Почна создавањето на голема Албанија!?

Статус
Затворена за нови мислења.
M

.:makedonec:.

Гостин
Oladi se malku,ne treskaj gluposti, pred nekolku dena ti pocna bez nikakva pricina da gi navreduvas Turcite i da davas podrska na Kurdskite Teroristi, a i pak ke povtoram deka ne licis na makedonec,zatoa sto postojano se slozuvas so Bugarite protiv Turcija i protiv odnosite na Makedonija i Turcija.. I pazi ti da ne jades BAN, a i uste nesto, prijatelski te opomenuvam,nemoj tolku politicki provokacii da pisuvas protiv Turskiot ili bilo koj drug narod, nekoj den da ne se iznenadis preku IP, pa posle da ne te zgazat kako mravka..Mnogu junaci poznavam vaka sto se calamat preku forumite,a vo praktika nikade gi nema..
Шоооооо ...... абе ретардиран како можам ја бан да јадам кога ти ме викаш букар а НЕ СУМ .... друго никогаш не сум се сложил и нема да се сложам со бугарите пошто исто ми се и тие и турците и грците и шќиптарите и сите други душмани околу нас (што не ни мислат добро) ..... не подржавам никакви терористи само што мислам дека ако земаја шќиптарите на Косово држава нека земат и курдите ....и немој да ми се закануваш пошто како прво не ми можеш ништо и никако а како второ не су луд во сопствената држава да се плашам од некој туѓинец и некој кој што очогледно го згрешил делот од светот каде што припаѓа ..... !
--- надополнето: Oct 27, 2011 9:02 PM ---
А ти да не мислиш дека сликата те прави страшен.
Очигледно гледал многу турски филмови турчинов ..... !
--- надополнето: Oct 27, 2011 9:05 PM ---
Абе циган, јас сум МАКЕДОНЕЦ по татко, а мајками е Гркинја, ама работата е што јас сум по голем патриот од тебе, јас сакам Македонија да влезе во ЕУ и НАТО..
Не сум циган а ти не си македонец туку си мелез а такви мелези не ни требаат ..... штом со 50 % грк најди си место во грчка и провоцирај од таму колку што сакаш со мајкати!.... изгледа тоа е причината поради која веќе 5-6 члена на кајгана се утепаа цитирајки те тебе и твојот гркофилски натпис ''Република Северна Македонија '' кој што би го споулавел секој чист македонец на форумот !
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
не е мелез, мелезот може човек да биде, а овој е нечовек кој секој момент го користи да ја прекрсти земјата во која за жал живее. гејски копилиња се поопасни од атињаните! што не иде на гејски форуми да пишува во корист на Македонија? бил тој патриот, ни П од патриот не знае што значи!!
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Од кога тоа патриотизмот се изедначува со влезот на Македонија во НАТО и ЕУ ?
Ако НАТО беше директно вмешан во Арачиново, каде живи ги фативме, ако рамковниот договор и новата територијална поделба, како и спорот со името се директно поврзано со НАТО и ЕУ, како го поврзувате тоа со патриотизам ?
 
M

Muranyi

Гостин
Абе циган, јас сум МАКЕДОНЕЦ по татко, а мајками е Гркинја, ама работата е што јас сум по голем патриот од тебе, јас сакам Македонија да влезе во ЕУ и НАТО..
Да,по цена да се откажеш од татко ти,така?Не те разбирам како може желбата Македонија да влезе во NATO да те прави патриот?Еве јас не сакам Македонија да влезе во такви,според мене,фашистички организации како NATO и EU и сега што правиме?Јас сум предавник и не ја сакам Македонија?А по твоите постови можам само да заклучам дека во тебе ни М нема од македонско,ништо не останало.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Аман бре деца со киселина ве хранат дома? Се утепавте со лични препукувања, а овој Реалниов е шупелка, и плус е скроз мрднат. Ама ако вакви гркоманчиња ни треба заради јакнење на патриотското чувство кај македонскиот народ..
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Абе циган, јас сум МАКЕДОНЕЦ по татко, а мајками е Гркинја, ама работата е што јас сум по голем патриот од тебе, јас сакам Македонија да влезе во ЕУ и НАТО..
Епа оди во земјата на мајка ти и биди си во НАТО/ЕУ.Ние не сакаме таму!
 
M

Muranyi

Гостин
Oladi se malku,ne treskaj gluposti, pred nekolku dena ti pocna bez nikakva pricina da gi navreduvas Turcite i da davas podrska na Kurdskite Teroristi, a i pak ke povtoram deka ne licis na makedonec,zatoa sto postojano se slozuvas so Bugarite protiv Turcija i protiv odnosite na Makedonija i Turcija.. I pazi ti da ne jades BAN, a i uste nesto, prijatelski te opomenuvam,nemoj tolku politicki provokacii da pisuvas protiv Turskiot ili bilo koj drug narod, nekoj den da ne se iznenadis preku IP, pa posle da ne te zgazat kako mravka..Mnogu junaci poznavam vaka sto se calamat preku forumite,a vo praktika nikade gi nema..
Искрено сакам да ми одговориш,зошто сметаш и според кои критериуми ги нарекуваш Курдите терористи?Ама не сакам одговори од типот "Па САД и Европа ги сметаат за терористи" зашто тоа го знам и го сметам за лицемерие,сакам да ми дадеш сопствено видување?Зошто да немаат Курдите,кои се околу 20 000 000 во Турција мислам,право да формираат сопствена држава?Те прашувам фер и без намера да провоцирам.
Во врска со болдот-не правиш муабет со 5 годишни деца па така да ги плашиш.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Искрено сакам да ми одговориш,зошто сметаш и според кои критериуми ги нарекуваш Курдите терористи?Ама не сакам одговори од типот "Па САД и Европа ги сметаат за терористи" зашто тоа го знам и го сметам за лицемерие,сакам да ми дадеш сопствено видување?Зошто да немаат Курдите,кои се околу 20 000 000 во Турција мислам,право да формираат сопствена држава?Те прашувам фер и без намера да провоцирам.
Во врска со болдот-не правиш муабет со 5 годишни деца па така да ги плашиш.
Абе ајде смирете се со Поларис, турците ни се нај големи пријатели, и моментално по големи пријатели се тие него православните браќа, оф-топик, а околу курдите, мислам дека треба да им се даде правата,ама не да се отцепат од Турција. А од друга страна ги сфаќам Турците, затоа што горе долку и Курдите се како нашите Албанци, де човекови права барат де Голема Албанија итн..
Јас искрено сум против вакви племиња како што се Курдите и Албанците, ама ајде нека им се дава барем минимални права на курдите,ама не да претеруваат како нашите шопови, макар што од Турчинот можат само да им се фатат,тие не се како нас или како србите..
 
M

Muranyi

Гостин
Абе ајде смирете се со Поларис, турците ни се нај големи пријатели, и моментално по големи пријатели се тие него православните браќа, оф-топик, а околу курдите, мислам дека треба да им се даде правата,ама не да се отцепат од Турција. А од друга страна ги сфаќам Турците, затоа што горе долку и Курдите се како нашите Албанци, де човекови права барат де Голема Албанија итн..
Јас искрено сум против вакви племиња како што се Курдите и Албанците, ама ајде нека им се дава барем минимални права на курдите,ама не да претеруваат како нашите шопови, макар што од Турчинот можат само да им се фатат,тие не се како нас или како србите..
За да не ме сватиш погрешно и јас сум свесен дека Турците ни се најголеми пријатели и подржувачи,тоа е факт.Ме интересира само ако може да ми објасни Поларис како и зошто Турција го подржува независно Косово и го признава како држава а од друга страна им негира и ускратува права на 20 000 000 народ?Тоа ми беше поентата,не сакам да го навредам Поларис или било кој Турчин.
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Искрено сакам да ми одговориш,зошто сметаш и според кои критериуми ги нарекуваш Курдите терористи?Ама не сакам одговори од типот "Па САД и Европа ги сметаат за терористи" зашто тоа го знам и го сметам за лицемерие,сакам да ми дадеш сопствено видување?Зошто да немаат Курдите,кои се околу 20 000 000 во Турција мислам,право да формираат сопствена држава?Те прашувам фер и без намера да провоцирам.
Во врска со болдот-не правиш муабет со 5 годишни деца па така да ги плашиш.
Фала богу дека не се 1 000 000 или незнам 500 000 на пример они претставуваат една петина од целокупната турска популација и неможеш со сила да ги држиш .....а и глупо делуват тие работи IP-ови и останати работи тоа на некое дете од 5-6 години што викаш ти нека му го прае или на овој ''Realen'' нека му праќа такви лажни бомби ......
--- надополнето: Oct 27, 2011 10:33 PM ---
Фала богу дека не се 1 000 000 или незнам 500 000 на пример они претставуваат една петина од целокупната турска популација и неможеш со сила да ги држиш .....а и глупо делуват тие работи IP-ови и останати работи тоа на некое дете од 5-6 години што викаш ти нека му го прае или на овој ''Realen'' нека му праќа такви лажни бомби ......
P.S- Нас не поделија пред 98 години .... од држава не направија само држ...! Едвај една третина си задржавме со последните маки ...па нека видат и тие колку болно е да изгубиш па макар и една осмина од територијата (како што е во нивниот Малоазискиот случај) !
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Ајде смирете се
Ево и една песна за релаксирање


