Почна создавањето на голема Албанија!?

Статус
Затворена за нови мислења.

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Како мислиш едни сте?Абе ти природно глуп си па да не можеш да сватиш дека нема големи држави на Балканот иако сите тоа го посакуваат.Нека ти текне што им се случи на Србите и нивната идеја за Голема Србија.Па ако има Голема Албанија тогаш и Србите ке посакат Голема Србија и тогаш можеме сите колективно да си ебеме матер и од војни да се оправаме наредните 50 години.Тоа ли го посакуваш или воопшто не мислиш со тоа тиквата за последиците?Тиквар:tapp:
БЛА БЛА БЛА !

Не знаеш и што пишуваш Морон !

Ние знаеме што бараме ! Вие што не знаете одма се палите и правите паника без-везе
 
M

Muranyi

Гостин
БЛА БЛА БЛА !

Не знаеш и што пишуваш Морон !

Ние знаеме што бараме ! Вие што не знаете одма се палите и правите паника без-везе
Не се палам,само реагирам на твоите романтичарско-фашистички идеи,што е мое природно право.Само забораваш дека без подршка на САД најмногу што можете да добиете е едно добро плескање по пичето,ништо повеќе.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
14.973
Неколку Прилепски села.

Што може да направи еден весник како што е Вечер , од ништо прават спектакл.

А слушат дека албанските компири се продаваат во Косово , одма на насловна страница : Уште еден чекор напред кон создавање на Велика Албанија, албанските компири влегоа на косовски пазар.
Кои прилепски села бре? Дебреште? Житоше? Лажани?
Доколку не се реши спорот за името, Македонија во иднина ќе има тешки проблеми со Албанците, Властите во Скопје секогаш ќе бидат уценети од Албанците, спасот е да се реши спорот, па после, Република Северна Македонија или како и да е да влезе во ЕУ и НАТО, па тогаш Албанците можат слободно да се сликат, нема да има после заебанции со пописите или со нешто друго,тогаш Македонија ќе биде под заштита на ЕУ и НАТО, реално после Хрватска нај многу шанси има Македонија да влезе во Унијата, ама нормално првин ако се реши спорот,и Грујо ако престане со лажниот патриотизам..
Македонија секогаш имала проблем да се справи со луѓе како тебе.
Кипар не е членка на НАТО, ама во ЕУ е
а Македонија ако продолжи вака со триста глупости,тогаш Албанците за неколку години ќе барат отцепување или федерализација, е тоа ќе биде по голема опасност за Македонците,него ако се промени името..
Значи за да ги заќутиме Албанците да не бараат повеќе права од пандите во Кина треба да свиткаме кичма? Ти си море дирек за ДХ
Научи се да бидеш толерантен,а не само навредливи постови си пишуваш против мене и против Грција, не е култруно од типот на тие зборови Гејлада,педерче итн. Корегирај се малку.
И немојте да заборавите дека нај многу инвестиции во Македонија има Грција, значи ако Грција банкротира вие и Албанчињата не ќе можете леб да јадете,до вчера а богами и ден денес барате работа во Грција, преку нос им е на Грците од имигрантите на Македонија и Албанија..
:tapp: :cuc:
Абе циган, јас сум МАКЕДОНЕЦ по татко, а мајками е Гркинја, ама работата е што јас сум по голем патриот од тебе, јас сакам Македонија да влезе во ЕУ и НАТО..
Батка....јас не сум за влез во НАТО и ЕУ....тоа ме прави непатриот? предавник?
Ајде смирете се
Ево и една песна за релаксирање
Elena Paparizou - My Number One
за почеток прочитај што правеле твоите браќа по мајка на твоите браќа по татко.....потоа постирај глупости кои немаат допирна точка со темата
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Ајде смирете се
Ево и една песна за релаксирање

Elena Paparizou - My Number One
Retard greek gayboy!:pos:
--- надополнето: Oct 28, 2011 7:24 PM ---
Поларис, толкова ниско падна-да заплашуваш ?! Стварно си за жалене.
Остај го бе многу сака да биде у турската разознавачка служба ... се пали на нив ! ....и изиграва мајмунче тука :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: fmi
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
fmi i makedonec gledam deka se soglasuvate megusebe, ehh more ti sto se kries pozadi nikot makedonec, kako da ne te vikam posle Blgar koga si.. Imam mnogu drugari makedonci ama ne se kako tebe smotle.. Ustvari ti ne si makedonec i gotovo, ti se kries pozadi nikot makedonec, ti si Blgar,plus od Istocna Makedonija, toa e kraj na igrata, Game Over.. Veke nema da repliciram, ti si obicen forumski trol, sto nema nikakvi vrednosti..
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Прашање за милион евра.
Која држава ќе стане најголема?

1. Бугарија
2. Турција
3. Грција
4. Србија
5. Македонија
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.495
Поени од реакции
79.649
Прашање за милион евра.
Која држава ќе стане најголема?

1. Бугарија
2. Турција
3. Грција
4. Србија
5. Македонија
Додефинирај го прашањето!

Која ќе стане најголема у свет?
и на кога мислиш? (во период од еден век?)
Која ќе биде најголема од наведените? (сега Турција е најголема, а и во иднина)
 
M

.:makedonec:.

Гостин
fmi i makedonec gledam deka se soglasuvate megusebe, ehh more ti sto se kries pozadi nikot makedonec, kako da ne te vikam posle Blgar koga si.. Imam mnogu drugari makedonci ama ne se kako tebe smotle.. Ustvari ti ne si makedonec i gotovo, ti se kries pozadi nikot makedonec, ti si Blgar,plus od Istocna Makedonija, toa e kraj na igrata, Game Over.. Veke nema da repliciram, ti si obicen forumski trol, sto nema nikakvi vrednosti..
Де бе не ме замарај турско копиле осет имаш ли крфта а ти ја ебам ненормално .....здрав ли си ти бе ако ги сакаш толлку бугарите ете ти ги таму во бугарија па вадете си очите ........ја незнам зашо и кој се админи што ти допуштаат овакви национални провокаторски реченици да пишуваш на форумот !
 
M

Muranyi

Гостин
Прашање за милион евра.
Која држава ќе стане најголема?

1. Бугарија
2. Турција
3. Грција
4. Србија
5. Македонија
Зошто ја нема Албанија на листава?А баш си помислив дека се најголеми претеденти:tapp:
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
1. Србија, Македонија, Бугарија и Грција се земји во изумирање. Тие можат само да сакаат конопац па побрзо да исчезнат.
2. Албанија не може да се обедини, а и да се обедини не може да биде владеена демократски поради повеќето различни племиња во северна и јужна Албанија, потоа борбата за превласт меќу Косово и Албанија, како и ситуацијата во која ќе се најдат Македонските Албанци во Голем Албанија.
3. Турција не може да има големо влијание на Балканот, бидејќи јавна тајна е дека Албанија работи под палката на САД и Германија, што може да го види секој што не е слеп или бебе.
4. Исламот ќе стане доминантен на овие простори, што не значи дека ќе биде единствен. Турците го направиј Ерменскиот геноцид, можеби Албанците ќе направат геноцид врз православните и ќе станат чисти муслимани, бидејќи веќе ги избркаа Албанците христијани од нивните огништа. Овај мислам , овие сами се иселија.
5. Ниедна од овие земји НИКОГАШ нема да биде богата и просперитетна. Дури и да биде, како што тоа лаже сега Турција дека е, богатството ќе се концентрира во мали групи на луѓе и ќе станат олигархии или плутократии. Толку од мене.
--- надополнето: Nov 3, 2011 2:55 PM ---
Ајде смирете се
Ево и една песна за релаксирање

Elena Paparizou - My Number One
Каква боја е драхмата? Да знаеме за каква пара ќе го продавате газенцето за некоја година.
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Погрешно ти е во градот е 50-50 а и повеќе Македонци живеат во селата околу Тетово, сега е речиси празен градот дека сите на гурбет се. :)
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA are you fuckin kiddin me :A :A :A
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: B92

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
14.973
Човекот е во право!

Во Тетово е 85-15 % Албанци-Македонци

А во селата 90 % - 10 %
анд уат д хел ар ју? негов адвокат?
после чистките во селата со доселување на Косовари кои не знаат ни збор македонски....нормално дека би имало.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom