Почина актерот Васил Шишков

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.054
Поени од реакции
6.440
Почина актерот Васил Шишков
Објавено: 23:43, 21/12/2014 Прегледано: 1,604 пати.0 0


Вечерва почина актерот Васил Шишков. Тој е роден 1970 година. Шишков на македонската театарска сцена работи од 1991 година, а има настапувано и во повеќе македонски филмови. Околностите под кои починал актерот Шишков се уште не се познати, оваа информација ја потврдија негови колеги актери.
http://a1on.mk/wordpress/archives/426289
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.189
Поени од реакции
195.412
Веројатно алкохол. Пред 5-6 месеци го видов беше пропаднат ептен. Нека почива во мир.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.349
Поени од реакции
62.087
РИП, многу си личеа со татко му Ристо.... Остави барем нешто наследство, деца ова-она?
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.689
Поени од реакции
32.826
Не знам зошто, ама некако одамна го имав прежалено иако се надевав дека ќе се оправи... Жална не е само смртта, туку поголемиот дел од неговиот живот.
Не се разјаснети околностите, ама некако на сите им е јасно.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
157
Вака така, се младо или 2 метра доле или 200км најмалце усвет од тука.
Во секој случај, млад. Нека му е лесна.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.335
Бог да го прости... Иста физиономија како татко му... и почина некаде на иста возраст... Штета...
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.439
Поени од реакции
18.278
Кога и да одев во моето омилено место, бифето на МНТ, го гледав него седнат како чита весник или ги рани гулабите.
Се надевам дека таму некаде ќе го најдеш твојот мир.
Вечна слава маестро!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.468
Поени од реакции
3.990
Веројатно алкохол. Пред 5-6 месеци го видов беше пропаднат ептен. Нека почива во мир.
Па не е убаво сега вака да се збори, но имаше многу, многу проблеми со пороци како што знам до Струмица. Едно време како да се опраи, дека едно време престана и да глуми, премногу беше пропаднат. Пред 2 години глумеше во Струмица на Ристо Шишков и збореа како е подобар малце, но очигледно не успеал. Нека почива во мир, го немаше многу ама кога и да го гледав беше маестрален/
 
Последно уредено:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.174
Поени од реакции
30.742
Јас го немав видено едно долго време во јавноста...........потоа го видов и бев изненаден од изгледот, јасно ми беше на што може да се должи таквата трансформација.

Како помал ми беше еден од поомилените млади ликови во македонските приказни. Со својот ѕвонлив глас оставаше специфика зад себе.

Нека почива во мир............................млад е, а тоа е лошо. Сега го скролав профилот на фб, гледам таму во една објава од 15-ти декември, доста ентузијазам за нови подвизи.....штета.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
809
со кој пророк конкретно имал највише проблеми со муамед или со мојсие и остала багра ?:pos:
Колкав идиот треба да бидеш, за да во ваква тема бараш грешка во тоа што некој го напишал, и да се паѓаш од смеење?

Нека почива во мир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom