Прв приватен универзитет - Европски универзитет

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Здраво,планирам да се запишам на информатика.Гледам од оваа година цената им е намалена на 1000е, ме интерсира колку се други трошоци на факултет и дали вреди да се запишам.
Јас сум на Европски веќе 2 години. Можам што сакаш да ти кажам, од реална гледна точка, а не од реклами и триста чуда. Само постави ми конкретни прашања пошто има да се дискутира бајаги инаку. Ја само едно ќе те прашам - доколку стварно имаш желба за учење, колкава ти е истата и во која насока/смер/дел од информатиката сакаш да се усовршиш? (бази, програмирање, графика итн итн итн) ?
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1
Завршувам втора година средно и се размислувам уште од сега и планирам да се запишам на европски смер стоматологија
Дали некој од тука е на смеров или планира да се запишува ? Сакам повеќе информации.
 
Член од
21 мај 2010
Мислења
70
Поени од реакции
29
Има ли некој што го има положено Сигнали и Системи предметот од прва година, јас 3 пати го полагам и не можам у курац, некој да ми помогне?
јас сум прва година и мене џеков ме остави на испит па ќе видиме како ќе биде ама не верувам дека ќе поминам врска си неам,глупости у боја собирање и одземање на сигнали божее
 

InTr0

138 bpm
Член од
28 јуни 2007
Мислења
90
Поени од реакции
8
Ќе може некој да ми каже кои професори предаваат во 1 семестар?

1. Вовед во организација на компјутери
2. Математика 1
3. Вовед во програмирање
4. Интернет технологии
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Ќе може некој да ми каже кои професори предаваат во 1 семестар?

1. Вовед во организација на компјутери
2. Математика 1
3. Вовед во програмирање
4. Интернет технологии
1. Томислав Џеков
2. Здравко Стојановски
3. Ирена Скрческа (асистент и проф мислам)
4. Билјана Перчинкова ваљда
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Кој се трошоците на една година за вонреден студент кој што е вработен?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас имам неколку прашања околу Европскиов факултет..........

1. Дали е вистина дека една година е 999 евра за сите смерови и дека е лесно учењето, а истовремено и не паѓаш на ниту еден испит?

2. Што ако еден ден факултетот се распадне? Дали тогаш дипломата продолжува да ти важи/да ти ја признаваат?

3. Дали човек кој не полагал матура, туку положил завршен испит, а потоа паузирал одредено време може да се запише на овој факултет?

4. Дали е вистина дека на факултетот 90% од студентите се Турци?

5. Кои се предностите, а кои се маните во однос на државниот факултет?

:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
И викаш 22 години си?
24:) Јас не запишав факултет, но чисто онака прашувам, зошто имам многу муабети слушнато, па ме интересира дали сето тоа е вистина или тоа е само едно обично зацрнување на приватните факултети:)
 
C

cige

Гостин
24:) Јас не запишав факултет, но чисто онака прашувам, зошто имам многу муабети слушнато, па ме интересира дали сето тоа е вистина или тоа е само едно обично зацрнување на приватните факултети:)
Разликуваш факултет и универзитет?
 
W

whatever1

Гостин
ќе може некој да ми каже повеќе информации за универизтетов? дали е признаен? дали вие што завшивте најдовте работа и сл. и ако има некој на графички дизајн нека каже искуство. :)
 
Член од
4 јули 2016
Мислења
13
Поени од реакции
2
Дали на еурм има стипендии за студенти кои постигнале одличен успех во средно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom