да се корекни а не пристрасни и научно не основани...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.864
Поени од реакции
7.551
Си се чувстувал подобро затоа што си бил во природата,си гледал зелена површина и сонцето го подигнува Витамин Д кој и те како ја афектира психичката состојба кај индивидуата.
А за др.Велков нема лоша намера,ама советите што ги дава мора барем да се корекни а не пристрасни и научно не основани...

Стеване цар си, на фитнес тренери им држиш час тренерски, а на професионални нутриционисти им предаваш за исхрана :icon_lol:.Инаку прв пат на јутуб ја гледав денеска, жената е страв и почит, импресиониран сум а ретко се случува тоа.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Кажи ми како се споредува со професорка на земјоделски факутет?
Ја изеде со контра аргументи.
Иначе ако е толку мила и добра зашто веќе не го препорачува зеолитот?
Знаеш колку имаа бубрежни болести само од нејзините совети?
Што се последиците од нејзинотата анти-научна заблуда за вакцините,ГМО и за се што има медицината постигнато до сега?
Ако е толку стручна нема да живее во Арапските земји и нема да проповеда псевдонаука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom