Предавање на Др. Слаѓана Велков

Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.532
Поени од реакции
858
Утре на 02 Април 2012 со почеток во 17:00 кај езерцето спроти јужната трибина на градскиот стадион ке држи предавање докторката Слаѓана Велков.Повелете на оваа средба затоа што ќе дознаете многу работи што не сте ги знаеле досега во официјалната медицина.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.532
Поени од реакции
858
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.532
Поени од реакции
858
Не.Јас лично ги молам да дојдат сите дипломирани лекари што се членови на форумов и што се против алтернативната медицина пред сите насобрани граѓани да влезат во дискусија со неа и да докажат дека таа манипулира а тие се оние што се грижат за здравјето на луѓето па на крајот ѓраѓаните нека оценат кој лаже а кој кажува вистина.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.532
Поени од реакции
858
априлилили?
Дојди па со свои очи ќе видиш дали е априлилили или не.На крајот ќе има и фотографии постирани на фејзбук.Жената има 48 години и не ја интересираат априлски шеги.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.009
Поени од реакции
3.135
Не.Јас лично ги молам да дојдат сите дипломирани лекари што се членови на форумов и што се против алтернативната медицина пред сите насобрани граѓани да влезат во дискусија со неа и да докажат дека таа манипулира а тие се оние што се грижат за здравјето на луѓето па на крајот ѓраѓаните нека оценат кој лаже а кој кажува вистина.
Алтернативната медицина не лекува веќе дијагностицирани сериозни медицински состојби, единственото што може да го даде е совет како превенција (мада и тоа не е некаква гаранција)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.532
Поени од реакции
858
Не сакам да навлегувам во дискусии туку само сакав да ги информирам сите заинтересирани што сакаат лично да ја запознаат докторката дека утре ќе имаат шанса да го сторат тоа.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
96
Поени од реакции
20
Утре на 02 Април 2012 со почеток во 17:00 кај езерцето спроти јужната трибина на градскиот стадион ке држи предавање докторката Слаѓана Велков.Повелете на оваа средба затоа што ќе дознаете многу работи што не сте ги знаеле досега во официјалната медицина.
Дали ќе има вонекој друг град предавање?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.532
Поени од реакции
858
Дали ќе има вонекој друг град предавање?
Оваа година планира во Битола,Прилеп,Струмица,Неготино бидејќи има огромен интерес од страна на граѓаните но за тие посети благовремено ќе бидете навреме информирани.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.671
Поени од реакции
6.188
Бидејќи гледам дека дотичната (сакам да бидам) доктор Слаѓана е од Србија...дали има дозвола за работа во Р.Македонија....или на диво продава ветер и магла...па бидејќи се плаши да изнајми простор...прави собири по паркови?
--- надополнето: 1 април 2012 во 22:30 ---
Не.Јас лично ги молам да дојдат сите дипломирани лекари што се членови на форумов и што се против алтернативната медицина пред сите насобрани граѓани да влезат во дискусија со неа и да докажат дека таа манипулира а тие се оние што се грижат за здравјето на луѓето па на крајот ѓраѓаните нека оценат кој лаже а кој кажува вистина.
би ја цитирал дотичната госпоѓа од едно нејзино предавање "Ово предавање је едукативне природе. Није намењено дијагностиковању, лечењу или превенцију ниједне болести. Ако сте болесни потражите савет вашег лекара"
http://www.youtube.com/watch?v=kQXGWTrb-jU

Мислам дека ова кажува се и не е потребна понатамошна дискусија
 
С

Само Човек

Гостин
Бидејќи гледам дека дотичната (сакам да бидам) доктор Слаѓана е од Србија...дали има дозвола за работа во Р.Македонија....или на диво продава ветер и магла...па бидејќи се плаши да изнајми простор...прави собири по паркови?
--- надополнето: 1 април 2012 во 22:30 ---
Мислам дека ова кажува се и не е потребна понатамошна дискусија
таа е докторка по општа пракса,можда те има прегедувано ко помал, значи не сака да биде туку е докторка.Има стаж во мк т.е. има работено во градската болница. Е сега жената е толку хумана што не сака да стави карта на нејзиното предавање па затоа е во парк. поздрав
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.532
Поени од реакции
858
Неутралните граѓани се тие на кого ќе му веруваат а на кого не но ти гарантирам со глава дека полека но сигурно луѓето се повеќе веруваат во алтернативната а се помалку во официјалната медицина затоа што огромен број на факти постојат дека со години некој вршел манипулации за сметка на нивното здравје.
 
С

Само Човек

Гостин
Утре е светски ден на аутизот, ваљда нешо за тоа што е причината за аутизмот ќе биде предавањето.Многѕ е жално што доктрите се пелтечат а немаат лице да испаднат на дуел со вакви луѓе. На татко ми докторот кога го викнав да каже аргумент рече што да кажам све е вистина , али тоа е , човекот децата не му се вакцинирани што е за почит.
 
На врв Bottom