Elena Paparizou - My Number One

 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Oladi se malku,ne treskaj gluposti, pred nekolku dena ti pocna bez nikakva pricina da gi navreduvas Turcite i da davas podrska na Kurdskite Teroristi, a i pak ke povtoram deka ne licis na makedonec,zatoa sto postojano se slozuvas so Bugarite protiv Turcija i protiv odnosite na Makedonija i Turcija.. I pazi ti da ne jades BAN, a i uste nesto, prijatelski te opomenuvam,nemoj tolku politicki provokacii da pisuvas protiv Turskiot ili bilo koj drug narod, nekoj den da ne se iznenadis preku IP, pa posle da ne te zgazat kako mravka..Mnogu junaci poznavam vaka sto se calamat preku forumite,a vo praktika nikade gi nema..
Поларис, толкова ниско падна-да заплашуваш ?! Стварно си за жалене.
 

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Толку ниско паѓате!!! леле

Што е работава ? Зошто кога ќе има вакви вести вие одма се палите , ќе има војна , Арачиново , Нато , и не знам колку глупави постови!

Редно е веќе .. КОСОВО И АЛБАНИЈА во многу блиска иднина ќе бидат ОНЕ!!!

Сеа , проблемот ќе е ... Прешево , Чамерија , и Илирида ( тука во Македонија ) !!!

ЕДНИ СМЕ!!! (y)
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
371
Поени од реакции
408
Толку ниско паѓате!!! леле

Што е работава ? Зошто кога ќе има вакви вести вие одма се палите , ќе има војна , Арачиново , Нато , и не знам колку глупави постови!

Редно е веќе .. КОСОВО И АЛБАНИЈА во многу блиска иднина ќе бидат ОНЕ!!!

Сеа , проблемот ќе е ... Прешево , Чамерија , и Илирида ( тука во Македонија ) !!!

ЕДНИ СМЕ!!! (y)
Браво
 
M

Muranyi

Гостин
Толку ниско паѓате!!! леле

Што е работава ? Зошто кога ќе има вакви вести вие одма се палите , ќе има војна , Арачиново , Нато , и не знам колку глупави постови!

Редно е веќе .. КОСОВО И АЛБАНИЈА во многу блиска иднина ќе бидат ОНЕ!!!

Сеа , проблемот ќе е ... Прешево , Чамерија , и Илирида ( тука во Македонија ) !!!

ЕДНИ СМЕ!!! (y)
Како мислиш едни сте?Абе ти природно глуп си па да не можеш да сватиш дека нема големи држави на Балканот иако сите тоа го посакуваат.Нека ти текне што им се случи на Србите и нивната идеја за Голема Србија.Па ако има Голема Албанија тогаш и Србите ке посакат Голема Србија и тогаш можеме сите колективно да си ебеме матер и од војни да се оправаме наредните 50 години.Тоа ли го посакуваш или воопшто не мислиш со тоа тиквата за последиците?Тиквар:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom