Прв приватен универзитет - Европски универзитет

Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Ме интересира дали има овде некој од постарите генерации,што отишол на апсолвентска екскурзија со друга агенција,а не со таа што е наметната од Европски? Дали му правеле проблем за полагањето,односно дали му ги преместиле и него полагањата ?
 
Член од
21 мај 2010
Мислења
70
Поени од реакции
29
Да се пофалам и ја се запишав на Европски за информатика (софтверско инженерство)
па ќе видиме како ќе биде :D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Има ли некој што го има положено Сигнали и Системи предметот од прва година, јас 3 пати го полагам и не можам у курац, некој да ми помогне?
 
Член од
28 јануари 2011
Мислења
33
Поени од реакции
36
Па еве го си почна да си работи пак како што треба сега што нема доволно студенти валјда дека е скапо :)
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Ми треба помош има некој запишано на постдипломски на арт и дизајн нека ми пиши порака
 
C

cige

Гостин
Има околу 500 турци запишано, така да кризата е надмината, се очекува бројот да расте секоја година.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
Финансиско моделирање во Excel

Практични примери базирани на познати теоретски концепти од областа на финансиите, банкарството и пазарот на капитал

Обуката ќе се одржи на 22 и 23 февруари (сабота и недела) со почеток во 10 часот

Повеќе информации на: http://educorner.mk/?page_id=227

 
Член од
27 април 2005
Мислења
2
Поени од реакции
0
дали некој знае како се пополнува дневник за практична настава на еурм?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
дали некој знае како се пополнува дневник за практична настава на еурм?
Ништо посебно, или идеш на пракса редовно/официјално или ако работи некој близок во некоја фирма нека ти запише како да си идел.. Мада боље е да си идеш. И си пишува у дневникот, секој ден што си работел, како си работел и каде си работел и само пополнуваш. На крај треба да ти се потпише овластено лице и готово.
 
Член од
29 март 2011
Мислења
105
Поени од реакции
19
Здраво,планирам да се запишам на информатика.Гледам од оваа година цената им е намалена на 1000е, ме интерсира колку се други трошоци на факултет и дали вреди да се запишам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom