Правна група

  • Креатор на темата devojcence
  • Време на започнување
D

devojcence

Гостин
koja grupa ste:gragjansko pravna ,finansova,megjunarodna,upravna ili krivicna?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.333
Јас на времето завршив Управно правна група.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Деловно право :pipi:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
224
Управна Група - стара програма.

јас бев управна група, инаку материјалот не е ни тежок ни досаден ама тааа што е асистентаката да не ја именувам вака под псевдоним, е боже те сачувај, ептен буташе на така мали испити на напишано, буташе се утепа бутајќи, одиш на увид си го гледаш тестот цел изнапишан, се буниш и таа упорно будала те прави у очи дека немаш напишано!

а главниот испит управно процесно што ни беше (стара програма) на некои 200 студенти пушти 45 од кои пола иамаа 7 а останатите пола 6 ај сеа како може толку студенти за толку исти оценки да напишале и да знаеле нели нема логика!
како copy paste на оценките да им правела!

инаку горе доле материјалот не беше лош за учење!
:toe:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
630
И јас исто :smir:
Како бе со 20 год. на постдипломски? Јас имам 22, а сега сум прва :)
Иначе кривичнава група тешка е. Аххх, златни 3 предходни години...
Се шалам, тешко е, ама ако, така треба, така се учи подобро за понатаму, така се пече занаетот :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
583
Поени од реакции
369
Јас завршив меѓународна
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
koja grupa ste:gragjansko pravna ,finansova,megjunarodna,upravna ili krivicna?
koja grupa ste:gragjansko pravna ,finansova,megjunarodna,upravna ili krivicna?
Devojce sakam da te prasam kakvi se ovie grupi...od fakultetot li se...bidejki sakam da se zapisam na praven fakultet no vo kocani pa sakam da se informiram malku poveke :)
--- надополнето: Jul 26, 2011 4:43 PM ---
Јас на времето завршив Управно правна група.
Kako i koga se biraat ovie grupi:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom