Прв пат во Грција

S

sramezliviot blesavko

Гостин
Секако дека ти треба, прво полномошно кај нотар 300 денари, после во АМСМ меѓународно полномошно 500 денари 365 денови, а тоа од кај нотарот ти е доживотно
abe kakov notar na bilo koj tehnicki pregled po pravilo treba a inace sto e prisuten sopstvenikot toj odgovara na kogo go dal voziloto do tebe na sediste ke potvrdi koj e koj
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Некој искуство за мобилен интернет со при пејд дали има и како се движат цените?
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Имам едно прашање ако може некој да ми одговори.

Како може да се дојде до интернет во грција а тоа да не е wireless.
Мислам на она преку нивните оператори..да се купи картица и да имаш интернет 10 дена.

дали има некој кој може да објасни од кој оператор да се земе картичка и колку би коштало тоа ?
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Здраво дечки,
има некој број на телефон мејл или препорака за апартман во Полихроно/Ханиоти/Пефкохори? И ако има која цена е отприлика.
 
Член од
5 јули 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Добар ден, добри луѓе!;)
Следната недела планирам да идам ѕа Неи Пори.
Ми треба некој со бил да ми препорача некој Апартман или куќа приватно да биде без резервации.
фала од напред!:)
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
дaли мoжaм нa грaницa дa извaдaм зелен кaртoн и меѓунaрoднa вoзaчкa и aкo мoже штo дoкументи ке ми требaaт ?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.844
Ќе одам во Грција со автобус, ама таму планирам да изнајмувам кола. Дали ми треба меѓународна возачка дозвола?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.844
Секако, зошто воопшто такво прашање.
Прашувам пошто не знаев дали само на граница бараат или треба и за таму. А и на граница сум приметил дека одамна не побарале да видат.
 
C

cige

Гостин
Прашувам пошто не знаев дали само на граница бараат или треба и за таму. А и на граница сум приметил дека одамна не побарале да видат.
Да брат, меѓународната возачка е документ за идентификација за на граничен премин, а пасошот за додека управуваш моторно возило. Или не, обратно?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.844
Да брат, меѓународната возачка е документ за идентификација за на граничен премин, а пасошот за додека управуваш моторно возило. Или не, обратно?
А кој рече дека меѓународна возачка е средство за идентификација на граничен премин? Не ми ставај зборови во уста. Само кажувам дека порано бараа и меѓународна возачка на граница, исто како што бараат зелен картон.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.502
Поени од реакции
7.600
Само кажувам дека порано бараа и меѓународна возачка на граница, исто како што бараат зелен картон.
Штом одиш со автобус , логично дека не ти бараат меѓународна возачка на граница . Возачка ти е потребна кога ќе го изнајмиш автомобилот.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.844
Штом одиш со автобус , логично дека не ти бараат меѓународна возачка на граница . Возачка ти е потребна кога ќе го изнајмиш автомобилот.
Знам за првото, за второто ме интересираше. Фала.
 
Член од
10 август 2016
Мислења
24
Поени од реакции
8
Имам едно прашање ако може некој да ми одговори.

Како може да се дојде до интернет во грција а тоа да не е wireless.
Мислам на она преку нивните оператори..да се купи картица и да имаш интернет 10 дена.

дали има некој кој може да објасни од кој оператор да се земе картичка и колку би коштало тоа ?
Za internet vo Grcija----sekoj kafic pokraj plazata ima svoj internet,sedni si na legalkata i nekoj ke dojde da te ponudi so pijalok ama ti kazi deka samo za kratko ti e potreben internet i ke ti ja dadat lozinkata bez obvrska da naracuvas nesto.Do sega nikoj ne me odbil,nekogas sum naracal nesto a nekogas ne.Na krajot od denot e najzgodno vreme za toa.Ako slucajno ne upali kaj edni togas samo premesti se kaj sosedniot kafic i povtori ja procedurata,ne e problem,nema potreba da ti e nezgodno,za nekoe vreme toa ke bide nasekade besplatno i dostapno za site nasekade.[DOUBLEPOST=1471006238][/DOUBLEPOST]
Прашувам пошто не знаев дали само на граница бараат или треба и за таму. А и на граница сум приметил дека одамна не побарале да видат.
Nikoj do sega ne mi pobaral megjunarodna vozacka dozvola,neli e biometriska so site evropski marifeti ! ili samite si go barame da ne gnjavat Grcite...takva vozacka imaat site vo Evropa!
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Може некој да ми прати локација од Лутраки бањата, google maps ми дава од некое гратче на Пелопонез.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom