Прашања поврзани со Android Market (Google Play)

  • Креатор на темата nikola2004mkd
  • Време на започнување
Член од
17 декември 2020
Мислења
17
Поени од реакции
2
Здраво дечки сакам да прашам зошто на Play Store на мојов телефон неможам да ја најдам апликацијава Call Recorder - Cube ACR, имам Samsung Galaxy A50 SM-A505FN кај други телефони послаби од мојот ја има а кај мене не? Ми треба да ја инсталирам ама не ми да ја дава.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Постои ли апликација за цена на горивата за други држави? Ми треба да има и за Србија.

За Македонија знам постои Gorivo.mk
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Постои ли апликација за цена на горивата за други држави? Ми треба да има и за Србија.

За Македонија знам постои Gorivo.mk
Имаат скоро сите држави мобилни апликации од ваков тип.
Еве на кратко, за повеќе гоогле и ќе најдеш за секаде цени.
итн...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Имаат скоро сите држави мобилни апликации од ваков тип.
Еве на кратко, за повеќе гоогле и ќе најдеш за секаде цени.
итн...
Ја пробав првата за Србија ама не ми дава цени. Дали тоа работи само преку GPS па тогаш ти вади цени?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Ја пробав првата за Србија ама не ми дава цени. Дали тоа работи само преку GPS па тогаш ти вади цени?
Сем некој апдејт да не направиле инаку не.
Зумирај на мапата на пр. Белград и треба да ти ги појави сите пумпи во околина, кликни на пумпата и ќе добиеш цени, инаку имаш да избереш дали преку ГПС или рачно (без активен ГПС).
Еве видео за апликацијата, мислам дека ќе ти биде од корист.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Сем некој апдејт да не направиле инаку не.
Зумирај на мапата на пр. Белград и треба да ти ги појави сите пумпи во околина, кликни на пумпата и ќе добиеш цени, инаку имаш да избереш дали преку ГПС или рачно (без активен ГПС).
Еве видео за апликацијата, мислам дека ќе ти биде од корист.
Сепак не дава цени
Screenshot_20220323-203900_Gas stations.jpg

И не најдов дали воопшто има нотификации да стигаат. Менував јазик пак останува на англиски.
Последен апдејт на апликацијава е 3 јуни 2017 година. Застарена апликација, не вреди.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Сепак не дава цени
Прегледај го приврзокот 326239

И не најдов дали воопшто има нотификации да стигаат. Менував јазик пак останува на англиски.
Последен апдејт на апликацијава е 3 јуни 2017 година. Застарена апликација, не вреди.
Точно, не знам зошто но не им работи делот со цените, сега гледам и кај мене на телефон.
Нешто ја запоставиле апликацијава изгледа, даваше до пред некој месец се во детали.
Сега само локација, телефон и маркет/банкомат итн.
Тоест само INFO и SERVICES им се активни, а најважната работа FUELS на сите пумпи цените им се празни полиња.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Како може да променам во подесувања на Play store да ми биде друга држава? Пробав да побарам инструкции но не успеав со тоа да сменам воопшто не ми дава опции на држави.

Ми треба ова за да користам апликација директно од Play store која не е достапна во Македонија.
 
Ф

Флеш

Гостин
Како може да променам во подесувања на Play store да ми биде друга држава? Пробав да побарам инструкции но не успеав со тоа да сменам воопшто не ми дава опции на држави.

Ми треба ова за да користам апликација директно од Play store која не е достапна во Македонија.
Не можеш но пробај со Vpn ако успева некако ?!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Не можеш но пробај со Vpn ако успева некако ?!
Тешко веруцам дека ќе успее.

Ми требаше да инсталирам Lidl plus апликацијата а можам да ја инсталирам од други сајтови APK но во апликацијта не ми отвара да можам да се регистрирам.

Ги прашав Lidl Србија и они ми пишаа да сум сменел во главно подесување и во Google play регион за да можам од Play stroe да ја инсталирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom